Przegoń chmury samokrytyki i odkryj swoją wrodzoną wartość

Okładka
Poczucie własnej wartości, współczucie, samoakceptacja, szacunek do siebie, pewność siebie, miłość do siebie, troska o siebie i tak dalej. Jest tak wiele słów, aby opisać, jak się czujemy, jak myślimy o sobie i jak zachowujemy się wobec siebie.Poczucie własnej wartości i samoocena to dwa powiązane ze sobą terminy, które często są używane zamiennie. Posiadanie poczucia własnej wartości oznacza, że ​​cenisz siebie, a posiadanie poczucia własnej wartości oznacza, że ​​ jesteś godny. Różnice między nimi są na tyle minimalne, że oba terminy mogą być użyte do opisania tego samego ogólnego pojęcia.


Konsekwencje niskiej samooceny mogą być ogromne. Depresja, ryzykowne zachowania, chęć tolerowania nadużyć i męczące uczucie powątpiewania we własny potencjał są jej oznakami. Rzeczywiście, niska samoocena jest często przyczyną – a nie skutkiem – trudności w życiu, niezależnie od tego, czy są one finansowe, relacyjne, fizyczne i tak dalej.


Aby osiągnąć jakikolwiek poziom sukcesu, należy uwierzyć w siebie. W związku z tym temat samooceny jest czymś do przemyślenia i działania. Poczucie własnej wartości leży u podstaw nas samych – nasze myśli, uczucia i zachowania są ściśle związane z tym, jak postrzegamy naszą godność i wartość jako istot ludzkich.


„Poczucie własnej wartości nie jest jedynym wyznacznikiem szczęścia. Ale z pewnością jednym z najważniejszych” – tak zaczyna się poradnik dr Glenna R. Schiraldi Jesteś kimś więcej niż myślisz. Długo wyczekiwane, w pełni poprawione drugie wydanie najlepiej sprzedającego się podręcznika do samooceny obejmuje nowe rozdziały dotyczące przebaczania, uważności i pielęgnowania pełnej miłości dobroci i współczucia. Czytelnik odnajdzie w nim niewymiernie skuteczne ćwiczenia budujące zdrową samoocenę, której potrzebujemy, aby żyć jak najlepiej i realizować swoje cele. Zamysłem tej książki jest nauczenie czytelnika znaczenia samooceny, ważnych czynników, które na nią wpływają i tego, jak można ją poprawić.


Wysoce wnikliwie napisany podręcznik, naprawdę pomaga dostrzec, że pejoratywne myśli są dość powszechne i często mogą powodować duży dyskomfort. Doskonała książka o samoocenie, bardzo zrozumiała i praktyczna. Opisuje podstawy poczucia własnej wartości, wymagania potrzebne do jej zdrowego i silnego wzrostu oraz zdarzenia, które powodują, że przyjmujemy zniekształcone postrzeganie naszego rdzenia (naszej wiecznej i niezmiennej wartości ludzkiej).

 

Kluczowe elementy tego podręcznika dostarczą czytelnikowi podstawowe narzędzia do naprawy, budowania i wzmacniania poczucia własnej wartości, aby żyć w zgodzie z sobą i swoimi wartościami. Jest też pełen przydatnych odnośników do innych materiałów i zasobów, które pomogą w dalszych badaniach i rozwoju osobistym. Lektura obowiązkowa dla każdej osoby zainteresowanej jak zostać najlepszą wersją siebie. Autor na koniec zaleca: „W ramach podsumowania oraz by wzmocnić najważniejsze dla ciebie umiejętności, przejrzyj, proszę, jeszcze raz cały poradnik i wypisz te koncepcje i techniki, które najbardziej chcesz zapamiętać”.

 

Zatem już dziś przegoń chmury samokrytyki i odkryj swoją wrodzoną wartość – ta książka Tobie w tym pomoże!Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl