Raz... dwa... trzy... do rodziny trafisz... Ty!

| Dodano: 10 luty 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Jeżeli najbardziej niewinne i bezbronne dziecko nie może czuć się bezpieczne w jakimś społeczeństwie, wówczas już nikt bezpiecznie czuć się w nim nie może...

"To historie dzieci czekających na zmiłowanie dorosłych. I historie rodzin oczekujących na takie właśnie dzieci. Wszystkie te wydarzenia miały miejsce w rzeczywistości i są na wskroś prawdziwe.
Dla wielu osób, które znają system opieki nad dziećmi porzuconymi z artykułów prasowych i telewizji śniadaniowych, będzie to lektura szokująca. Bo trudno będzie im uwierzyć – parafrazując Nałkowską – że, „ludzie dzieciom zgotowali ten los”. Ci ludzie są także autentyczni. Większość z nich nadal pracuje, ku chwale opieki nad dziećmi.
Ze zrozumiałych względów, zmienione zostały imiona i dane identyfikacyjne bohaterów tej książki. Reszta to, niestety, sama prawda. "

Źródło: http://www.ebooki123.pl/raz-dwa-trzy-do-rodziny-trafisz-ty_p310 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Raz... dwa... trzy... do rodziny trafisz... Ty!"

Opinia

Dzieci w łapach

Awatar użytkownika

To bardzo smutna i straszna książka o systemie adopcji w Polsce. Jej głównymi bohaterami są dzieci , traktowane jak przedmiot w machinie adopcyjnej. Niestety to sama prawda, która działa się gdzieś obok nas w Polsce.

22 wrzesień 2014 11:06

Nowa opinia

Recenzje dla: "Raz... dwa... trzy... do rodziny trafisz... Ty!"

Trudna adopcja

"Adopcja została przez państwo praktycznie zmonopolizowana. A monopol często prowadzi do wynaturzeń i tworzy znakomite warunki dla rozwoju szarej strefy". Nie od dzisiaj wiadomo, że procedury adopcyjne w naszym kraju są niezwykle skomplikowane i często nielogiczne, wystawiając potencjalnych rodziców i adoptowane dziecko na dużą próbę w kwestii stworzenia rodziny. Nie sądziłam jednak, że w państwie będącym członkiem Unii Europejskiej, może szerzyć się taka patologia i znieczulica w stosunku do...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl