Gdańskie Targi Książki

Obrazek artykułu
Już w marcu odbędą się I Gdańskie Targi Książki. Będzie to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu.

Do tej pory żadna z targowych imprez poświęconych książce nie odbywała się nad morzem. W tym roku wszystko się zmieni. Czytelnicy z Trójmiasta będą mogli uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Mowa o kolejnych targach poświęconych literaturze, które miejmy nadzieję, na stałe wpiszą się w coroczne plany.


I Gdańskie Targi Książki odbędą się w dniach od 16 do 18 marca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz innych lokalizacjach na terenie Trójmiasta. Informację tę podała nowo powstała firma Kulturar. Podobnież będzie to pierwsza tak duża inicjatywa poświęcona literaturze na Pomorzu. Jej celem, jak łatwo przewidzieć, stanie się promocja czytelnictwa i literatury publikowanej w Polsce. Będzie to również okazja do konsolidacji środowiska literackiego i umożliwienia spotkania z nim mieszkańcom aglomeracji gdańskiej.


Gdańskie Targi Książki zapowiadają się niezwykle ekscytująco. Impreza będzie prezentować zróżnicowane spektrum literatury. Dzięki temu Czytelnicy mogą liczyć na spotkanie uznanych autorów, twórców bestsellerów, czy debiutantów tworzących prozę, poezję, książki popularno-naukowe, oraz literaturę dziecięcą czy książki artystyczne.


Jak zdradził organizator: 

„Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury, przeprowadzimy ważne spotkania i debaty wokół nowości wydawniczych, zorganizujemy tematyczne wystawy oraz warsztaty popularyzujące estetykę i projektowanie książek. Planujemy cyklicznie organizować to wydarzenie w przyszłości”.

Więcej informacji znajdziemy: https://www.facebook.com/gdanskietargiksiazkiOd 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku