Piękne książki dla dzieci od Mamani

Obrazek artykułu
Dwie wyjątkowe książki dla dzieci od gwiazd francuskiej ilustracji.

Prezentujemy dwie książki gwiazd francuskiej ilustracji. Pierwszą z nich jest nowa (dziś premiera!) atrakcyjna kartonowa książka dla młodszych Czytelników „A co to?" Drugą – artystyczne wydanie „Jeziora Łabędziego" – celebrujemy 140 rocznicę prapremiery baletu „Jezioro Łabędzie", która miała miejsce w Teatrze Bolszoj w Moskwie 4 marca 1877. Obie pozycje łączy piękna francuska ilustracja w roli głównej.


„A co to?", Hector Dexet

 

Co siedzi w jajku? A co się czai w wannie? Gdzie się podział lew?

Ktoś tu chyba chce się bawić w chowanego!

Fantastyczna zabawa z mnóstwem ukrytych niespodzianek!

 

Hector Dexet to gwiazda francuskiej ilustracji młodego pokolenia. Jest absolwentem DNAP Communication Visuelle Ecole Beaux-Arts, a także Poudrière School Film D'animation. Mieszka i tworzy w Paryżu, także filmy animowane. Ceni polską szkołę plakatu. Jego charakterystyczne kolorowe ilustracje cieszą oko wielu małych czytelników na całym świecie. Wydawnictwo Mamania wydało w Polsce także popularną kartonową książkę „Kto zjadł biedronkę?" oraz „Oto jest ogród" autorstwa Hectora Dexeta.
Jezioro łabędzie" Charlotte Gastaut

 

Historia z najsłynniejszego baletu Piotra Czajkowskiego przedstawiona w nowej, artystycznej odsłonie na misternych ilustracjach Charlotte Gastaut.


Książka pozwala na nowo odkryć jedną z najpiękniejszych historii miłosnych.

Kunsztowne ilustracje „Jeziora łabędziego" można obejrzeć tu:

 

Charlotte Gastaut to francuska artystka i ilustratorka pochodząca z Marsylii. Inspiracje czerpie z Prowansji i sztuki Japonii. Oprócz wielu artystycznych ilustracji jest autorką projektów dla takich marek jak Fendi, Cacharel i Hermès. Jej dewiza twórcza to: simplicite & discretion! Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl