Rabka Festival 2017

Obrazek artykułu
W dniach 12-15 lipca odbędzie się czwarta edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival. W programie ponad 60 literackich wydarzeń dla dzieci i dorosłych.

Tematem przewodnim Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2017 jest - „wielka przygoda”. Uczestnicy mogą być pewni, że nie zabraknie niezapomnianych literackich wrażeń, ponieważ w programie znalazło się ponad 60 literackich wydarzeń, a pośród nich: wystawy, filmy, warsztaty i spotkania autorskie, literackie gry terenowe, piwnica literackich zagadek i wielkie czytanie książek w wykonaniu znanych aktorów w Parku Zdrojowym.


Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, jedynie warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy.


Pośród gości festiwali miedzy innymi: Moni Nilsson ze Szwecji, Alexander Steffensmeier z Niemiec, Sigute Chlebinskaite i Kristina Norvilaite z Litwy oraz czołowi polscy twórcy: Anna Czerwińska-Rydel, Emilia Dziubak, Barbara Gawryluk, Piotr Karski, Barbara Kosmowska, Rafał Kosik, Radosław Krzyżowski, Marcin Szczygielski, , Adam Wajrak, Łukasz Wierzbicki, Agnieszka Wolny-Hamkało


Festiwalowe wydarzenia ogarną całe uzdrowisko i zaangażują wszystkie lokalne instytucje: bibliotekę, teatry, muzea, kino, amfiteatr, szkoły, sanatoria, a nawet Podhalańską Grupę GORP. Na  warsztaty zapisy rozpoczynają się 19 czerwca (prowadzone są telefonicznie (18) 26 77 449 i mailowo (rabkabiblioteka@wp.pl) przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Rabce-Zdroju). W planach między innymi warsztaty lalkarskie, animacji poklatkowej, lepienia z gliny, barwienia tkanin, frotażu, gry na dziwnych instrumentach, tworzenia smoków – a wszystko inspirowane utworami literackimi. Bo ideą Rabka Festival jest poszukiwanie nowoczesnych, nieoczywistych dróg, które pozwalają ludziom, zwłaszcza tym najmłodszym i nieprzekonanym, dotrzeć do książki.


Jak informują organizatorzy: W jeden z festiwalowych dni (14 lipca) planujemy cykl prezentacji przeznaczonych specjalnie dla dorosłych – bibliotekarzy, nauczycieli i rodziców. Wybitni praktycy i eksperci mówić będą o nietypowych formach promocji czytelnictwa, o fantastyce, grach, komiksach, aplikacjach mobilnych, różnych formach warsztatów czytelniczych oraz o tym, jak zachęca się dzieci do czytania za granicą.


Festiwalowi goście zawitają również do dzieci w szpitalach, które są partnerami przedsięwzięcia: Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu oraz Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce.


Dokładny program znajduje się na stronie www.rabkafestival.pl


Organizatorem festiwalu jest Agencja Promocyjna OKO, współorganizatorem Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju, wydarzenie dofinansowane jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Rabka-Zdrój.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl