Jak dobrze być razem

| Dodano: 18 listopad 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Czy zdarza ci się czasem pomyśleć: „Nie warto polegać na innych”? A może unikasz silnego zaangażowania w relacje i marzysz o pełnej niezależności? Żyjemy w czasach, w których królują autonomia i samowystarczalność. Wmawia się nam, że niezależność jest najważniejsza. Ale czy przez to nie stajemy się czasem coraz bardziej samotni?

Intuicyjnie zdajemy sobie sprawę, że to solidarność i wzajemna pomoc dają nam niezbędne oparcie. Gdy czujemy moc wsparcia płynącą od naszych bliskich, stajemy się silniejsi i mądrzejsi, a co więcej, lepiej funkcjonujemy. Więzi międzyludzkie sprawiają też, że jesteśmy szczęśliwi i spełnieni. Tak, nasze życie zależy od rozwiniętej zdolności bycia w relacji z innymi, w tym zwłaszcza z najbliższymi.

Dowiedz się, jak tworzyć wokół siebie sieci wsparcia, jakie cechy warto w sobie pielęgnować, by być wspieranym i dawać oparcie innym, i jak wychowywać dzieci umiejące z tego korzystać. Pomogą ci w tym autorzy tej książki: Rébecca Shankland, psycholożka specjalizująca się w umiejętnościach społeczno-emocjonalnych, i Christophe André, psychiatra i psychoterapeuta zajmujący się w zaburzeniami emocjonalnymi. Z ich pomocą uda ci się zbliżyć do innych ludzi i wzmocnić łączące was więzi, byście mogli czerpać z siebie nawzajem.

Przekład: Katarzyna Panfil

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/jak-dobrze-byc-razem ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Jak dobrze być razem"

Opinia

Awatar użytkownika

We współczesnym świecie każdy dąży do samorozwoju, osiągnięciu wymarzonego stanowiska. Skupiamy się wyłącznie na zadaniu które mamy do wykonania, nie myśląc o innych. Jesteśmy samodzielni, samowystarczalni nie potrzebujemy pomocy nikogo innego, prawda? Otóż nie prawda, to kompletna bzdura autorzy w tej książce pragną czytelnikowi przedstawić w sposób merytoryczny i rzeczowy, jak ważne są dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego relacje z drugą osobą.

???? Dzięki tej książce dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, o których bym nawet nie pomyślała.

???? Zdecydowanie zmieniła moje postrzeganie na temat relacji z drugą osobą. Wcześniej nie przywiązywałam do tego wagi.

???? Język dość przyjemny, lecz momentami troszkę się gubiłam w dywagacjach autorów. Dla mnie troszkę niektóre rozdziały zbytnio przegadane.

???? Natomiast ogromnym plusem jest fakt, że czytelnik może wybrać sobie dokładnie, który rozdział go interesuje. Nie trzeba czytać wszystkiego, również kolejność w czytaniu jest dowolna.

???? Zamieszczone tabelki, testy ułatwiają wgryźć się w lekturę, przez co pozycja staje się ciekawsza.

Z książki dowiecie się między innymi:

???? jak nauczyć się prosić o pomoc

???? o przywiązaniu dzieci do rodziców

???? jak pozytywne relacje wpływają na nasz organizm

???? jak osiągnąć równowagę w związku

???? jak utrzymać zdrowe relacje z rodziną i przyjaciółmi

???? jak być altruistą

???? jak odkryć swoje potrzeby

Bardzo się cieszę, że miałam możliwość sięgnięcia po tę lekturę. Teraz tylko pozostaje zadbać o relacje z bliskimi.

4 grudzień 2021 14:56

Opinia

Awatar użytkownika

Czytając takie książki jak ta, mam czasem wątpliwości odnośnie tego, czy można im ufać. Tak, nie zaprzeczam, że wiedza przekazana jest w rzetelny sposób, ale czy ma ona związek z rzeczywistością? Tak, zapytacie dlatego z góry jestem tak negatywnie nastawiona. Wszystko przez to, że już na kilka takich książek się nacięłam. Dlaczego więc nadal je czytam? Bo wśród wielu niezbyt rzetelnie skleconych poradników, znalazłam kilka ciekawych perełek. Ta wydaje się taką być. Czy tak będzie faktycznie? Okaże się w przyszłości. Uważam, że całość została napisana bardzo przystępnym językiem, który można bez problemu zrozumieć.

4 grudzień 2021 14:55

Nowa opinia

Recenzje dla: "Jak dobrze być razem"

Zdrowe relacje, zdrowa współzależność!

Chociaż życie to gra dla jednego gracza, nie jesteśmy samotnymi istotami. Jesteśmy zależni od innych, jeśli chodzi o nasze przetrwanie, zarówno fizyczne, jak i duchowe, a życie jest po prostu lepsze, gdy dzielimy się naszymi sukcesami i porażkami. W dużej mierze jakość naszych relacji determinuje jakość naszego życia, ale dla wielu z nas nasze relacje są mniej lub bardziej arbitralne.   „Od urodzenia poszukujemy bliskości. Jest ona kluczowa dla naszego przeżycia i nadaje większy sens istnieniu....

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl