"Psychologia geniuszu" - nowości w wydawnictwie Mamania

Obrazek artykułu
Najnowsza pozycja wydawnictwa Mamania: „Psychologia geniuszu”. Odblokuj talenty i kreatywność swojego dziecka.

„Wszystkie dzieci rodzą się geniuszami, a my przez pierwsze sześć lat ich życia pozbawiamy je tego geniuszu”.

Buckminster Fuller


„Psychologia geniuszu”. Odblokuj talenty i kreatywność swojego dziecka.


Dzieci rodzą się bystre, odważne i dociekliwe. Płomień pierwotnego geniuszu często jednak szybko przygasa i istnieje ryzyko, że zgaśnie na zawsze. Jeśli tak się dzieje, dzieci wycofują się z aktywności, zaczynają bać się eksperymentowania i popełniania błędów i nie są w stanie w pełni wykorzystać drzemiących w nich możliwości. Ta książka pomoże Ci przezwyciężyć te trudności.

 

Rodzice mają moc, która pozwala na nowo rozniecić inspirujący ogień. Dysponują oni najlepszym narzędziem do odblokowania dziecięcego geniuszu – to świat dookoła. Umysł dziecka może się fantastycznie rozwinąć dzięki odkrywaniu, tworzeniu i zabawie. Spędzany razem czas, podziw i zachwyt rozpalą i utrzymają dziecięcą iskrę przez całe jego życie.

 

„Psychologia geniuszu” powstała po to, aby pomóc Wam stać się rodzicami, jakimi zawsze chcieliście być: wspierającymi rozwój dziecka, aby mogło ono wykształcić własną formę twórczej wyobraźni.

 

„Jest jednak faktem, że nasze dzieci należą do najbystrzejszego pokolenia ludzi, jakie kiedykolwiek istniało. Ta najnowsza wersja człowieka jest o 40 procent bardziej inteligentna niż przeciętna młoda osoba w 1950 roku. W zeszłym stuleciu średnia wartość ilorazu inteligencji wzrastała co 10 lat o 3 procent. Tendencja ta utrzymuje się, a być może nawet przybiera na sile.” (fragment książki)

 

O autorze: Andrew Fuller jest profesorem Wydziału Psychiatrii i Departamentu Kształcenia i Rozwoju Edukacji na Uniwersytecie w Melbourne. Jako psycholog kliniczny współpracuje z wieloma szkołami i społecznościami w Australii i na całym świecie, specjalizując się w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami.


W rodzimej Australii jest opisywany jako osoba „przywracająca psychologii serce”. Współtworzył serię programów na rzecz promocji inteligencji emocjonalnej „Mistrzowie Serca” stosowanych w ponad 3500 szkołach w Wielkiej Brytanii i Australii. Był głównym konsultantem australijskiej strategii przeciwdziałania narkomanii wśród młodzieży. Jest członkiem National Coalition Against Bullying oraz autorem kilku książek.

 

 

Książka zawiera wiele ciekawych faktów dotyczących rozwoju dziecka, praktyczne wskazówki o tym, jak budować wiarę w siebie, motywację i umiejętność podejmowania decyzji, a także mnóstwo pomysłów na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem.

 Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl