"Akademia Pennyroyal. Cienie kadetek" już w księgarniach

Obrazek artykułu
"Akademia Pennyroyal. Cienie kadetek" - druga część historii przygód odważnych kadetek z Akademii Pennyroyal juz w księgarniach.

Drugi tom historii dziewczyny wychowanej przez smoki i szkolonej na wojowniczą księżniczkę.


Triumfalnym zwycięstwem nad wiedźmami kadetka Evie udowodniła, że w pełni zasługuje na miejsce w Akademii Pennyroyal. Wiedza o jej bohaterskich czynach rozniosła się po całym królestwie i sprawiła, że do szkoły napłynęły rzesze nowych uczniów.

 

Ale choć dobrze jest być już na drugim roku, nie wszystko jest takie, jak powinno. Kiedy Evie jest świadkiem dokonanego przez trzy księżniczki napadu na bezbronną kobietę, nikt jej nie wierzy. A kiedy dostaje list z pogróżkami, wie, że po raz kolejny przyjdzie jej zmierzyć się z niebezpieczeństwem zagłady świata, który dopiero co poznała... Komu może zaufać? Kto jej nie zawiedzie, kiedy przyjdzie godzina próby?

 

„To gwarancja wspaniałej przygody, zapierającej dech w piersiach akcji i czarodziejskich momentów, które zostaną z czytelnikiem na długo."

Wielki Buk

 

„Akademia Pennyroyal wciąga, sprawiając, że czytelnik nie odkłada książki, aż dobrnie do ostatniej strony. Urzeka wartką akcją, humorem i zwrotami fabularnymi."

Kawerna

 

„Zachwyca pięknem języka, niezwykłością świata oraz zdolnością do wywołania uśmiechu. To naprawdę bajkowa powieść z wyraziście wykreowanymi bohaterami oraz licznymi zwrotami akcji, które zaskakują nawet dojrzałego czytelnika."

Dziewczyna z książkami



M.A. Larson

 

Amerykański scenarzysta, znany przede wszystkim z popularnych kreskówek dla dzieci „My Little Pony: Friendship Is Magic” i „Littlest Pet Shop”. Zaplanowana na trylogię „Akademia Pennyroyal” spotkała się z dużym zainteresowaniem czytelników, krytyków literackich, a także branży filmowej – prawa do ekranizacji nabyła wytwórnia

Pacific Standard należąca do Reese Witherspoon. Kreując świat „Akademii Pennyroyal”, nawiązujący do twórczości braci Grimm, M.A. Larson wnikliwie analizował pracę Brunona Bettelheima („Cudowne i pożyteczne: o znaczeniach i wartości baśni”), aby jak najpełniej pokazać wartość tradycyjnych baśniowych motywów.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl