Opowiadania nie tylko o miłości

Obrazek artykułu
Niewielka forma literacka, jaką są opowiadania, pozwala przekazać naprawdę wiele. Sprawdźmy, czy zdołała oddać wyjątkowość miłości.

Wielu czytelników niechętnie sięga po opasłe powieści. Zgłębianie bogatej treści wymaga bowiem czasu, którego zawsze jest za mało. Nie oznacza to jednak, że nie możemy cieszyć się lekturami. Opowiadania czyta się niezwykle szybko i przyjemnie. Właśnie dlatego, po tę krótką formę literacką sięga ogromna ilość Czytelników. Nie potrzeba przecież niezliczonej ilości słów, by wyrazić najważniejsze.


W jednej książce znajdziemy jakby kilka odrębnych pozycji. Każde z opowiadań to przecież osobna historia. Można tym sam stwierdzić, że sięgając po jedną pozycję, zyskujemy więcej, niż mogliśmy się spodziewać. Niektóre zbiory opowiastek to prawdziwe perełki. W wolnej chwili warto wiec przekonać się o ich wartości. 


„Jedyne opowiadanie, jakie warto napisać, to krzyk, strzał, wrzask. Opowiadanie powinno złamać czytelnikowi serce”. Susan Sontag
Opowiadania człowieka jakby stąd

http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/opowiadania-czlowieka-jakby-stad


Zbiór zatytułowany „Opowiadania człowieka jakby stąd” to pozycja wyjątkowa. Wewnątrz znajdziemy niewielkich rozmiarów utwory, które doskonale obrazują miłość. Oczywiście miłość to uczucie o wielu „odcieniach”. Autorzy nie zapomnieli o tym fakcie, stąd ukazali kilka aspektów i odcieni tej wyjątkowej emocji. W trakcie lektury czeka nas również spotkanie z tematyką wolności, której pragniemy wszyscy.


Warto podkreślić charakter jednego z opowiadań, które na pewno nie umknie naszej uwadze. Pod tytułem „Śnieżynka” znajdziemy tekst, który możemy nazwać bajką dla dorosłych. Wyruszymy w niemalże baśniowy świat. Dzięki temu przekonamy się, że osobom wiernym swym marzeniom żyje się łatwiej. Nasza wyobraźnia to skarb i czasem warto za nią podążyć. Wielokrotnie przecież to wyobrażenia i nadzieje pozwalają przetrwać trudny czas.


Wielość i różnorodność utworów to gwarancją, że każdy odnajdzie coś dla siebie. Z baśniowej wręcz tematyki wyruszymy na spotkanie z tą całkiem przyziemną. Zmierzymy się z hasłem „wolność obywatelska”, zrozumiemy, że granica pomiędzy literacką fikcją a światem realnym jest bardzo płynna. Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl