Bez wyboru

| Dodano: 19 wrzesień 2013 | Dodana przez: Dawid Romanowski

Share

Okładka

Twoja ocena

Książka pt. „Bez wyboru” to bez wątpienia literatura faktu gdyż wszystkie opisane wydarzenia miały miejsce w przeszłości w latach 1973 – 1986. Autorka pragnie przekazać prawdę o dramatycznych przeżyciach kobiet, które zaszły w niechcianą ciążę. Powieść jest brutalnie prawdziwa, zawiera szokujące i przerażające fragmenty:
"Lila nie mogła wyrzucić z dziecięcej pamięci słowa „skrobanka”. Co zrobili jej ciotce? Dlaczego skrobali? Skrobać można marchewkę, ścianę, wnętrze garnka, ale jak można to zrobić człowiekowi? Nie śmiała nikogo o to zapytać, podświadomie wiedziała, że to coś bardzo złego i nie wolno o tym mówić. Po jakimś czasie doszła do wniosku, że zeskrobane zostało dziecko. Ale jak i czy z brzucha ciotki i skąd się wzięła ta okropna krew? Od tej pory „skrobanka” było strasznym słowem oznaczającym niewyobrażalny ból, rozpaczliwy krzyk i lejącą się krew, brutalną przemoc i okrutny gwałt zadany związanej kobiecie. Ten makabryczny obraz utkwił głęboko w pamięci dziecka. Uparcie powracał".

Źródło: http://www.ebooki123.pl/bez-wyboru_p272 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Bez wyboru"

Opinia

Straszna historia

Awatar użytkownika

Książka straszna, wzbudzająca podskórny strach i mrożąca krew w żyłach. Jest to książka tym bardziej straszna że całkiem prawdziwa i mówiąca o cieniach życia. Bez wątpienia pozycja dla ludzi o mocnych nerwach a jednocześnie nie sposób takiej książki pominąć i uważać się za człowieka moralnego i rozumnego.

11 grudzień 2013 11:49

Nowa opinia

Recenzje dla: "Bez wyboru"

Ból jest nieunik­niony. Cier­pienie jest wyborem

Przyczyny te są różnorodne, począwszy od poczęcia w wyniku zgwałcenia, stosunku kazirodczego, powodów ekonomicznych, powodów rodzinnych, relacjach z partnerami, kończąc na powodach osobistych - kobieta czuje się za młoda, studiuje, jest pozbawiona instynktu macierzyńskiego, nie ma ochoty w danym momencie na zostanie matką. W takiej sytuacji poznajemy główną bohaterkę dramatu "Bez wyboru".   Lilka ma 30 lat, bawi się mężczyznami wdając się z nimi w liczne romanse. Jest przekonana, że mężczyźni tylko...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl