Opinie o książce: "Sen, nie sen"

Okładka
Motyw snu od wieków istnieje w literaturze; to chętnie i często podejmowany przez autorów temat. Dlaczego? Wydaje się, że tym, co przyciąga artystów w śnie, jest jego tajemniczość i balansowanie między realnością a wyobrażeniem. Sen umożliwia nam przeniesienie się do innej rzeczywistości i zbliżenia do tego, co transcendentne. Wątek snu podejmuje Marek Kaleński-Jaśkiewicz w swoim opowiadaniu „Sen, nie sen”. Tytuł wydaje się idealnie oddawać istotę snu – w końcu sen jest tym, co sąsiaduje z jawą; jest z nią tak blisko, że trudno czasami odróżnić te dwie rzeczywistości. Książka w ofercie sprzedaży – https://tylkorelaks.pl/1012-sen-nie-sen.html Autor...

Opinia

Oryginalna, niecodzienna podróż - polecam

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

„Sen, nie sen” Marka Kaleńskiego-Jaśkiewicza to oryginalna, niecodzienna podróż, nazwana przez samego pisarza „wędrówką mózgu”, którą należy potraktować lekko i zabawowo. To zapis refleksji człowieka dojrzałego, które motywują do przemyśleń na temat własnej sennej – lub nie – rzeczywistości.


http://autorzy365.pl/kazdy-sni-wlasne-sny_a7148

29 sierpień 2022 10:52

Opinia

Awatar użytkownika
Monika Urban

Opowiadanie jest podzielone na siedem pozornie nie związanych ze sobą fragmentów:  Zdziwienie, Przebudzenie, Spotkanie, Koszmary, Poszukiwanie, Bal i Zakończenie. Każdy z nich dzieje się w innej scenerii; w lesie, w mieszkaniu, w szpitalu; a zarazem każde w dwóch sceneriach jednocześnie, bo na granicy jawy i snu. Świat przedstawiony to świat zanurzony we mgle snu, pozszywany z różnych kawałków rzeczywistości. Mamy tu więc motyw wsi, miasta, tajemniczej chaty, nieznanych i znanych autorowi postaci, a przede wszystkim – niezwykłej i pięknej Nieznajomej. 


„Sen, nie sen” to wyjątkowe opowiadanie zarówno ze względu na formę, jak i na ładunek refleksyjno-filozoficzny. Autor to doświadczony człowiek, który motywuje czytelnika do wglądu we własną senną, nie senną rzeczywistość. Dzieli się własnymi refleksjami i odczuciami, sugeruje rozwiązania, ale ich nie narzuca. Daje czytelnikowi dowolność interpretacji.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/gdzie-lezy-granica-poznania_a7141

25 sierpień 2022 12:35

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl