Fajne Książki Do Czytania

Awatar użytkownika

Użytkownik nie podał informacji o sobie

Wprowadzone książki

Wprowadzeni autorzy

Dodane opinie

Opinia dla książki: "Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


Każdy rodzic chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ale nie każdy rodzic jest cierpliwy, nie każdy rodzic jest skłonny przemyśleć i przewartościować swoje własne przekonania, jeśli nastolatek rzuca mu wyzwania, i nie każdy rodzic będzie w stanie znaleźć czas i zrozumieć swoje dziecko, mimo że będzie chciał. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym otwarcie się rodziców na potrzeby nastolatka i odwrotnie może wydawać się mniej uciążliwym i mniej onieśmielającym zadaniem.

Jeśli potrzebujesz książki, która szybko i realistycznie dotrze do sedna sprawy, zawierającej porady i narzędzia, które możesz natychmiast zastosować, aby uzyskać określone rezultaty, to zdecydowanie polecam poradnik Nastolatek potrzebuje wsparcia. Zrozum swoje dziecko i bądź po jego stronie. Od ataków złości, lęku przed odrzuceniem po miłość i pierwsze randki, na samookaleczeniach, depresji i nieodpowiedzialności nastolatka skończywszy – w tej książce omówiono wszystko, co pomoże Tobie i Twojemu nastolatkowi wyznaczać jasne i bezpieczne granice ze wszystkimi.

Dorastanie jest łatwiejsze, gdy ma się po swojej stronie rodziców 
https://fajne-ksiazki.pl/nastolatek-potrzebuje-wsparcia-recenzja/

30 wrzesień 2023 19:27

Opinia dla książki: "To nie smutek, to depresja. Poradnik dla rodziców nastolatków w kryzysie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Książka "To nie smutek to depresja" jest nie tylko źródłem wiedzy, ale także motywem do działania. Autorka zapewnia dogłębne zrozumienie depresji u nastolatków, w tym jej przyczyn, objawów i czynników ryzyka. Czytając na ten temat, rodzice mogą uzyskać wgląd w to, przez co może przechodzić ich dziecko, by je lepiej zrozumieć i otoczyć wsparciem.

W książce nie brak ćwiczeń mających za zadanie złagodzić objawy depresji, zmienić myślenie na bardziej adekwatne, pokazać, że istnieje inny punkt widzenia, a także poprawić samopoczucie i wzmocnić odporność psychiczną.

"To nie smutek to depresja" jest lekturą godną polecenia dla każdego, kto zmaga się z depresją, chce poszerzyć swoją wiedzę na jej temat lub po prostu szuka inspiracji do samorozwoju. Monika Kotlarek stworzyła książkę, która nie tylko pomaga, ale także angażuje wsparcie i motywuje do działania. To głos w dyskusji na temat zdrowia psychicznego i wskazówka, że ​​istnieje nadzieja i wsparcie dla każdej osoby zmagającej się z depresją.

https://fajne-ksiazki.pl/to-nie-smutek-to-depresja-recenzja/

26 wrzesień 2023 20:54

Opinia dla książki: "Nigdy bym"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Książka jest wciągająca od początku, dzięki zawiłości uczuć i przemiany bohaterek. Jej zaletą jest również zdolność do wspomagania czytelniczych refleksji na temat życia, zmian i wartości, które nadają nowe wyobrażanie na skutek niespodziewanych wydarzeń.

Podsumowując, "Nigdy bym" Alicji Filipowskiej to wciągająca i ekscytująca opowieści o kobietach, które mimo trudności odkrywają w sobie siłę, by stawić czoła życiu na nowo. Autorka nie tylko porusza ważne tematy, ale także wciąga czytelnika w świat analiz i relacji, tworząc tym samym wartościową lekturę, która zobowiązuje do refleksji nad własnym życiem.

Idealna propozycja dla tych, którzy już stracili nadzieję, że w życiu zawsze można wyjść na prostą. Ta książka pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany i odkrywanie nowych możliwości.


http://fajne-ksiazki.pl/nigdy-bym-alicja-filipowska-recenzja/

19 sierpień 2023 18:40

Opinia dla książki: "Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego. Rozpoznaj zaburzenia osobowości i wspieraj rozwój dziecka"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do CzytaniaTa książka to doskonały informator dla rodziców, nauczycieli, opiekunów i pedagogów uczących pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności w obszarze rozwoju dzieci. Książka ukierunkowana jest na zrozumienie i wsparcie dzieci w ich psychologicznym rozwoju, a także pomaga zrozumieć, jakie czynniki mogą wpływać na rozwój dziecka i gdzie szukać pomocy. Paulina Pawlak wyjaśnia, jakie są główne aspekty wpływające na zdrowy rozwój dziecka, takie jak normy bezpieczeństwa, akceptacja i miłość ze strony rodziców oraz skutki wychowawcze. Wiele przykładów dodatkowo ułatwia zrozumienie prezentowanych koncepcji i metod wychowawczych.
http://fajne-ksiazki.pl/jak-wychowac-dziecko-na-zdrowego-psychicznie-doroslego/

Warto wiedzieć, że książka nie jest poradnikiem dla rodziców, ale stanowi cenny przewodnik dla wszystkich, którzy mają kontakt z dziećmi: wychowawców, opiekunów czy terapeutów. Dzięki temu można zrozumieć, jakie czynniki mogą przyczynić się do rozwoju dziecka i jak stworzyć przyjazne środowisko wokół malucha.

Wychowanie dzieci to nie tylko przekazywanie norm i wartości, ale przede wszystkim budowanie głębokich więzi, które wpłyną na ich przyszły rozwój. Polecamy tę książkę tym, którzy chcą w pełni zrozumieć swoje dzieci i pomagają im wspierać osiągnięcie prawidłowego rozwoju. Książka stawia czytelnika w konfrontacji, co pozwala na zrozumienie i rozwijanie swojej świadomości na temat rozwoju dziecka.
Rodzice i inni dorośli, tacy jak dziadkowie czy  opiekunowie, odgrywają ważną rolę w rozwoju dzieci. Jako rodzic jesteś najważniejszym nauczycielem w życiu swojego dziecka. Ty też najlepiej znasz swoje dziecko. Dowiedz się więcej o tym, jak dzieci rosną i rozwijają się, to jeden ze sposobów na wykorzystanie tego, co już wiesz, i uzyskanie nowych pomysłów na wspieranie nauki i dobrego samopoczucia dziecka. Dowiedz się więcej o zdrowiu psychicznym, zaburzeniach psychicznych, leczeniu, profilaktyce i badaniach zdrowia publicznego dotyczących zdrowia psychicznego dzieci.


7 sierpień 2023 10:58

Opinia dla książki: "Nie czekaj na pozwolenie. Jak uwolnić się emocjonalnie od rodziców"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


Książka Nie czekaj na pozwolenie Eudesa Sémérię stanowi cenny przewodnik, pomagający nam wejść głębiej w nasze wewnętrzne konflikty i lęki, zrozumieć ich źródło i skutki oraz poradzić sobie z nimi w zdrowy i skuteczny sposób. Wiele osób może znaleźć w tej książce pomoc i inspirację, przyglądając się swoim lękom, dając sobie wsparcie, by żyć pełnią życia.

Łatwo jest udawać, że strach nie ma na nas wpływu i szukać wymówek, dlaczego nie udaje nam się osiągnąć tego, do czego jesteśmy zdolni. Zamiast odwracać się i chować przed nimi, traktujmy strach jako wskazówkę do działania, a nie jak wymówkę. Spójrzmy na swój cel i stawmy mu czoła. Jeśli pozwolimy, by strach odciągał nas od osiągnięcia celu, to skutecznie się poddajemy.

A jak uwolnić się emocjonalnie od swoich rodziców?

Séméria twierdzi, że skuteczność do zmierzenia się z dorosłością powoduje, że tkwimy w roli dziecka, co utrudnia nam pełne wykorzystanie naszego potencjału. Autor odwraca perspektywę, zachęcając nas do przewartościowania naszych relacji z rodzicami. Zamiast pozostawać w roli dziecka wobec nich, należy podążać do zdrowych relacji z nimi. By stać się bardziej dorosłym, koniecznie trzeba zmienić pozycję, to znaczy zakwestionować i zmodyfikować reguły, które rządzą naszymi z nimi relacjami, również z innymi i samym sobą. Jednym z najważniejszych zagadnień poruszanych w książce jest „zdradzenie swoich rodziców”. Dorastanie oznacza „zdradzenie” naszych rodziców, a to nic innego jak uwolnienie się od ich nakazów. To niezwykle ważne pojęcie oznacza rezygnację z roli dziecka wobec rodzica i przechodzenie na relację dorosły-dorosły. Oczywiście nie jest to zadanie, ale konieczne jest to, aby wspierać swoją egzystencję i zdrowe relacje partnerskie.

Autor wspiera swoje tezy opisami różnych lęków, które codziennie nas dotykają. Przytaczanie przykładów sprawia, że ​​uwolnienie emocjonalne od rodziców staje się realistyczną i przystępną drogą. Daje również wsparcie i zastosowanie rozwiązań terapeutycznych, które mogą pomóc nam odkryć, stając się autentycznymi.

Czytanie tej książki skłania nas do refleksji i wyobraźni i relacji, i stanowi podróż do własnej dorosłości. To nie tylko popularnonaukowa lektura, ale prawdziwe wsparcie na lepsze pokochanie i zrozumienie siebie i swoich relacji z innymi. Eudes Séméria, nie boi się dostarczać pytań i ustawiać kontrowersyjne tezy, które całkowicie odmieniają nasze postrzeganie dorosłości i relacji z rodzicami.

Odkryj swoje lęki, zrozum je i naucz się nimi kierować, przez wyznanie wiary w wyzwania z większym wykorzystaniem siebie i harmonią. Nie czekaj na pozwolenie to niezwykle interesująca i wartościowa lektura dla każdego, kto chce zagłębić się w swoje emocje, poznać źródła swoich lęków i dokładniej rozwijać autentyczną analizę z samym sobą i innymi. Ta książka zobowiązuje do wielu refleksji i umożliwienia zrozumienie siebie. Polecam ją wszystkim, których inspiruje osobisty rozwój oraz pragną przedefiniować swoje relacje i pełnię swojego potencjału. 
http://fajne-ksiazki.pl/jak-uwolnic-sie-emocjonalnie-od-rodzicow/

3 sierpień 2023 18:05

Opinia dla książki: "Jak rzuciłem korpo"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


„Jak rzuciłem korpo” jest pozycją, która nakłania do refleksji i sprawia, że każdy może znaleźć swoją drogę do działania i zachowania w życiu. Mateusz Gradowski uważa, że ​​odważne kroki w kierunku realizacji marzeń są możliwe, a praca nad sobą przyniesie wymarzone rezultaty.

To poruszająca historię o odwadze i determinacji w dążeniu do indywidualnych marzeń. Książka ta będzie źródłem inspiracji dla każdego, otwiera przed czytelnikami drzwi do nowych możliwości i inspiruje do nowych wyzwań. Jeśli szukasz potwierdzenia zmian w swoim życiu, ta książka jest dla Ciebie. Zdecydowanie polecam ją każdemu, kto szuka swojej drogi do szczęścia i sukcesu. 
https://lubimyczytac.pl/ksiazka/jak-rzucilem-korpo/opinia/78031321

27 lipiec 2023 20:01

Opinia dla książki: "Gaslighting. Odzyskanie równowagi po doświadczeniu przemocy emocjonalnej"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


Nieocenionym atutem książki są również ćwiczenia dotyczące samooceny i afirmacji. Wyjście z gaslightingu może być trudne, ale kluczem do tego jest zrozumienie jego mechanizmów oraz wsparcie ze strony osób trzecich.

Czytając tę ​​książkę, odnosisz wrażenie, że autorka naprawdę rozumie ból ofiar gaslightingu i współczuje im. Omawia typowe sygnały ostrzegawcze, jakie można zauważyć u sprawcy i ofiary, oraz przedstawia strategie, które mogą pomóc w przeciwdziałaniu temu rodzajowi manipulacji. Ta książka odzwierciedla różne aspekty gaslightingu i pomaga czytelnikowi nauczyć się rozpoznawać manipulacje oraz zwiększyć odporność na tego typu zachowania. Ta praktyczna książka oferuje narzędzia i ćwiczenia, które pomogą ofiarom gaslightingu na drodze do wyzdrowienia i odzyskania kontroli nad swoim życiem.


Pamiętajmy, że świadomość tego zjawiska jest kluczowa w walce z jego negatywnymi skutkami i budowaniu zdrowszych relacji międzyludzkich.
http://fajne-ksiazki.pl/uzdrowienie-z-naduzyc-emocjonalnych/

26 lipiec 2023 23:37

Opinia dla książki: "Dzieciństwo do poprawki. Uwolnij się od cienia rodziców, energetycznych wampirów"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


Dzieciństwo do poprawki to niesamowita książka, stworzona przez doświadczoną psychoterapeutkę Sylwię Sitkowską, aby pomóc uwolnić się od frustrujących wzorców relacji z toksycznymi rodzicami — i odkryć nowy lepszy świat, pewność siebie, wewnętrzną siłę i niezależność emocjonalną.

Książka ta powstała po to, abyśmy nauczyli się położyć kres tym pozbawionym szacunku i kontrolującym zachowaniom oraz wyleczył się z lat nadużyć, aby zdrowo funkcjonować i prosperować w życiu, i przy okazji nie przekazywać traumy swoim dzieciom! Ta niezwykle praktyczna książka pomoże zweryfikować naszą frustrację i zmagania emocjonalne, pomoże nam wyznaczyć jasne granice i nauczy, jak uwolnić się od cienia rodziców, energetycznych wampirów i ruszyć do przodu bez poczucia winy.

Ten przewodnik zapewnia ogromne narzędzia do tworzenia granic, radzenia sobie z osądami i pokonywaniem zwątpienia. Ćwiczenia zawarte w książce stanowią swoistą autoterapię, dzięki której uczymy się kontrolować nasze życie i stajemy się osobami odpowiedzialnymi za siebie w sposób dojrzały, bez poczucia lęku. Uczymy się odpuszczać negatywne myśli i uczucia. I wreszcie, rozwijamy umiejętności potrzebne do odkrycia troski o siebie, miłości własnej, samodzielności i zdrowych relacji opartych na miłości. Zaprojektowane z myślą o przekazywaniu praktycznej mądrości, pytania i ćwiczenia zawarte w książce pozwolą nam dowiedzieć się więcej o sobie, wskażą właściwy kierunek owocnego samorozwoju i stworzą wystarczającą przestrzeń, aby się rozwijać. Aby odnieść jak najwięcej korzyści z książki Sylwii Sitkowskiej, należy podejść do pytań z otwartym umysłem, zachowując całkowitą szczerość. 
http://fajne-ksiazki.pl/dziecinstwo-do-poprawki-recenzja-ksiazki/

5 lipiec 2023 22:55

Opinia dla książki: "My kontra świat"Przejdź do opini

Opinia

Wspaniała powieść

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Nietypowy thriller psychologiczny z elementem antyromansu, antykryminału i powieści political-fiction to fascynująca podróż przez psychikę i dziwne zakamarki ludzkiej duszy. Autor wciąga nas w historię Sandry i Roberta, w których życiu nie brakuje tajemnic i traum.

Rozważmy pytanie, które stawia autor, czy możemy naprawdę w pełni poznać drugą osobę? Historia Sandry i Roberta, dwoje zagadkowych postaci, pełnych ukrytych pragnień, stawia nas w obliczu tego trudnego wyzwania. W miarę jak poznajemy ich życie, zmagania i konflikty, sami zaczynamy się zbliżać do tej podróży poznawczej, zastanawiając się nad rubieżami naszych granic.

Opowieść o poszukiwaniu sprawiedliwości i konfrontacji z przestępcami wydaje się być tylko wierzchołkiem góry lodowej. Narracja prowadzona w formie nietypowego thrillera skupia się nie tylko na akcji, ale także na psychologicznych aspektach postaci. Odgrywanie roli prokuratora, sędziego i kata, w której jedna osoba nadaje powieści głębokiego sensu, kieruje naszą uwagę na moralne oskarżenie i skutki działań prawnych.

Elementy antyromansu i antykryminału wplatają się w historię, nadając jej wyjątkowy charakter. Relacja między Sandrą a Robertem jest pełna napięć, pragnień i tajemnic, uatrakcyjniając fabułę. Jednak, zamiast koncentrować się na zaistniałym romansie, autor bada złożone emocje, które targają bohaterami.

W powieści nie brakuje również elementów fikcji politycznej, dlatego że losy bohaterów wplatają się w gęstą sieć układów i powiązań. Świat, w którym się obracają, jest pełen napięć, niebezpieczeństw i ryzyka.

Podsumowując: Nietypowy thriller psychologiczny z elementami antyromansu, antykryminału i powieści political-fiction to lektura, która nie tylko wciąga w akcję, ale także prowokuje myśli i zadaje trudne pytania dotyczące naszych relacji, moralności i poznania ludzkiej natury. To historia pełna niezwykłych zwrotów akcji, która na pewno na długo zostanie w pamięci czytelnika.

Przekonajcie się, jakie wyzwania czekają bohaterów tej pasjonującej historii.

1 lipiec 2023 22:28

Opinia dla książki: "Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych relacjach"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do CzytaniaKsiążka Toksyczni prezentuje narzędzia, których potrzebujemy, aby radzić sobie z toksycznymi ludźmi, którzy wysysają z nas energię. Autor wyjaśnia, jak rozpoznawać i radzić sobie z różnymi wariantami toksycznych ludzi i środowisk. Bardzo pomocny poradnik z praktycznymi pomysłami na to, jak wprowadzić zmiany w toksycznych relacjach.

Wszystko jedno, czy użerasz się z narcystycznym partnerem, czy masz do czynienia z prześladującym przełożonym lub socjopatycznym kolegą, istnieje praktyczna recepta, dobra rada, która pomoże chronić swój dobrostan psychiczny, ale także się rozwijać. Dzięki temu poradnikowi pojmiesz istotę toksycznego miejsca pracy – jak można od niego stronić a w razie konieczności umieć w nim przetrwać. Polecam książkę każdemu, kto czuje się przytłoczony lub bezsilny, kto czuje presję, aby uszczęśliwiać innych!

Toksycznych ludzi nie brakuje, często nazywają siebie zdobywcami świata – jeśli w swoim otoczeniu ich zauważasz, koniecznie przeczytaj tę książkę i zyskaj swobodę w dokonywaniu własnych wyborów i życia własnym życiem, w zgodzie z sobą. Nie jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie innych osób, ale mamy pełną kontrolę nad tym, jak działamy i jak chronimy swoje emocje i dobrostan. Toksyczni. Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach to obowiązkowa lektura dla każdego. 
http://fajne-ksiazki.pl/toksyczni-jak-radzic-sobie-w-trudnych-relacjach-recenzja/

22 czerwiec 2023 21:04

Opinia dla książki: "Zranieni w dzieciństwie. Jak rozpoznać i uleczyć matczyną lub ojcowską ranę"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


W książce „Zranieni w dzieciństwie. Jak rozpoznać i uleczyć matczyną lub ojcowską ranę” Sylwia Kocoń podchodzi do tematu kompleksowo, przyglądając się relacji w rodzinach naszego dzieciństwa, szczególnie trójkątowi ja - matka - ojciec, zwracając uwagę na rany, które wtedy w nas powstały. Nie ogranicza się tylko do ran matczynych, ale także skupia się na ranach ojcowskich. Co ciekawe, rana matczyna lub ojcowska może powstać nie tylko na skutek niezdrowych relacji z rodzicami, ale również w przypadku szczególnego zachowania matki lub ojca.

„(…) przyjrzymy się różnym sposobom formowania się mechanizmów obronnych córki na skutek bolesnej relacji z mamą i tatą. Kiedy piszę o bolesnej relacji, mam na myśli zarówno ewidentnie niezdrowe — czy wręcz patologiczne — scenariusze, w których dziecko jest ranione (świadomie lub nieświadomie) przez rodzica, jak i sytuacje, w których doświadcza bolesnych emocji odrzucenia i braku w wyniku niemożliwości logicznej interpretacji zdarzeń i zrozumienia tego, co się dzieje”.


(...)

W książce wyjaśnione jest, skąd pochodzą te rany, jak powstają i w jaki sposób oddziałują na nasze życie, pozostając niezagojonymi. Autorka podpowiada również, jak samodzielnie wypełnić pustą przestrzeń, którą rany te zbudowały.

Choć to trudne, musisz nawiązać kontakt ze swoim bólem, łącząc się ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Słuchaj siebie i podążaj za intuicją tak daleko, jak tego  potrzebujesz w procesie uzdrawiania. Pracując nad pogodzeniem się i przetwarzaniem swoich bolesnych doświadczeń z dzieciństwa, możesz uleczyć swój ból, czerpać siłę z tego, przez co przeszedłeś, i powstrzymać przekazywanie rany matki lub ojca następnemu pokoleniu.


 „Kiedy umiejętnie i konsekwentnie wychodzimy poza destrukcyjne, dziecięce uwarunkowania i wzorce zachowań, nasze życie się zmienia” – pisze Sylwia Kocoń. Nie ma nic cenniejszego niż życie. Dlatego, zamiast działać według wyuczonych, wgranych schematów, lękowych mechanizmów, dziecięcych ran, zacznijmy czuć siebie, słuchać siebie i żyć pełnią życia.


Książka przeznaczona jest dla kobiet, ale niejeden mężczyzna znajdzie w niej ukojenie na swoje rany powstałe w dzieciństwie. Autorka radzi, aby nie przeskakiwać między rozdziałami, ale poruszać się po książce w porządku, w jakim została napisana. I jeszcze jedna ważna rada autorki – „Niezależnie od tego co wybierasz, pamiętaj, ze prawdziwe zdrowienie wydarza się wtedy, gdy przechodzimy od teorii do praktyki, gdy to co sobie uświadomiliśmy, staje się częścią naszego życia, gdy wdrażamy to w swoją codzienność”. 


Rozpoznaj i ulecz swoją matczyną lub ojcowską ranę. Ta książka pomoże ci przejść przez ten proces. Możesz kroczyć drogą ku porzuceniu negatywnych mechanizmów radzenia sobie, zwiększeniu poczucia własnej wartości i uwalniając swoje ambicje, marzenia i pasje.


http://fajne-ksiazki.pl/zranieni-w-dziecinstwie-sylwia-kocon-recenzja/

19 czerwiec 2023 22:05

Opinia dla książki: "Silna psychika. Poradnik wzmacniania odporności psychicznej na trudne czasy"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do CzytaniaKsiążka Zbigniewa Ryżaka to niezastąpione kompendium dla wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoją siłę psychiczną. Jej celem jest niesienie pomocy, wsparcia i umożliwienie skutecznego radzenia sobie z przeciwnościami i trudnościami życia. Autor wyjaśnia mechanizm stresu i nakreśla różne techniki zarządzania nim.

Nie określono tutaj rozwiązania problemów w magiczny sposób, zamiast tego, dostajemy cenną wiedzę, że ​​przy dostatecznym wsparciu i determinacji, możemy wykształcić pewną postawę wobec trudności i zaakceptować fakt, że trudności będą się pojawiać, ale podejście do nich nie będzie nas paraliżowało, lecz motywowało do działania.

Utrzymywanie pozytywnego nastawienia, bycie optymistą i regulowanie emocji to ważne cechy osoby odpornej psychicznie. Mieć nadzieję oznacza być zdeterminowanym i mieć motywację do osiągania zamierzonych celów. Bycie odpornym emocjonalnie to umiejętność przystosowania się i radzenia sobie w trudnych, stresujących sytuacjach, bez negatywnego wpływu na nas w dłuższej perspektywie. Techniki opisane w książce skutecznie poprawią umiejętności oraz komunikację i relacje. Mogą być również pomocne w motywowaniu i wyznaczaniu celów, a także w budowaniu pewności siebie i w skupieniu uwagi.

Stres może czasami nas przytłoczyć i wpłynąć na naszą zdolność radzenia sobie z nakładanymi na nas wymaganiami. Opracowane w książce mechanizmy radzenia sobie z nimi może pomóc w budowaniu odporności. Jest to osobista podróż z zestawem niezbędnych umiejętności, których można się uczyć, rozwijać i wzmacniać przez całe życie.

Jeśli chcesz czegoś więcej od swojego życia, niezależnie od tego, czy chcesz lepiej radzić sobie w pracy, czy doskonalić swoje umiejętności pomimo wcześniejszych przeszkód, z którymi się wcześniej borykałeś – nadszedł czas, aby wprowadzić zmiany i stać się odpornym psychicznie. Ta książka Ci w tym pomoże. Postaw na silną psychikę. Bądź szczęśliwy i silny psychicznie, a poradzisz sobie ze wszystkim, co stanie Ci na drodze!

http://fajne-ksiazki.pl/silna-psychika-poradnik-wzmacniania-odpornosci-psychicznej-na-trudne-czasy/

1 czerwiec 2023 20:53

Opinia dla książki: "Autoterapia. Sto dni do szczęśliwego życia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Książka wyróżnia się prostą strukturą, składającą się ze stu krótkich rozdziałów, zwanych sesjami. Każdy z nich rozpoczyna cytat, który może inspirować czytelnika. Następnie autor przechodzi do głównej części rozdziału, czyli omówienie tematu, np. złość, lęki, prokrastynacja, zmiana, medytacja, wygląd czy samoakceptacja. Każdy rozdział jest zwieńczony ćwiczeniem, który jest elementem procesu pracy nad sobą i pomaga rozważać wiedzę w praktyce. Dzięki takiemu układowi, czytelnik może łatwo korzystać z sesji, a jednocześnie ma możliwość wyboru i skupienia się na tych zagadnieniach, które najbardziej odpowiadają jego aktualnym potrzebom i zainteresowaniom.

Kluczem do bezcennej wiedzy jest praktyka. Dzięki temu każdy może skutecznie rozważać techniki i narzędzia w swoim życiu. Ta książka może stać się dla wielu osób impulsem do tworzenia aktywności życiowej, odkrycia ukrytego potencjału oraz pozbycia się obciążającego wstydu. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa w każdej biblioteczce. Gorąco polecam każdemu, kto chce rozwijać się i zmieniać swoje życie na lepsze. Do szczęśliwego życia dzieli Cię zaledwie STO DNI! Zacznij od DZIŚ!


http://fajne-ksiazki.pl/autoterapia-sto-dni-do-szczesliwego-zycia-recenzja/

28 maj 2023 22:13

Opinia dla książki: "Dorośli wychowani w rodzinach z problemem alkoholowym"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

W tej książce przyjrzysz się swojej przeszłości i zrozumiesz, w jaki sposób wpłynęła ona na Ciebie w życiu dorosłym oraz jak objawy dysfunkcji z dzieciństwa objawiają się obecnie. Będziesz mógł zaakceptować przeszłość, której nie byłeś w stanie zmienić, i skupić się na uzdrowieniu teraźniejszości. Książka pomocna jest w budowaniu poczucia własnej wartości oraz stworzeniu dialogu wewnętrznego, pracując jednocześnie nad poczuciem winy i wstydu. To doskonały niezbędnik, który pomoże w tworzeniu zdrowej relacji szczególnie z samym sobą (okazując sobie zrozumienie i życzliwość), oraz uświadomieniu, jaka powinna wyglądać zdrowa relacja z drugim człowiekiem.

Wciągająca, napisana prostym językiem i kierująca do myślenia książka przybliża dynamikę rodziny dotkniętej problemem alkoholowym. Autorka pokazuje, w jaki sposób wpłynąć na teraźniejszość i przyszłość. W trakcie lektury przekonasz się, że wiele osób ma podobne doświadczenia, poznając historie osób, które zmagały się z tymi samymi problemami. Dzięki tej książce zyskasz narzędzia, które pomagają Ci uporać się z traumą przeżytą w przeszłości. Poradnik jest tak skonstruowany, że pozwala na samodzielną pracę. Sięgaj po niego tak często jak tylko tego potrzebujesz a zobaczysz jak szybko pojawią się nowe rozwiązania. Wspierające ćwiczenia, sprawdzone techniki i przykłady z życia wzbogacą Twój punkt widzenia.

Dzieciństwo w rodzinie dotkniętej alkoholem może pozostawić trwałe rany, lecz istnieje nadzieja na uzdrowienie. Dzięki tej książce otrzymasz wsparcie, zrozumienie i praktyczne narzędzia do przekształcenia traumy w siłę i rozwój osobisty. Nie możesz zmienić przeszłości, jednak masz wpływ na teraźniejszość. Tylko od ciebie zależy czy chcesz wyzdrowieć ze skutków dorastania w rodzinie alkoholowej. Susan Jeffers definiuje strach jako tak duży, jakim go sami określimy i w dużej mierze ten strach znika, kiedy przyzwyczajamy się do nowej aktywności. Bój się i działaj. To się opłaca.


http://fajne-ksiazki.pl/dorosli-wychowani-w-rodzinach-z-problemem-alkoholowym-recenzja/

24 maj 2023 21:46

Opinia dla książki: "LĘK PRZED OPUSZCZENIEM Jak go przezwyciężyć i zbudować zdrowy związek oparty na bliskości i zaufaniu"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Książka zawiera wiele przykładów i prowadzi czytelnika przez rozwój umiejętności potrzebnych do zdystansowania się od podstawowych przekonań. Skeen przemawia do szerokiego grona czytelników szukających pomocy, jak radzić sobie z problemami porzucenia i jak budować zdrowe, satysfakcjonujące relacje. Terapeutka łączy trzy terapie: nakierowaną na odkrywanie i uczenie się jak żyć w sposób zgodny z osobistymi wartościami przy jednoczesnym rozwijaniu elastyczności psychologicznej i uważności (ACT), zapewnia schematy leczenia i dialektyczną opiekę behawioralną (DBT), aby pomóc znaleźć źródło zaburzeń. Skeen wyjaśnia, jak uświadomienie swoich schematów – automatyczne zachowanie zakorzenione w doświadczeniach z dzieciństwa – pozwalają lepiej zrozumieć siebie i to, dlaczego niektóre aspekty relacji są dla nas trudne i bolesne. Poznanie tych zachowań i zrozumienie ich przyczyn pozwoli zyskać wgląd w swój własny umysł, a także zrozumieć innych ludzi. Warto również wiedzieć, że budowanie relacji z innymi zaczyna się od relacji z samą sobą. Ważne jest, aby zrozumieć swoją potrzebę, wartość i cele oraz kierować się swoim zachowaniem.

Skeen wyjaśnia, iż ​​lęki często powodują, że ludzie wyciągają pochopne wnioski i działają w sposób, który odpycha ich bliskich, zamiast ich zbliżać. „Dobrą wiadomością jest to, że możesz powstrzymać swoje reakcje na sytuacje i budować lepsze relacje” – wyjaśnia Skeen. Niezależnie od tego, czy jesteś do kogoś przywiązana, boisz się przed kimś otworzyć, pociągają cię niewłaściwi mężczyźni, czy też czujesz potrzebę bycia kimś, kim nie jesteś, twoje zachowanie przeszkadza w nawiązywaniu kontaktów, których pragniesz. Psycholog Michelle Skeen, oferuje krok po kroku, jak zrozumieć swoje lęki i zmienić zachowania, które sabotują twoje życie emocjonalne.

Podsumowując, książka Michelle Skeen „Lęk przed opuszczeniem” jest cennym źródłem informacji dla każdego, kto boryka się z problemem porzucenia lub problemami w związku. Proste podejście i praktyczne ćwiczenia ułatwiają czytelnikom identyfikację i pracę nad ich podstawowymi przekonaniami i stylami przywiązania. Budując zdrowsze relacje ze sobą i innymi, można przezwyciężyć lęk przed porzuceniem i osiągnąć większą satysfakcję z życia. Już dziś dowiedz się jak przezwyciężyć lęk przed opuszczeniem i zbuduj zdrowy związek oparty na bliskości i zaufaniu.


http://fajne-ksiazki.pl/lek-przed-opuszczeniem/

11 maj 2023 19:19

Opinia dla książki: "Marketing afiliacyjny dla bystrzaków"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Jeśli jesteś blogerem lub właścicielem strony internetowej i szukasz sposobu na zarabianie pieniędzy poprzez marketing afiliacyjny, książka o marketingu afiliacyjnym dla bystrzaków została stworzony właśnie dla Ciebie! Zanim skończysz korzystać z tego przewodnika po marketingu afiliacyjnym, nauczysz się, jak szukać odpowiedniego programu afiliacyjnego w swojej niszy, jak promować produkty afiliacyjne , których jesteś fanem, i stać się mistrzem w marketingu afiliacyjnym.

Dzięki książce Marketing afiliacyjny dla bystrzaków:

Wybierzesz odpowiedni dla siebie produkt lub usługę partnerskąZnajdziesz najlepsze programy partnerskie dla siebieZnajdziesz najlepsze strategie marketingu afiliacyjnego

Marketing afiliacyjny bystrzaków to skuteczna strategia marketingowa, która może pomóc w zarabianiu pieniędzy na szeroką skalę, jednak wymaga odpowiedniego procesu i dokładności. Dzięki temu poradnikowi poznasz kilka kroków, które pomogą Ci w działaniu w zakresie marketingu afiliacyjnego.


http://fajne-ksiazki.pl/marketing-afiliacyjny-dla-bystrzakow/

9 maj 2023 21:34

Opinia dla książki: "Autocoaching dla każdego"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Ćwiczenia proponowane w książce pełnią swojego rodzaju intelektualną rozgrzewkę przed podjęciem ćwiczeń wymagających głębszego wniknięcia w swoją psychikę i bardziej wnikliwego podejścia do pracy nad sobą samym (ćwiczenia w przechodzeniu od problemu do celu, rozwijanie i skupianie się na własnych zasobach oraz ich pomnażaniu, budowaniu płynnej komunikacji ze swoją nieświadomością, aby w pełni wykorzystać drzemiący w nas potencjał).

Autocoaching dla każdego ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia samego siebie. Ten przewodnik pomoże ci w wielu obszarach, w których umiejętności coachingowe sprawdzają się najlepiej. Ta książka zapewnia szerszą wiedzę na temat kluczowych umiejętności coachingowych i zachęca do osobistej refleksji nad rozwojem osobistym, która umożliwi nastawienie na rozwój.

Zastosowanie podstaw poprawi Twoją wiedzę i zrozumienie coachingu oraz ułatwi lepszą świadomość siebie w relacjach. Ponadto ten poradnik zapewnia umiejętności i techniki coachingowe, które zwiększą twoją świadomość i mogą być zastosowane do twojego osobistego rozwoju.

Jeśli naprawdę jesteś gotowy, aby zmienić swoje zachowanie i odbudować siebie, postępuj zgodnie z zasadami opisanymi w książce. I pamiętaj „Trening czyni mistrza” – powtarzanie czynności, pozwali dojść do mistrzowskiej wprawy. Już dziś zostań swoim najlepszym przyjacielem, trenerem, nauczycielem i pomocnikiem.http://fajne-ksiazki.pl/autocoaching-dla-kazdego

21 kwiecień 2023 15:28

Opinia dla książki: "Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Autorki książki proponują przełomowe podejście, łączące tradycyjne leczenie ADHD ze współczesnymi metodami terapii, takimi jak terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), aby pomóc kobietom z ADHD zrealizować życiowy potencjał.

W książce znajdują się konkretne porady dotyczące tego, jak zarządzać trudnościami związanymi z ADHD, takimi jak problemy z organizacją czasu, problemy z koncentracją, czy trudności w relacjach interpersonalnych. Autorki skupiają się także na problemach, z jakimi kobiety z ADHD często się borykają, czyli niskie poczucie własnej wartości, poczucie osamotnienia, lęk i depresja.

Książka Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD to cenna lektura dla każdej kobiety z ADHD, która szuka sposobu na przełamanie negatywnych przekonań i osiągnięcie życiowego potencjału. Doskonała książka z praktycznymi poradami dla kobiet, jak radzić sobie, rozwijać się i odnaleźć swoją wyjątkowość w życiu z ADHD.

Z tego przewodnika dowiesz się o: 

Oznakach i objawach ADHD, które mogły pozostać niezauważone.Roli funkcji wykonawczych w umyśle nadpobudliwym.Wpływie ADHD na dysfunkcje społeczne i niepokój.I wiele więcej!

Czy jesteś kobietą, której codzienne życie jest wyzwaniem z powodu diagnozy ADHD? A może znasz kobietę, która ma trudności w życiu społecznym z powodu ADHD i chciałbyś jej pomóc? Zdecydowanie poleć jej książkę Emocjonalne wsparcie dla kobiet z ADHD.


http://fajne-ksiazki.pl/emocjonalne-wsparcie-dla-kobiet-z-adhd/

7 kwiecień 2023 19:27

Opinia dla książki: "Przytul swoje wewnętrzne dziecko"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Celem tej książki jest pomoc w nawiązaniu kontaktu z Wewnętrznym Dzieckiem, aby wsłuchać się w to, co do nas mówi wewnętrzny głos, by zaoferować mu troskliwą opiekę i znaleźć sposób na zaspokojenie jego potrzeb. Regularne stosowanie zasad opisanych przez Sylwię Sitkowską pomaga uzyskać jasność w tym, co należy zmienić, aby móc iść do przodu. Ponadto ten wewnętrzny proces łagodzi opór i „utknięcie”, którego często-gęsto doświadczamy w dorosłym życiu.

Ta książka przynosi wiele korzyści. Łącząc wiedzę i praktykę w niej zawartą - możemy uwolnić się od ciężarów i zaprosić nadzieję i radość. Tu i teraz to najlepszy moment, by to osiągnąć, a książka zdecydowanie nam w tym pomoże. Znajdziemy tu zestaw ćwiczeń i technik, które pomogą osiągnąć radość życia. Dzięki nim nauczymy się, jak być dla siebie dobrym rodzicem i opiekować się sobą jak najczulszy opiekun. Poznając swoje wewnętrzne dziecko, zauważysz, że potrzebuje ono uzdrowienia. A ta książka na pewno w tym pomoże. Bo kiedy nasze wewnętrzne dziecko jest spokojne, dostajemy zielone światło, aby iść dalej i próbować nowych rzeczy. Jesteśmy w stanie tolerować porażki, potrafimy poradzić sobie z uczuciem wstydu bez przerażenia i strachu. Lektura ta pomoże zrozumieć to, że kiedy jesteśmy stabilni i nie działamy impulsywnie. Nie utkniemy w pogoni za uzyskaniem aprobaty innych. Jeśli wewnętrzne dziecko czuje się chwiejne, jako dorośli będziemy czuć się niepewnie, zdezorientowani i zdezorganizowani. Natomiast jeśli nasze wewnętrzne dziecko czuje się bezpieczne i stabilne, pozwoli nam rozkwitnąć.

Odkryj swoją wyjątkową siłę dzięki wiedzy zawartej w tym poradniku. Bądź gotowy, aby zrobić krok w kierunku połączenia się lub pogłębienia relacji ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Właśnie teraz jest najlepszy moment. W tej książce znajdziesz wskazówki do samorealizacji i pełni życia. Przytul swoje wewnętrzne dziecko już dziś!


http://fajne-ksiazki.pl/dbam-o-swoje-wewnetrzne-dziecko/


19 marzec 2023 14:48

Opinia dla książki: "Ścieżki miłości. O tym, jak zbudować trwałą i szczęśliwą relację"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Ścieżki miłości to ciekawe rozmowy o najczęstszych problemach pojawiających się w związkach. Książka ukazuje, jakich należy unikać zachowań i nawyków oraz w jakie pułapki często wpadają pary, im dłużej są razem. Budowanie trwałej i szczęśliwej relacji oznacza podjęcie trudnej drogi i oddzielenie się od negatywnych wpływów z przeszłości. Oznacza to kwestionowanie naszych własnych mechanizmów obronnych i stawianie czoła, często podświadomym, obawom związanym z intymnością, bliskością.


Ścieżki miłości to rzetelna skarbnica wiedzy na temat relacji międzyludzkich, szczególnie w kontekście więzi partnerskich i relacji z dziećmi. Książka porusza wiele tematów takich jak: ukryta trauma, zależność kontra niezależność, oblicza zdrady, żałoba oraz seks w związku, męskość i kobiecość, oraz strategie przetrwania w rodzinie.


Autorzy informują o tym, że nasze dzieciństwo i relacje z rodzicami są kluczowe dla naszej tożsamości i zachowań i jak bardzo wpływa na nasze całe życie. To, czego doświadczyliśmy w domu, wpłynęło na nasze podejście do miłości, przyjaźni, pracy i wielu innych aspektów życia. Często powielamy schematy zachowań, które obserwowaliśmy, nawet jeśli nie były one dla nas zdrowe lub korzystne. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę bagaż doświadczeń z dzieciństwa, aby tworzyć zdrowe i pozytywne relacje w przyszłości.


cała recenzja na stronie: http://fajne-ksiazki.pl/jak-zbudowac-trwala-i-szczesliwa-relacje/

15 marzec 2023 19:09

Opinia dla książki: "Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

„Kochać (się) mądrze ” jest nie tylko dla ludzi, którzy chcą poprawić swoje relacje, ale również dla psychologów i psychoterapeutów prowadzących terapię par. Książka ta daje wgląd w różne aspekty miłości i relacji, pomagając czytelnikom lepiej zrozumieć i utrzymać trwałe związki.http://autorzy365.pl/kochac-sie-madrze_a7276

22 luty 2023 21:09

Opinia dla książki: "Jak pokochać siebie. Przewodnik po wewnętrznym świecie kobiety"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Miłość własna ma kilka definicji. Pierwszy rozdział książki Jak pokochać siebie zawiera kilka inspiracji i prób uchwycenia esencji miłości do siebie, którymi podzieliła się Dagmara Gmitrzak, autorka książki, terapeutka holistyczna i trenerka rozwoju osobistego. Książka jest drugim wydaniem przewodnika po wewnętrznym świecie kobiety, napisanym z perspektywy wiedzy i osobistego doświadczenia w długoletniej pracy z kobietami.
Ta książka będzie doskonałym przewodnikiem, aby świadomie budować swoje szczęście, zadbać o swój dobrostan i wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Już dziś pozwól sobie odkryć, kim jesteś, co kochasz i czego pragniesz od życia. Cenna wiedza na temat odkrywania siebie, który łączy prowokujące do myślenia wskazówki i kreatywne ćwiczenia, które pomogą ci uzyskać sensowną introspekcję i uwolnić swój potencjał. Ty, osoba, której opinia powinna mieć dla ciebie największe znaczenie, naucz się kochać i akceptować siebie bezwarunkowo.

cały artykuł: http://autorzy365.pl/pokochaj-siebie-juz-dzis_a7271

30 styczeń 2023 20:16

Opinia dla książki: "Siła emocji. Jak je rozpoznać, kontrolować i ułatwić sobie życie"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Thibaut Meurisse w książce Siła emocji szczegółowo przeanalizował temat emocji – charakter naszych emocji, jak powstają, elementy, które na nie wpływają, a także jak emocje mogą być doskonałym narzędziem rozwoju osobistego.  Na emocje ma wpływ wiele codziennych czynności, takich jak sen, odżywianie, oddychanie, środowisko, aktywność fizyczna itp. Autor przedstawił wiele pytań introspekcji doskonałych do rozważenia za każdym razem, gdy doświadczamy różnych  emocji, zwłaszcza tych nieprzyjemnych. Warto się im przyjrzeć, rozpoznać i przejąć nad nimi kontrolę, by życie stawało się lepsze. Ta książka powstała z myślą o tym, by zrozumieć, jak działają emocje (czym są, jak się formują i co na nie wpływa) i jak sobie z nimi radzić (jak zmienić emocje i jak wykorzystać emocje w rozwoju).


Autor opisał kilka nieprzyjemnych emocji, których często doświadczamy (uraza, strach, zwlekanie, zmartwienie, zazdrość, brak motywacji itp.) i przedstawił inną perspektywę tego, w jaki sposób mogą one być pomocne w zrozumieniu nas samych i naszych pragnień.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/naucz-sie-kontrolowac-swoje-emocje_a7267

17 styczeń 2023 16:10

Opinia dla książki: "Porozumienie bez przemocy - ćwiczenia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Któż z nas nie ma problemów z komunikacją. Komunikacja oparta na współczuciu jest najskuteczniejszym sposobem rozwiązywania konfliktów i mediacji. Porozumienie Bez Przemocy wykorzystuje świadomość, język i umiejętności komunikacyjne, aby stworzyć ramy, dzięki którym łatwiej nam będzie wyrażać swoje uczucia i potrzeby w sposób jasny i odpowiedzialny. Proces Porozumienia Bez Przemocy to sposób interakcji z innymi, który obejmuje cztery podstawowe elementy: obserwację, odczuwanie, potrzeby i prośby. Łączy w sobie naukę szczerego wyrażania siebie i szczerego słuchania innych.


Książka „Porozumienie Bez Przemocy” Marshalla Rosenberga jest jedną z najbardziej wpływowych książek na temat komunikacji. Przedstawia nową metodę komunikacji stosowaną w sytuacjach osobistych lub zawodowych. Dzięki niej nauczymy się słuchać potrzeb innych ze współczuciem i empatią i osiągniemy wzajemnie korzystne rozwiązania dla każdej z zaangażowanych stron. Odkrywamy, jak język, którym się posługujemy, może wzmacniać relacje, budować zaufanie, zapobiegać konfliktom.


Dopełnieniem tej książki są materiały doskonałe do pracy grupowej i indywidualnej o tym samym tytule Porozumienie Bez Przemocy. Ćwiczenia autorstwa Lucy Leu. Praktyczne ćwiczenia przedstawione w tej książce, pomogą wprowadzić w życie proces Porozumienia Bez Przemocy, opracowany przez Rosenberga, potencjalnie zmieniając nasze życie na lepsze. Już nigdy nie spojrzymy na komunikację w ten sam sposób.

Obie książki stosowane razem to doskonałe wademekum do nauczania podstaw Porozumienia Bez Przemocy. Może być użyteczna w pracy indywidualnej oraz grupowej na wszystkich poziomach zaangażowania, by opanować zasady PBP, a także jako podręcznik dla nauczycieli, którzy pragną opracować swój własny kurs PBP. To książka, która pomogła wielu ludziom poprawić umiejętności komunikacyjne. Jest doskonałym źródłem informacji, jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności komunikowania się z przyjaciółmi i bliskimi.

12 styczeń 2023 19:01

Opinia dla książki: "Porozumienie bez przemocy. O języku życia"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Istnieje wiele książek na temat komunikacji. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę rolę, jaką w naszym życiu odgrywa komunikacja. Jeśli pragniesz się lepiej komunikować, watro sięgnąć po klasyk, jeśli chodzi o tę dziedzinę. Wskazówki zawarte w książce Porozumienie bez przemocy autorstwa Marshalla B. Rosenberga charakteryzują formę współczującej komunikacji. Ta książka pomoże uniknąć nieporozumień, uchwycić prawdziwe znaczenie tego, czym jest komunikowane, i znacznie poprawić naszą pracę i relacje osobiste.

To jedna z najlepszych książek o komunikacji, chociaż dla wielu czytelników może się wydawać, że zaczyna się banalnie, z całą dysputą o uczuciach, współczuciu i empatii. Jednak trzymając się, co w niej zawarte  doświadczymy, że powody tego nacisku staną się jasne w dynamicznej metodzie komunikacji, która działa.

Jedną z kryteriów Porozumienia bez Przemocy (PBP) jest to, że naszą codzienną komunikację zazwyczaj charakteryzują żądania, osądy i diagnozy. Taka komunikacja oddziela nas od rozpoznania naszych potrzeb i blokuje naszą zdolność do empatii i zrozumienia potrzeb innych. W rezultacie mamy tendencję do komunikowania się w kategoriach tego, co jest „dobre”, a co „złe”. Taka forma komunikacji zazwyczaj prowadzi do frustracji, nieporozumień, gniewu, depresji, a nawet przemocy.


PBP stara się usuwać osądy z naszej komunikacji oraz zwiększać empatię i zrozumienie naszych potrzeb, oraz potrzeb osób, z którymi się komunikujemy. Dr Rosenberg nakreśla czteroczęściowy proces PBP, który koncentruje się na naszych obserwacjach, uczuciach, potrzebach i prośbach. W jego ocenie cała frustracja i złość wynikają z niezaspokojonych potrzeb, dlatego nasza komunikacja powinna dotyczyć dotarcia do sedna tych potrzeb.


Książka zawiera dokładne informacje na temat:
- jak funkcjonujemy i komunikujemy się jako ludzie,
- jak poprawić tę komunikację, aby była bardziej szczera,
- jak rozmawiać z innymi w sposób empatyczny, aby zrozumieć ich potrzeby,
- jak opracować skuteczne strategie w oparciu o zidentyfikowane przez nas potrzeby,
- jak dawać i otrzymywać wdzięczność w sposób, który poprawia życie nasze i innych,
- praktyczne przykłady z życia wzięte, jak zastosować zasady NVC w codziennym życiu.

http://autorzy365.pl/o-jezyku-zycia-czyli-porozumienie-bez-przemocy_a7256

30 grudzień 2022 17:53

Opinia dla książki: "Rozłam w rodzinie Jak uzdrowić relacje z bliskimi"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Dr Karl Pillemer przeprowadził liczne badania dotyczące wpływu „wyobcowania” na jednostki i rodziny jako całość. Rozłam w rodzinie stanowi pokłosie długoletnich zainteresowań autora, czyli analizę rozwoju społecznego i promocję innowacyjnych rozwiązań w ramach sfery publicznej. Analizując rozwój i przemianę człowieka w kontekście rodziny; od narodzin do śmierci; stworzył poradnik jak uzdrowić relację z bliskimi.


Ta książka nie ma być panaceum na wszystko, co dolega rodzinom rozbitym przez separację, rozłąkę lub inne konflikty, ale może trochę złagodzić ból, jaki temu towarzyszy i być może rozpocząć proces gojenia, uzdrawiania relacji z bliskimi. Książka jest zdecydowanie pomocna w rozwiązywaniu problemów rodzinnych. Autor próbuje zrozumieć wyobcowanie rodziny i możliwe jej pojednanie. Promuje metody skutecznego pojednania, ale omawia również granice i oczekiwania. Autor na bazie przeprowadzonych licznych wywiadów lub ankiet wydobył najważniejsze lekcje dotyczące wyobcowania i pojednania w rodzinie. Pillemer zapewnia zestaw strategii – „zestaw narzędzi” – do racjonalnego radzenia sobie z tymi wyzwaniami. Ta książka to wspaniała pomoc dla rodzin zmagających się z nieporozumieniami, których w rodzinach nie brakuje.


Świadomość, że nie jesteśmy sami w tej często nierównej walce, nie rozwiązuje bólu zerwanych rodzinnych relacji i więzów. Jednak im więcej wiemy o wyobcowaniu, tym bardziej możemy się z nim pogodzić, bądź coś w tym kierunku robić. Rzekomo chowając rodzinne problemy pod pozorem, że wszystko jest w porządku, krzywdzimy siebie i nasze rodziny. Być może wymaga to bardziej otwartego podejścia, że ​​żadna rodzina nie jest idealna i że dążenie do doskonałości w rodzinach nie jest osiągane poprzez zakrywanie, ale poprzez trudne rozmowy i głęboką troskę.


http://autorzy365.pl/jak-uzdrowic-relacje-z-bliskimi_a7241

15 grudzień 2022 18:10

Opinia dla książki: "Miłość, seks i serce"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Alexander Lowen, słynny uczeń Wilhelma Reicha i twórca bioenergetyki, omawia znaczenie seksu i miłości w zapobieganiu chorobom serca i innym problemom zdrowotnym. W swojej książce Miłość, seks i serce wskazuje zasady i techniki terapeutyczne, które pomagają ludziom zrozumieć ich lęk przed miłością, uwolnić chroniczne napięcie mięśniowe i spełniać się w miłości.

Z książki dowiadujemy się, czym jest analiza bioenergetyczna i jak ważnym jest narzędziem w całościowej ocenie każdej osoby chorej. Wszystkie techniki mają na celu pomóc osobie uświadomić sobie ograniczające wzorce oddechowe i ruchowe oraz zablokowane ekspresyjne działania.


Bioenergetyka ma na celu pomóc otworzyć serce na życie i miłość. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ wiele osób zamyka i „zatwardza” swoje serca w odpowiedzi na różne formy traumy. Według Alexandra Lowena, do zdrowego życia potrzebne jest silne połączenie ciało-umysł, a jest to możliwe tylko wtedy, gdy uwolnimy się od chronicznego napięcia. To uwolnienie jest niezbędne do uwolnienia nas z wewnętrznych blokad przepływu i wyrażania uczuć.


http://autorzy365.pl/zyc-to-kochac_a7238


9 grudzień 2022 20:07

Opinia dla książki: "Autohipnoza. Bliskie spotkania z samym sobą"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Piotr Matejuk w książce Autohipnoza. Bliskie spotkania z samym sobą bezpiecznie prowadzi czytelnika do pełnego zrozumienia i doświadczenia autohipnozy. Za pomocą prostych, skutecznych ćwiczeń możemy nauczyć się wykorzystywać autosugestię i siłę naszej nieświadomości do tworzenia trwałych, pozytywnych zmian we wszystkich aspektach naszego życia.


Hipnoterapeuta i nauczyciel hipnoterapii Piotr Macejuk jest mistrzem w sztuce i nauce hipnozy, który uważa, że autohipnoza jest niezbędnym narzędziem dla osób pragnących w pełni wykorzystać swój potencjał na wszystkich poziomach – fizycznym, emocjonalnym, umysłowym i duchowym. Autohipnoza jest najczęściej stosowana podczas medytacji, aby pomóc w radzeniu sobie ze stresem. Podręcznik zawiera proste do wykonania ćwiczenia, które można zrobić w zaciszu własnego domu. Im więcej robisz, tym więcej odkryjesz, że możesz zrobić. 


Ta książka może być jest kluczem do odblokowania kreatywności, skupienia energii i zrozumienia siebie. Może być bardzo skutecznym sposobem na zmianę niektórych aspektów nawyków, zachowań lub osobowości, które stwarzają wyzwania w naszym życiu. To również sposób na naukę koncentracji, motywowania się, bycia bardziej świadomym siebie i najlepszego wykorzystania wrodzonych umiejętności.


http://autorzy365.pl/skoncentruj-sie-na-podswiadomosci-i-zostan-swoim-wlasnym-terapeuta_a7229

29 listopad 2022 16:16

Opinia dla książki: "Baśniowa Opowieść"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

U Kinga wystarczą trzy postacie, by zbudować fenomenalną powieść o genialnie prowadzonej fabule. Tylko King potrafi pisać tak, że czytasz do sto pięćdziesiątej strony, gdy ze zdziwieniem stwierdzasz, że cię pochłonęło. Że niby nic się nie dzieje. Nie ma śmierci, nie ma horroru z wampirami w tle, krew się nie leje. Nie dzieje się nic... strasznego. Nie ma nawet szybkiej akcji. A jednak, jak przyklejony do „Baśniowej Opowieści” jesteś niezachłyśnięty jej głębią. Wszystko za sprawą świetnego języka, dialogów i dopracowanie nie tyle każdego z bohaterów, ile scen z nimi i słów, jakie padają. To misternie budowana powieść z pogranicza metafizyki. To pełna smaku, pasji i emocji powieść mistrza Stephena Kinga. To perła pośród nijakości. Zawsze. 


cała recenzja: http://autorzy365.pl/mistrzowski-styl-stephena-kinga_a7223


22 listopad 2022 20:23

Opinia dla książki: "Tylko wróć"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Historia nakreślona przez Małgorzatę Urszulę Laskę, choć prosta i poniekąd normalna, okazuje się być książką psychologiczną. Dla dorosłych. Dla rodziców. I choć wszystkich fascynuje mała Emilka, księżniczka, która zniknęła przez nieuwagę Adrianka, to wbrew pozorom książka nie jest o niej. „Tylko wróć!” skupia się na chłopcu, Adrianie. Dlaczego?


Przeczytaj i sam się przekonaj. Oceń.

Przeczytaj i popatrz na siebie, zwłaszcza jeśli jesteś rodzicem dzieci w podobnym wieku.

Przeczytaj i los książkowego chłopca przenieś na dywan własnego mieszkania.

Co czuje starsze dziecko, gdy na świecie pojawia się młodsze rodzeństwo? Co dzieje się z uczuciami innych dzieci, które nagle, z dnia na dzień, schodzą na „dalsze tło”?


Z każdą czytaną stroną rośnie zarówno ciekawość fabuły, jak i liczba pytań, które domagają się odpowiedzi – Twojej odpowiedzi. To książka, która otwiera oczy, oczyszcza myślenie i zmienia uczucia. „Tylko wróć!” resetuje dotychczasowe przekonania.

Autorka, Małgosia Urszula Laska udowadnia, że nie tylko dorośli mają rację. Oj, nie tylko.

Bardzo wciągająca książka. Budzi dziecko w czytelniku – czy można chcieć więcej?


cała recenzja 

http://autorzy365.pl/tylko-wroc-recenzja-ksiazki_a7222

22 listopad 2022 16:58

Opinia dla książki: "Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Doświadczony coach i trener biznesu Mirosław Słowikowski dzięki doświadczeniom i zdobytej wiedzy postanowił wypowiedzieć STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom – napisał książkę pod tym właśnie tytułem. Jak sam stwierdził, ta książka jest próbą „skonstruowania programu regeneracyjno-rozwojowego opartego na skutecznych i sprawdzonych metodach pracy z naszymi problemami, pozwalającego wykorzystać nasz potencjał oraz mierzyć się z ograniczeniami”. Dodam jeszcze, że autor całą zdobytą wiedzę pragnął przekazać czytelnikowi w zrozumiały sposób, „nowoczesnym językiem” – i przyznam szczerze, udało mu się to zamierzenie. Książka jest napisana w przystępny, jasny i komunikatywny sposób.

Czytamy w niej o tym, jak zmiany stylu życia są prostymi, ale potężnymi narzędziami w leczeniu depresji i lęków oraz stanowią istotny element zintegrowanego podejścia do leczenia. W niektórych przypadkach same zmiany stylu życia mogą pomóc w depresji lub złagodzić stany lękowe, dlatego warto zacząć od razu. Ważne jest to i tutaj wieli szacunek dla autora, który wyjaśnia,  że jeśli cierpimy na umiarkowaną lub ciężką depresję, lub stany lękowe, natychmiast mamy poszukać profesjonalnej pomocy, a poradnik stosować jako wsparcie. Gdyż ma on charakter terapeutyczno-rozwojowy i jest wsparciem w zrozumieniu procesów emocjonalnych, które w nas zachodzą. To także źródło ćwiczeń autoterapeutycznych, a część technik relaksacji, które tutaj przedstawił to znane i wypróbowane sposoby „zaczerpnięte z mądrości Wschodu”.


Jak zatem osiągnąć wewnętrzną wolność, jak cieszyć się spokojem umysłu i jak wyciszyć swój umysł?  Z tej książki dowiesz się jak budować poczucie własnej wartości. Jak akceptować siebie, jak uciszyć wewnętrznego krytyka, który w wielu sprawach nas ogranicza (praca z wewnętrznym dzieckiem)? Jak niedorzeczny, a zarazem groźny jest mechanizm projekcji? Możemy przeczytać o gniewie, jak sobie z nim radzić (któż nie ma problemu z wyrażaniem gniewu – bo nie wypada, pojawia się potem poczucie winy itd.). I mała ciekawostka, która trochę mnie zaskoczyła: „Gniew jest nie tyle niszczycielskim demonem, ile raczej niezrealizowaną potrzebą zmiany” – muszę się temu przyjrzeć uważniej J


Ciekawostką jest rozdział o toksycznych ludziach w naszym życiu – ludziach, którzy sprawiają, że czujemy się niepewni, zagubieni, niezdolni do podejmowania własnych decyzji wręcz powiedziałabym wybrakowani. Nie brakuje ich wokół nas, „wampiry energetyczne” po spotkaniu, z którymi czujemy się zmęczeni, a nawet wyczerpani. Poznamy postawy toksycznych ludzi oraz sposoby radzenia sobie z nimi.  Będzie trochę o schematach myślowych oraz ciekawy rozdział o tym, kiedy warto żyć, czyli kilka słów o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Mnie osobiście zainteresował rozdział o rozpoznaniu zasad, jakie żądzą życiem – autor swoje opinie zainspirował ideami zaczerpniętymi z wiedzy o duchowości człowieka i jej związku z psychiką. A już przysłowiową wisienką na torcie jest rozdział, w którym zawarte zostały ćwiczenia wspierające regenerację i rozwój skutecznych w codziennej pracy z emocjami (praktykowane systematyczne przynoszą niesamowite rezultaty).


Ciekawa książka, wiele cennych wskazówek w drodze do większej samoświadomości, które krok po kroku w sobie zaczniemy odkrywać i co najważniejsze uczyć się z nich korzystać. Nie jest to książka, którą przeczytasz od deski do deski, warto często do niej zaglądać, zgłębiać wiedzę, i systematycznie stosować w życiu – tylko wtedy wraz z autorem będziemy mogli zdecydowanie i głośno (tak brzmi tytuł tej książki) powiedzieć STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom.

4 listopad 2022 13:55

Opinia dla książki: "Uwolnij się od psychopaty. Jak odzyskać siebie po toksycznym związku"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Autor mówi, że psychopata to jednostka manipulująca. Są to ludzie całkowicie pozbawieni empatii i celowo krzywdzą innych bez odczucia wyrzutów sumienia czy żalu. W związku psychopaci zachowują się dokładnie tak samo, jak socjopaci i narcyzi. Ich związek, jak mówi autor, przebiega według tego samego schematu: idealizować ofiarę (tak jesteśmy ofiarami) dewaluację (pierwszym jej krokiem jest testowanie. Psychopata chce się upewnić, że jesteś w pełni pod jego urokiem, zanim przystąpi do tego etapu) i porzucenie – dodałabym brutalne odrzucenie.


Ciska się na usta pytanie – dlaczego to robią – dlaczego niszczą swoje ofiary? Niszczą, ponieważ psychopaci mają obsesję na punkcie wygrywania. Psychopata jednocześnie gardzi słabymi ofiarami, które żebrzą, a jednocześnie cieszą się swoją władzą nad nimi. I w końcu cię nienawidzą. Przypominasz im, czego nie mają: miłości i empatii. Czują się lepsi, że nie mają tych uczuć, ale muszą też dzień w dzień udawać te cechy.


Ludzie ci  pozbawieni empatii sieją spustoszenie i niszczą życie innych w najbardziej bezduszny, jaki można sobie wyobrazić sposób. Chowają się za zasłoną normalności, ustawiając swoich przyjaciół i partnerów jak pionki na szachownicy – tylko tutaj grą jest życie.

 

Używając przechwał i pochlebstw, aby uzyskać swój cel (to, czego chcą), mogą zwabić każdą niczego niepodejrzewającą ofiarę. Po uzależnieniu ich umysłu, ich gierki zamieniają się w psychologiczne tortury. Ofiary są zdruzgotane i zdezorientowane, nie mogąc rozpoznawać – ani nawet ubierać w słowa – koszmaru, który właśnie miał miejsce. Nic dodać, nic ująć, wszystko to ma miejsce w toksycznym związku z psychopatą (socjopatą i narcyzem również).

 

Napisany z serca, przewodnik dla ocalałych po burzliwych relacjach, toksycznych związkach z tymi bezdusznymi szubrawcami. Najważniejsze, że napisany przez ocalałego (sam przeszedł przez to piekło, więc doskonale wie, o czym pisze), aby pomóc w uzdrowieniu po psychopatycznej przemocy (której często nie widać – gdyż często jest to przemoc psychiczna). Pożegnaj chaos, zwątpienie i wiktymizację. Jesteś wolny. To jest przesłanie tej książki!

 


http://autorzy365.pl/toksyczny-zwiazek-nie-ratuj-uciekaj_a7199

1 listopad 2022 15:56

Opinia dla książki: "Jak zmienić złe dni na lepsze. Pierwsza pomoc emocjonalna"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Autorka sugeruje, abyśmy zdefiniowali nasze wartości i kim chcemy być, a następnie przeanalizowali nasze myśli i zachowania, aby zobaczyć, czy idziemy we właściwym kierunku. Mówi także o bardziej szczegółowym identyfikowaniu naszych emocji. Sugeruje prowadzenie dziennika i zapisywanie naszych negatywnych emocji, aby spróbować zrozumieć, jak i dlaczego się pojawiły, co pomoże nam je zrozumieć. Jedną z najważniejszych rzeczy jest pomysł, aby nie powstrzymywać złych uczuć, ale pozwolić im przepływać, próbując zidentyfikować, czym są i skąd pochodzą. To niesamowita rada, ponieważ tak wiele razy mówi się nam, abyśmy powstrzymali negatywne uczucia, hamowali je, co w rezultacie kumuluje je w nas i szuka ujścia, powodując niepowodzenia, frustracje i różne dolegliwości i choroby.

 

To ciekawie, dobrze napisany, przystępny i przeznaczony dla osób, które chciały włożyć wysiłek w poprawę siebie, ale nie miały dostępu do terapii. Są to narzędzia, które możesz wykorzystać dziś i jutro, ale jak wspomina sama autorka, książka nie jest terapeutą, a jedynie pokazuje narzędzia, jakie można wykorzystać. Nie musisz być w depresji ani odczuwać niepokoju, aby skorzystać z tej książki. Niezależnie od tego, w jakim spektrum zdrowia psychicznego się znajdujesz, ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne, a ta książka Tobie w tym pomoże. Szczególnie polecam tę książkę osobom zmagającym się ze swoimi emocjami, zwłaszcza teraz kiedy cały świat w obliczu pandemii stanął na głowie.

 

I przesłanie tej książki: uważność jest bardzo pomocnym elementem, w którym uświadamiasz sobie potrzebę działania. Pamiętaj, że każde uczucie wywoła w tobie chęć zrobienia czegoś lub niereagowania na coś. Będąc już bardziej świadomym tego, co możesz zrobić po przeczytaniu tego poradnika, łatwiej będzie ci zacząć budować świadomość pragnienia i zacząć rozpoznawać, że nie musisz działać zgodnie z nim: możesz działać przeciwnie do niego. Zatem sięgnij po książkę i spraw by stała się ona niezbędnikiem na całe życie. Powodzenia!

 

Cała recenzja na stronie - http://autorzy365.pl/pierwsza-pomoc-emocjonalna_a7194

29 pażdziernik 2022 13:22

Opinia dla książki: "Jak czesać włochatą kulę. Matma bez liczb"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Podręcznik ten można śmiało polecić zarówno matematykom, jak i matematycznym analfabetom. Jednak dla tych z was, którzy dążą do głębszego zrozumienia zawiłości i celów matematyki, ta książka jest rewelacyjnym przewodnikiem. Autor skupia swoją perspektywę na koncepcji liczb i ich relacji do konkretnych pomysłów. Dodatkowym atutem są ręcznie wykonane ilustracje. Naprawdę pozwoliły one rzucić światło na trudne do zrozumienia obszary. W tym miejscu warto wyrazić ogromne uznanie ilustratorowi, M Erazo. Rysunki te stanowią integralną część książki i wszystkie pomagają przełamać to, co czasami trudno wyrazić słowem pisanym.

 

Ta książka jest idealna dla kogoś, kto uwielbia zgłębiać tajniki matematyki, ale nie preferuje technicznego języka – lecz dostępnie przedstawionych zagadnień. Służy również jako dobra reklama matematyki, więc może być doskonałym prezentem dla każdego, kogo próbujesz przekonać do tego przedmiotu! Od dziś matematyka nie będzie taka trudna i demotywująca! Dowiedz się jak czesać włochatą kulę, czyli matematyka bez liczb!


http://autorzy365.pl/poznaj-matematyke-bez-liczb_a7190

25 pażdziernik 2022 22:05

Opinia dla książki: "SAMOWSPÓŁCZUCIE Wykorzystaj techniki uważności, aby zaakceptować siebie i zbudować wewnętrzną siłę"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Opisane w książce koncepcje i praktyki oparte zostały o badania naukowe oraz bazują na ogromnej wiedzy i bogatym doświadczeniu autorów w uczeniu tysięcy osób samowspółczucia. Lekcje, które czerpiemy z tej książki, obejmują odnajdywanie wspólnego człowieczeństwa, doświadczanie emocji, uspokajanie się i docenianie siebie. Wprawdzie program uważnego samowspółczucia nie jest terapią, to skutki, jakie pociąga za sobą wskazuje, jak bardzo terapeutycznie na nas oddziałuje. Podręcznik uważnego współczucia został zaprojektowany jako praktyczne narzędzie do nauki współczucia wobec siebie. Podam tylko kilka przykładów, dla których warto sięgnąć po ten poradnik.


Podręcznik uważnego współczucia jest fantastycznym praktycznym wprowadzeniem do współczucia dla siebie. Jest idealny dla osób, które uczą się poprzez działanie i tych, które chcą być prowadzone przez proces zdobywania wiedzy. Zatem wykorzystaj techniki uważności i ćwicz samo współczucie i zobacz, jak to odmieni Twoje życie!


http://autorzy365.pl/trening-uwaznego-samowspolcucia_a7179


13 pażdziernik 2022 11:28

Opinia dla książki: "JESTEŚ KIMŚ WIĘCEJ, NIŻ MYŚLISZ"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Wysoce wnikliwie napisany podręcznik, naprawdę pomaga dostrzec, że pejoratywne myśli są dość powszechne i często mogą powodować duży dyskomfort. Doskonała książka o samoocenie, bardzo zrozumiała i praktyczna. Opisuje podstawy poczucia własnej wartości, wymagania potrzebne do jej zdrowego i silnego wzrostu oraz zdarzenia, które powodują, że przyjmujemy zniekształcone postrzeganie naszego rdzenia (naszej wiecznej i niezmiennej wartości ludzkiej).

 

Kluczowe elementy tego podręcznika dostarczą czytelnikowi podstawowe narzędzia do naprawy, budowania i wzmacniania poczucia własnej wartości, aby żyć w zgodzie z sobą i swoimi wartościami. Jest też pełen przydatnych odnośników do innych materiałów i zasobów, które pomogą w dalszych badaniach i rozwoju osobistym. Lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej jak zostać najlepszą wersją siebie. Autor na koniec zaleca: „W ramach podsumowania oraz by wzmocnić najważniejsze dla ciebie umiejętności, przejrzyj, proszę, jeszcze raz cały poradnik i wypisz te koncepcje i techniki, które najbardziej chcesz zapamiętać”.

 

Zatem już dziś przegoń chmury samokrytyki i odkryj swoją wrodzoną wartość – ta książka Tobie w tym pomoże!


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/przegon-chmury-samokrytyki-i-odkryj-swoja-wrodzona-wartosc_a7166

15 wrzesień 2022 12:12

Opinia dla książki: "Jestem, żyję, istnieję – autobiografia. Historia kobiety, która przeżyła aborcję"Przejdź do opini

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

To nie jest zwykła książka, to nie jest zwykła fabuła, ani opowieść snuta krok po kroku…

To, co napisała Adrianna Kacińska, to niezwykłe świadectwo jej życia i prawda o niej samej, nieraz bardzo bolesna. To także hołd z niej samej, z jej życia, złożony najbliższym oraz tym, dzięki którym Ada jest tym, kim dzisiaj jest.
Mimo trudnego startu w życiu, mimo bolesnej prawdy o swoich narodzinach i osobie, którą kochała najbardziej, mimo złych doświadczeń, które jej się przytrafiły, nie jest osobą zgorzkniałą i nie odsuwa się od świata. Wręcz przeciwnie. Z jej wyznań wyziera niesamowita pokora wobec otaczającej ją rzeczywistości ale i miłość do świata i ludzi. Ludzi, którzy stanęli na jej drodze i swoją empatią, zaangażowaniem i tym, ze po prostu są, pomogli jej w jej trudnym i skomplikowanym życiu.
Kłopoty zdrowotne, które są efektem trudnego, wręcz bardzo skomplikowanego porodu, kolejne operacje ortopedyczne, kłopoty z niemożliwością nauki, borykanie się z nieprzychylnością ludzi, kolejna choroba o podłożu nerwowym, w którą niewielu chciało wierzyć – to wszystko powoduje, że Ada hartuje się jak stal i wychodzi zwycięsko z tych trudnych życiowych potyczek – a przecież mając tyle za sobą, mogła się załamać, zgorzknieć i odsunąć się od ludzi. Coś, co złamałoby niejednego, dodaje jej sił do życia i dalszej walki o siebie.

Ada to młoda, niewielka wzrostem ale wielka duchem dziewczyna, z ogromnym, jak na swój wiek bagażem doświadczeń, którymi dzieli się z innymi – ze swoimi czytelnikami, pokazując, że niepełnosprawny, to nie stereotyp nieporadnego, cichego, złamanego przez los człowieka. Pokazuje, że z niepełnosprawnością nie tylko można żyć, ale nawet trzeba. Żyć na tyle, na ile można, ciesząc się i dając radość innym. Adzie się udało – miała nie żyć, skazana na śmierć u progu życia. W swojej książce-świadectwie pokazuje, że nie tylko żyje, ale realizuje swoje marzenia. Mimo przerwy w nauce, mimo nieprzychylności niektórych ludzi, skończyła szkołę, zdobyła zawód, realizuje się pisząc książki a także spotkała miłość a wraz z nią wsparcie ukochanego mężczyzny, który nie zważa na jej niepełnosprawność, tylko widzi w niej piękną, mądrą i utalentowaną dziewczynę.

30 sierpień 2022 08:54

Opinia dla książki: "WYBRAKOWANI, BEZWARTOŚCIOWI, WADLIWI Zmień autodestrukcyjne przekonania dzięki technikom terapii schematów oraz ACT"Przejdź do opini

Opinia

Pokonaj swoje autodestrukcyjne przekonania

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania


Podręcznik ACT „Wybrakowani, bezwartościowi, wadliwi” napisany przez psychologów Matthew W. McKaya, Michaela Jasona Greenberga i Patricka J. Fanninga, ma pomóc zmienić autodestrukcyjne przekonania właśnie dzięki technikom terapii schematów oraz ATC. Opiera się na terapii akceptacji i zaangażowania i koncentruje się na rozwiązaniu schematu wadliwości w depresji.


Książka zaczyna się i kończy serią kilku kwestionariuszy samooceny, które pozwolą zobaczyć, jakie postępy czytelnik poczynił podczas pracy nad książką. Podręcznik zawiera sporo kart pracy, które pomogą w pracy nad akceptacją siebie. Książka pozwoli rozpoznać własne wartości (co tak naprawdę jest dla nas ważne), aby poczucie bycia odmiennym, wadliwym przestało dyktować co robić w życiu. Jedną ze strategii proponowanych przez autorów jest „twórcza beznadziejność”, co oznacza uznanie, że to, co robisz, nie działa, więc czas wymyślić coś nowego.

Jest rozdział poświęcony uważności, który wiąże się z obronnymi zachowaniami radzenia sobie, w tym praca nad identyfikacją momentów, w których decydujesz się na użycie defensywnego zachowania radzenia sobie. Jest też rozdział poświęcony wartościom, a defensywne zachowania radzenia sobie są sformułowane jako odrywające cię od twoich wartości. Inne poruszane tematy obejmują defuzję poznawczą, unikanie, współczucie i planowanie nawrotów. Niesamowita książka, która pomoże zmienić autodestrukcyjne myśli.Jeśli jesteś gotowy, aby uzdrowić i zafundować sobie opiekę i współczucie, na które zasługujesz, ta książka pokaże ci, jak to zrobić. To użyteczny, wyczerpujący, dobrze napisany i fachowo sformatowany podręcznik dla praktykującego lub osoby poszukującej progresywnego uzdrowienia. Arkusze ćwiczeń są pomocnymi i konstruktywnymi narzędziami, które pomogą ci rozpoznać schemat, który prowadzi do twojego cierpienia.


Jeśli jesteś gotowy zaakceptować negatywne bodźce i świadomie łagodzisz swoją reakcję na nie lub jeśli pracujesz z klientami, którzy potrzebują ułatwienia tego procesu, gorąco polecam tę książkę. Czytanie jej jest jak poddanie swojego życia emocjonalnego mikroskopijnej analizie. W tym procesie doświadczasz rzeczy, których o sobie nie wiedziałeś, o swojej rodzinie, przyjaciołach i związkach, dowiesz się o rzeczach, o których nie zdawałeś sobie sprawy. A to, co zobaczysz, może pomóc w wyzdrowieniu z depresji i wstydu. Książka pomaga również dowiedzieć się, dlaczego cierpisz na depresję, a następnie dostarczy wielu skutecznych narzędzi, które można będzie wykorzystać do zmniejszenia lub wyeliminowania tego stanu.

 

całą recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/pokonaj-swoje-autodestrukcyjne-przekonania-i-uczyn-swoje-zycie-bardziej-satysfakcjonujace_a7151

29 sierpień 2022 15:21

Opinia dla książki: "Sen, nie sen"Przejdź do opini

Opinia

Oryginalna, niecodzienna podróż - polecam

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

„Sen, nie sen” Marka Kaleńskiego-Jaśkiewicza to oryginalna, niecodzienna podróż, nazwana przez samego pisarza „wędrówką mózgu”, którą należy potraktować lekko i zabawowo. To zapis refleksji człowieka dojrzałego, które motywują do przemyśleń na temat własnej sennej – lub nie – rzeczywistości.


http://autorzy365.pl/kazdy-sni-wlasne-sny_a7148

29 sierpień 2022 10:52

Opinia dla książki: "Siedem dni"Przejdź do opini

Opinia

niezwykła opowieść o przyjaźni, poświęceniu, miłości i chęci przetrwania

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Adam Boroń postanowił ukazać w swojej powieści namiastkę tego, co drzemie w człowieku. Informacja o końcu świata i choćby cień szansy na przedłużenie ludzkiej egzystencji wyzwala w człowieku pierwotne instynkty przetrwania. Sentymenty i ludzkie odruchy pozostają ewentualnie w gronie najbliższych – rodzina i przyjaciele. Kiedy ludzie dowiadują się, że to ich ostatnie chwile, puszczają wszelkie hamulce – jedni walczą o szansę na przetrwanie, idąc po trupach do celu, inni postanawiają zrobić to, na co nigdy nie mieli odwagi, nawet jeśli jest to nieludzkie i niemoralne, a jeszcze inni postanawiają spędzić ostatnie chwile w towarzystwie najbliższych osób i cieszyć się sobą…


„Siedem dni” to niezwykła opowieść o przyjaźni, poświęceniu, miłości i chęci przetrwania. Czy jest jednak coś cenniejszego niż własne życie? Czy Wiktor, Bella i Emma dotrą do rakiety na czas? Co stanie się z Chrisem i jego ukochaną? Czy Mike i Rick jeszcze kiedyś spotkają się z przyjacielem, którego nie widzieli od dnia, gdy opuszczał mury więzienia?


cała recenzja: http://autorzy365.pl/opowiesc-o-przyjazni-poswieceniu-milosci-i-checi-przetrwania_a7142

25 sierpień 2022 13:29

Dodane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Książki ocenione przez użytkownika

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl