Opinie o książce: "Jak dobrze być razem"

Okładka
Czy zdarza ci się czasem pomyśleć: „Nie warto polegać na innych”? A może unikasz silnego zaangażowania w relacje i marzysz o pełnej niezależności? Żyjemy w czasach, w których królują autonomia i samowystarczalność. Wmawia się nam, że niezależność jest najważniejsza. Ale czy przez to nie stajemy się czasem coraz bardziej samotni? Intuicyjnie zdajemy sobie sprawę, że to solidarność i wzajemna pomoc dają nam niezbędne oparcie. Gdy czujemy moc wsparcia płynącą od naszych bliskich, stajemy się silniejsi i mądrzejsi, a co więcej, lepiej funkcjonujemy. Więzi międzyludzkie sprawiają też, że jesteśmy szczęśliwi i spełnieni. Tak, nasze życie...

Opinia

Awatar użytkownika
Begnita G.
(anonimowy)

We współczesnym świecie każdy dąży do samorozwoju, osiągnięciu wymarzonego stanowiska. Skupiamy się wyłącznie na zadaniu które mamy do wykonania, nie myśląc o innych. Jesteśmy samodzielni, samowystarczalni nie potrzebujemy pomocy nikogo innego, prawda? Otóż nie prawda, to kompletna bzdura autorzy w tej książce pragną czytelnikowi przedstawić w sposób merytoryczny i rzeczowy, jak ważne są dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego relacje z drugą osobą.

???? Dzięki tej książce dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których bym nawet nie pomyślała.

???? Zdecydowanie zmieniła moje postrzeganie na temat relacji z drugą osobą. Wcześniej nie przywiązywałam do tego wagi.

???? Język dość przyjemny, lecz momentami troszkę się gubiłam w dywagacjach autorów. Dla mnie troszkę niektóre rozdziały zbytnio przegadane.

???? Natomiast ogromnym plusem jest fakt, że czytelnik może wybrać sobie dokładnie, który rozdział go interesuje. Nie trzeba czytać wszystkiego, również kolejność w czytaniu jest dowolna.

???? Zamieszczone tabelki, testy ułatwiają wgryźć się w lekturę, przez co pozycja staje się ciekawsza.

Z książki dowiecie się między innymi:

???? jak nauczyć się prosić o pomoc

???? o przywiązaniu dzieci do rodziców

???? jak pozytywne relacje wpływają na nasz organizm

???? jak osiągnąć równowagę w związku

???? jak utrzymać zdrowe relacje z rodziną i przyjaciółmi

???? jak być altruistą

???? jak odkryć swoje potrzeby

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość sięgnięcia po tę lekturę. Teraz tylko pozostaje zadbać o relacje z bliskimi.

4 grudzień 2021 14:56

Opinia

Awatar użytkownika
Monika B.
(anonimowy)

Czytając takie książki jak ta, mam czasem wątpliwości odnośnie tego, czy można im ufać. Tak, nie zaprzeczam, że wiedza przekazana jest w rzetelny sposób, ale czy ma ona związek z rzeczywistością? Tak, zapytacie dlatego z góry jestem tak negatywnie nastawiona. Wszystko przez to, że już na kilka takich książek się nacięłam. Dlaczego więc nadal je czytam? Bo wśród wielu niezbyt rzetelnie skleconych poradników, znalazłam kilka ciekawych perełek. Ta wydaje się taką być. Czy tak będzie faktycznie? Okaże się w przyszłości. Uważam, że całość została napisana bardzo przystępnym językiem, który można bez problemu zrozumieć.

4 grudzień 2021 14:55

Opinia

Zdrowe relacje, zdrowa współzależność!

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka


Poradnik  „Jak dobrze być razem” ukazuje jak, jakość relacji społecznych chroni przed zachowaniami ryzykownymi (alkoholizm, narkotyki, skłonności samobójcze) oraz zdrowiem psychicznym młodych ludzi. Młodzi ludzie, którzy traktują jakość relacji z rodzicami i resztą rodziny jako filar udanych relacji społecznych. Bez względu na konfigurację rodziny. Zaskakujące, prawda?


Łatwa w odbiorze książka, podkreślająca potrzebę więzi społecznych, w społeczeństwie raczej promującym niezależność i samorealizację, przeciwstawiającą do akceptacji współzależności każdego związku. Dlaczego nie mamy być szczęśliwi… razem, jako para, jako rodzina, w stowarzyszeniu, w pracy, w szkole, w podróży, wszędzie tam, gdzie ludzie są zsynchronizowani w fali solidarności, gdzie każdy daje i akceptuje otrzymywanie.


Okazuje się, jak ważne jest dawanie sobie trochę czasu na obecność. Wystarczy niewiele – kilka minut uwagi, rozmowa, aby wywołać poczucie satysfakcji ze związku: przyjacielskiego, partnerskiego, koleżeńskiego.  Książka ta sprawia, że ​​pragniemy wierzyć w innych. I nawet nie mówiąc o przyszłości, jej autorzy dają nam klucze do otwierania się na innych, na relacje, zdrowe relacje, zdrową współzależność. Krótko mówiąc, jest to książka, która daje do myślenia i działania w sferze relacji i współzależności z innymi.

Dzięki niej odkrywamy wyjaśnienia na temat pozytywnych i negatywnych emocji, nadinterpretacji, wykluczenia społecznego, uzależnienia emocjonalnego, patologicznego altruizmu, rodzicielstwa, małżeństwa, szalonego indywidualizmu zachodniego społeczeństwa, współzależności, sensu życia i pomocy, o którą nikt nie ma odwagi prosić lub nie wie, jak ją dawać.  


Świadomość współzależności ułatwia zaangażowanie i sprawia, że ​​życie na tej planecie jest piękniejsze, pełniejsze. Książka, pomaga nam zbliżyć się do siebie, wzmocnić nasze więzi. Zdecydowanie jest to lektura przydatna i konkretna dla par, jako doskonałe kompendium wiedzy dla naszych dzieci, poradnik ułatwiający budować przyjacielskie i zawodowe relacje. Jeśli szukasz informacji o tym, „jak zaakceptować i wzmocnić relacje, które zakładają jakąś formę zależności od innych, tak aby umożliwić każdemu zachowanie autonomii – to książka ta jest bogatym źródłem informacji.  Znajdziesz tutaj również odpowiedź, jak odważyć się prosić o pomoc, aby nie stało się to ciężarem dla nas ani dla drugiej osoby. Doskonały poradnik dla tych, którzy uczą się, jak powinny wyglądać zdrowe relacje w rodzinie, pracy i przyjaźni.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/zdrowe-relacje-zdrowa-wspolzaleznosc_a6913

4 grudzień 2021 14:39

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl