Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny

| Dodano: 6 luty 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Miłość czy fascynacja seksem i zauroczenie? Poważna próba uczuć, przed którą stają bohaterowie, każe im zdać pierwszy trudny egzamin z dorosłego życia. Jeżeli lubisz powieści o miłości, która staje wobec poważnej próby, przeczytaj dalsze dzieje Marty i Maksa Mortonów, młodych małżonków rozdzielonych przez wybuch II wojny światowej. Los rzuca ich do różnych państw Europy, które, w zależności od formy uwikłania w działania wojenne, w różny sposób determinują życie przebywających na ich terytorium ludzi. Marta mieszka w Podkowie Leśnej pod Warszawą, w okupowanej Polsce. Przez wiele miesięcy chce za wszelką cenę wydostać się za granicę, aby dostać się do męża, ale wydarzy się coś, co może wiele w jej planach zmienić. Maks w neutralnej Szwecji, współpracuje z wywiadem polskim, szwedzkim i amerykańskim i w czasie wykonywania jednej z misji zostaje poddany próbie, której sprostanie jest dla niego bardzo trudne. Jak wydarzenia potoczą się dalej?

Źródło: http://www.ebooki123.pl/sopot-1940-sciezki-milosci-i-szyfry-wojny_p309 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny"

Opinia

Miłość, seks i służby specjalne

Awatar użytkownika

Niezła opowiastka o miłości i grze wywiadów. Jest tu sensacja , gra o życie, walka informacyjna oraz całkiem romantyczna miłość. Niezłe połączenie.

22 wrzesień 2014 12:03

Opinia

Super się czyta

Awatar użytkownika

Jeżeli należysz do osób, które lubią czytać o miłości, wojnie, agentach wywiadów i zawirowaniach historii, przeczytaj koniecznie drugą część powieści z cyklu Sopot – „Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny”.  Jest to druga część z serii małżeńskich perypetii Marty i Maksa Mortonów, których rozdzielił wybuch II wojny światowej. Uwikłani czynnie i biernie w działania sieci wywiadów oraz wydarzenia, które niesie zagrażająca wielu zagłada, w życiu prywatnym doświadczają poważnego kryzysu uczuć. Poczucie obowiązku walczy z nowymi porywami serc. Przysięgi wierności nie zdają egzaminu, a zmiany mogą przynieść nieprzewidywalne konsekwencje. Czy Marta i Maks mogą nadal na siebie liczyć?  Czy nadal pragną się spotkać, aby dzielić życie?  Czy zahartowani przeżyciami wrócą do siebie dojrzalsi i bardziej pewni własnych uczuć?  A może rozstaną się, ale zostaną przyjaciółmi?

 

10 luty 2014 14:59

Nowa opinia

Recenzje dla: "Sopot 1940. Ścieżki miłości i szyfry wojny"

Ścieżki miłości i szyfry wojny

Martę i Maksa Mortonów mieliśmy już okazję poznać przy okazji lektury pierwszej powieści Zofii i Jana Puszkarow "Sopot 1939. Starcie wywiadów. Miłość i wojna. Thriller retro." Jak pamiętamy, młodych małżonków rozdzieliły wojna i Morze Bałtyckie. Marta po wielu niebezpiecznych przygodach w Sopocie dotarła do ciotki Maksa mieszkającej w Podkowie Leśnej, zaś jej męża los rzucił do neutralnej Szwecji. Kobieta próbuje zorganizować sobie życie w miasteczku pod Warszawą. Spędza w Polsce Święta Bożego Narodzenia....

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl