Opinie o książce: "Jak rzuciłem korpo"

Okładka
Czy można w jednej chwili rzucić stabilną i dobrze płatną pracę i wyruszyć w podróż marzeń? Można i warto! Autor zabiera nas w odległe zakątki świata. Swą przygodę zaczyna w Izraelu, a kończy w Pekinie, a właściwie w polskim wojsku… Pokazuje kulturę różnych narodowości i przekonuje, że dobroć jest wpisana w ludzką naturę. Książka „Jak rzuciłem korpo” nie jest zwykłym dziennikiem z podróży, to opowieść o sensie życia i o tym, ile przeszkód jest w stanie pokonać człowiek, by dzięki temu odkryć, co to znaczy żyć naprawdę…

Opinia

Awatar użytkownika
Agnieszka Kusiak

Mateusz Gradowski SOBĄ udowadnia, że niemożliwe istnieje po to, by stać się MOŻLIWE. Sam tego doświadczył, sam to poczuł i tego skosztował. Skosztował życia na uczcie, na którą zaprosił go świat. Nie chcę pisać o treści, o miejscach, gdzie był, kogo poznał, gdzie było co i dlaczego. Nie o to w tej książce chodzi. Nie o zachwyt Seulem, czy przygodami na kutrze. Tu chodzi o coś więcej, o coś, co czujesz podświadomie, w tle niemalże. Tu chodzi o zmianę – siebie, swojej psychiki, swojego odczuwania i bycia.

„Jak rzuciłem korpo” to podróżniczy poradnik o narodzeniu NOWEGO JA. To psychologiczna przygoda, którą pisała rzeczywistość, a której doświadczył Mateusz. To kompendium wiedzy o człowieku, jego stylu życia, marzeniach i ich łapaniu za nogi. To „laminowana” mapa zapraszająca do podróży, ucztowania i radości. Autor nie wskazuje ci drogi, nie naprowadza, a jedynie proponuje. Uzmysławia ci, że warto kosztować swoje życie, póki się je ma. Że warto ucztować i się nim wręcz delektować. Że na materializmie nie zbuduje się szczęścia, nie na kieracie od poniedziałku do piątku, a na czymś zupełnie innym. Lecz to Mariusz Gradowski poczuł wychodząc zza biurka i zamykając drzwi własnego mieszkania z plecakiem na barkach.


http://fajne-ksiazki.pl/jak-rzucilem-korpo-mateusz-gradowski-recenzja/

6 sierpień 2023 21:28

Opinia

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


Historia życiowa Mateusza Gradowskiego może być dla innych źródłem i motywacją do zmian. Widząc, jak autor wiele zmienił i jakie trudności pokonał, mogą uzyskać impuls, dzięki czemu sami rozpoczną działanie w kierunku pozytywnej zmiany. Bo życie to nieustanna nauka i rozwój, a nawet z pozoru trudne, może się okazać, motywacją do odkrywania siebie. Te wspomnienia mogą być również inspiracją, że zmiana i rozwój są nieodłącznymi elementami życia i wartościowymi elementami naszej drogi do nowej wersji samego siebie.

"Oby ta książka zainspirowała kogoś tak, jak zainspirowany kiedyś zostałem ja". – wyznaje Mateusz Gradowski.

Czy można w jednej chwili rzucić stabilną i dobrze płatną pracę i wyruszyć w podróż marzeń? Można i warto! Mateusz Gradowski, opowiadał o tym, jak rzucił pracę w korporacji, by spełnić swoje marzenia i odkryć to, kim naprawdę jest.
Jak rzuciłem korpo już w sprzedaży!

http://fajne-ksiazki.pl/rzucenie-korporacyjnej-rutyny-i-odkrywanie-swiata/

27 lipiec 2023 20:03

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


„Jak rzuciłem korpo” jest pozycją, która nakłania do refleksji i sprawia, że każdy może znaleźć swoją drogę do działania i zachowania w życiu. Mateusz Gradowski uważa, że ​​odważne kroki w kierunku realizacji marzeń są możliwe, a praca nad sobą przyniesie wymarzone rezultaty.

To poruszająca historię o odwadze i determinacji w dążeniu do indywidualnych marzeń. Książka ta będzie źródłem inspiracji dla każdego, otwiera przed czytelnikami drzwi do nowych możliwości i inspiruje do nowych wyzwań. Jeśli szukasz potwierdzenia zmian w swoim życiu, ta książka jest dla Ciebie. Zdecydowanie polecam ją każdemu, kto szuka swojej drogi do szczęścia i sukcesu. 
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/jak-rzucilem-korpo/opinia/78031321

27 lipiec 2023 20:01

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl