"Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie" - rozmowa z Elizą Łatką o historiach, które zmieniły jej życie...

Obrazek artykułu
Są takie historie w naszym życiu, które wywierają na nas niesamowity wpływ, totalnie zmieniają nasz sposób myślenia, otwierają oczy na różne rzeczy. Sprawiają, że czasem nasz system wartości zmienia się w zależności od tego, co w naszym życiu ma miejsce. Dostajemy często niesamowitego kopa... Dzięki takim właśnie życiowym doświadczeniom znacznie łatwiej jest nam przejść przez zawiłe koleje losu. Pewnie rzeczy w życiu są niepowtarzalne i takie właśnie w swojej książce porusza Eliza Łatka.Nie zapominajmy, że nic nie dzieje się bez przyczyny, dlatego też na swojej drodze nie spotykamy nikogo przez przypadek. Wszystko, przez co przechodzimy, jest po coś i czemuś służy. Podobnego zdania jest autorka książki Historie, które zmieniły może życie. I odmienia także Twoje. Młoda, energiczna osoba, pełna wiary w ludzi i nadziei na lepsze jutro. 


„Spisanie tego na papier pozwoliło mi przyjrzenie się sobie, określenie jaki postęp udało mi się poczynić i podsumowanie ważnych dla mnie wydarzeń i wszystkiego, co przyczyniło się do tego, że teraz jestem kim jestem”.

 

1. Kim jest Eliza Łatka? Co powinni wiedzieć o Pani czytelnicy?

Eliza to taka sama osoba jak inne, popełnia błędy, upada i się podnosi. Lubi obserwować otoczenie i wszystko analizować.


2. Czy to prawda, że na długo zapamiętuje Pani sytuacje, zmieniające postrzeganie świata?

Ja generalnie jestem z tych pamiętliwych, a paradoksalnie idąc do sklepu po trzy rzeczy, potrafię kupić to, co nie trzeba, zapominając po co w ogóle przyszłam ;)


3. Kiedy pojawił się pomysł na spisanie Pani intymnych zwierzeń?

Tak naprawdę myślałam o tym od kilku lat, jednak dopiero wypadek samochodowy uświadomił mi, że nie ma na co czekać, tylko trzeba robić to, co sobie zaplanowaliśmy, nie odkładać nic na później, bo później może nigdy nie nadejść.


4. W książce „Historie, które zmieniły moje życie” znajdziemy cytaty, rozmowy oraz urywki z filmów. Dlaczego te materiały są dla Pani tak ważne?

Wszystko, co wpłynęło na mnie w jakiś sposób, dało do myślenia, z automatu staje się dla mnie ważne. Uznałam, że pragnę się tym z kimś podzielić z nadzieją, że pozytywnie wpłynie to również na inne osoby. Jest napisana w prosty sposób, aby dotarła do jak największej ilości czytelników i w taki sposób, aby czytanie jej również sprawiało przyjemność.


5. Tytuł „Historie, które zmieniły moje życie. I odmienią także Twoje” brzmi jak zapewnienie. Czy osoby, które przeczytają tę książkę, mogą liczyć na pozytywną odmianę?

Istnieje około 7 miliardów ludzi na świecie, a każdy jest inny. Głęboko wierzę jednak w powiedzenie, że ten, kto chce znajdzie sposób, a ten kto nie chce znajdzie powód. Książkę można traktować jako dodatek do wspomagania zmian, ale jeśli ktoś nie chce zmian sam od siebie, to nawet światowe bestsellery mogą nie zdać egzaminu. Z autopsji mogę jednak stwierdzić, że jeśli ktoś pragnie coś wnieść do swojego życia, to wprowadzenie do niej literatury na pewno będzie dobrym wyborem. Chyba niewiele rzeczy tak rozwija człowieka, jak czytanie.


6. Czy Eliza Łatka, chce inspirować innych i im pomagać?  

Pisałam książkę z myślą o tym, że będzie to dla mnie ogromna radość, jeśli ktoś po jej przeczytaniu napisze do mnie, że dostrzega coś, czego nie widział wcześniej i jego życie obrało lepszy kierunek. Książka spotkała się z tak pozytywnym odbiorem, że przerosło to moje oczekiwania. Jestem naprawdę wzruszona, a zarazem szczęśliwa.


7. Poruszające historie, zapadające w pamięci sentencje, wskazówki, które wielokrotnie można zastosować. Czy więc można przyjąć, że „Historie, które zmieniły moje życie” to po prostu świetny poradnik dla każdego?

Nie jestem pewna czy w tym kontekście poradnik to właściwe słowo. Każdy rozdział porusza inny temat. Myślę, że książka jest w stanie skłonić czytelnika do przemyśleń. U mnie proces zmiany postępował zgodnie z doświadczeniami, które dawały mi do myślenia. Jestem całą sobą z ludźmi, którym jest ciężko, a mimo to szukają sposobu na udoskonalenie siebie. Zawsze będę podkreślać, że najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie, a czytanie do niej należy, tak więc zapraszam do lektury, ale nie tylko mojej książki, ale ogólnie do literatury. Pozdrawiam serdecznie.
Zachęcamy do sięgnięcia po debiut literacki Pani Elizy, który przywołuje wiosnę – nie tylko na kartach tej książki, ale także w sercu czytelnika!

 

 

 

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl