Strach ma wielkie oczy, nie daj się zmanipulować.

Obrazek artykułu
Kolejną propozycją wydawnictwa Psychoskok z nurtu, który określić moglibyśmy mianem fantastyka psychologiczna to powieść „Manipulacja” napisana przez Julię Buzdygan.

Bohaterowie utworu, a jest ich kilkoro, w tajemniczy sposób zostają przeniesieni do alternatywnych rzeczywistości. Sekwencja pojawiających się dramatycznych scen i wydarzeń to pochodna ich własnych lęków lub sennych koszmarów, a oni muszą stawić im czoła. Te przeróżne okoliczności i konteksty wydobywają z nich potencjał potrzebny do nawiązania bliskiej znajomości, podjęcia współpracy i współdziałania, ale również konkurowania ze sobą, choćby o partnerów. Cechą charakterystyczną jest wysoka dynamika zdarzeń.


Doskonałą prezentacją utworu wydaje się być następujący fragment: „Tej nocy już więcej nie zasnęła. Nie mogąc odgonić się od ponurych myśli, postanowiła przemyśleć wszystko, co się do tej pory działo. Przywoływała obrazy z domu Cecilii, z Miasta Strachu, z ich wycieczki w poszukiwaniu Tylera, potem z wyjazdu do Aberdeen. W tak krótkim czasie tyle się działo. Z trudem przyznawała się przed samą sobą, że to tyle w niej zmieniło. I na dobre i na złe. Nie lubiła nowej siebie. Zdecydowanie wolała wersję, w której była nieśmiałą, niewinną studentką, która żyła z dnia na dzień, nikogo nie raniąc. Teraz coraz częściej zdarzało jej się robić rzeczy, które raniły innych, a wcześniej nawet by jej przez myśl nie przeszło, żeby zrobić coś na szkodę kogoś. Wraz z odwagą pojawiło się też samolubstwo. Może to zawsze będzie się już łączyło? Teraz nie tylko nie bała się w podświadomości, ale i nie bała się walczyć o siebie”.
Jeśli kiedykolwiek bałeś się czegoś tak mocno, że nie mogłeś oddychać, z pewnością utożsamisz się z bohaterami. April i Tyler zostali rzuceni na głęboką wodę, a ich wewnętrzne lęki stały się rzeczywistością. Kto wygra tą walkę – ludzie czy potwory?

 

Strach ma wielkie oczy, nie daj się zmanipulować. 

Wszystko, czego teraz potrzebujesz, to słowa wypływające z tej powieści, dające ukojenie, motywację i siłę. Cała magia jest w najprostszych i najmniejszych rzeczach, trzeba tylko umieć to znaleźć.


„- Czego potrzebujesz? […] - Ofiary.”


 

Książka ukazała się w formie drukowanej oraz jako ebook i jest już w sprzedaży - ebooki123.pl oraz tylkorelaks.pl

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl