JESTEŚ KIMŚ WIĘCEJ, NIŻ MYŚLISZ

| Dodano: 15 sierpień 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Zdrowe i stabilne poczucie własnej wartości jest w zasięgu możliwości każdego człowieka – bez względu na to, jak trudną drogę ma za sobą.

„Nic mi nie wychodzi”, „Nie jestem wystarczająco dobra”, „To mnie przerasta” –automatyczne myśli naznaczone samokrytycyzmem mają ogromny wpływ nie tylko na nasz nastrój, ale przede wszystkim na poczucie własnej wartości. Nadmierne skupianie się na własnych niedoskonałościach i potknięciach rzutuje na każdą sferę naszego życia. Blokuje nasze działania, zniechęca do podejmowania samodzielnych decyzji, prowadzi do wycofywania się z zamierzonych planów w poczuciu, że i tak nie podołamy ich realizacji. Jest przyczyną stresu, przesadnej koncentracji na problemach i nadwrażliwości na krytykę. A to, jak postrzegamy samych siebie, znacząco wpływa na nasze relacje z ludźmi oraz na poczucie satysfakcji, zadowolenia i szczęścia.
Jeżeli masz skłonność do samokrytyki, kwestionowania własnych umiejętności lub ciągłego porównywania się z innymi, to najwyższa pora przyjrzeć się temu, jak traktujesz siebie – aby to zmienić.
Niniejszy poradnik pomoże ci w pełni zaakceptować i docenić siebie, wraz z twoimi niedoskonałościami i słabościami. Uwolnisz się od zwątpienia, odkryjesz swoje mocne strony, spojrzysz na siebie z troską i empatią. Zrozumiesz, że samokrytyka oparta na porównaniach z innymi nie jest dobrą miarą twojej prawdziwej wartości.
Opisane w książce techniki i ćwiczenia pozwolą ci wykonać milowy krok w kierunku zmiany podejścia do siebie. Dzięki nim odkryjesz swoją wrodzoną wartość, dowiesz się, jak wyjść poza własne ograniczenia, i spojrzysz na siebie w całej swej złożoności z życzliwością i współczuciem, które stanowi doskonałe antidotum na samokrytykę. W poradniku znajdziesz także najnowszą wiedzę na temat plastyczności ludzkiego mózgu oraz informacje o tym, w jaki sposób sen, aktywność fizyczna i odżywianie oddziałują na twoje samopoczucie.Dzięki realistycznej i doceniającej opinii o sobie:

wzmocnisz pewność siebie i wiarę we własne możliwości;
masz większą motywację do działania i wprowadzania zmian w życiu;
jesteś w stanie podejmować ryzyko;
rzadziej kwestionujesz swoje postępowanie, gdy coś idzie nie tak;
podejmujesz lepsze, niezależne decyzje;
mniej się martwisz;
traktujesz siebie z życzliwością, akceptacją i współczuciem.

Źródło: https://www.gwp.pl/jestes-kims-wiecej-niz-myslisz.html ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "JESTEŚ KIMŚ WIĘCEJ, NIŻ MYŚLISZ"

Opinia

Awatar użytkownika

Wysoce wnikliwie napisany podręcznik, naprawdę pomaga dostrzec, że pejoratywne myśli są dość powszechne i często mogą powodować duży dyskomfort. Doskonała książka o samoocenie, bardzo zrozumiała i praktyczna. Opisuje podstawy poczucia własnej wartości, wymagania potrzebne do jej zdrowego i silnego wzrostu oraz zdarzenia, które powodują, że przyjmujemy zniekształcone postrzeganie naszego rdzenia (naszej wiecznej i niezmiennej wartości ludzkiej).

 

Kluczowe elementy tego podręcznika dostarczą czytelnikowi podstawowe narzędzia do naprawy, budowania i wzmacniania poczucia własnej wartości, aby żyć w zgodzie z sobą i swoimi wartościami. Jest też pełen przydatnych odnośników do innych materiałów i zasobów, które pomogą w dalszych badaniach i rozwoju osobistym. Lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej jak zostać najlepszą wersją siebie. Autor na koniec zaleca: „W ramach podsumowania oraz by wzmocnić najważniejsze dla ciebie umiejętności, przejrzyj, proszę, jeszcze raz cały poradnik i wypisz te koncepcje i techniki, które najbardziej chcesz zapamiętać”.

 

Zatem już dziś przegoń chmury samokrytyki i odkryj swoją wrodzoną wartość – ta książka Tobie w tym pomoże!


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/przegon-chmury-samokrytyki-i-odkryj-swoja-wrodzona-wartosc_a7166

15 wrzesień 2022 12:12

Nowa opinia

Recenzje dla: "JESTEŚ KIMŚ WIĘCEJ, NIŻ MYŚLISZ"

Przegoń chmury samokrytyki i odkryj swoją wrodzoną wartość

Poczucie własnej wartości i samoocena to dwa powiązane ze sobą terminy, które często są używane zamiennie. Posiadanie poczucia własnej wartości oznacza, że ​​cenisz siebie, a posiadanie poczucia własnej wartości oznacza, że ​​ jesteś godny. Różnice między nimi są na tyle minimalne, że oba terminy mogą być użyte do opisania tego samego ogólnego pojęcia. Konsekwencje niskiej samooceny mogą być ogromne. Depresja, ryzykowne zachowania, chęć tolerowania nadużyć i męczące uczucie powątpiewania we własny potencjał są...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl