II Gdańskie Targi Książki - Islandia gościem honorowym

Obrazek artykułu
II Gdańskie Targi Książki odbędą się w dniach 29-31 marca 2019 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Gościem honorowym będzie Islandia.

„Trwają przygotowania do Gdańskich Targów Książki, które odbędą się w dniach 29-31 marca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Nowością w tym roku jest zaproszenie gościa z zagranicy i w tym roku będzie to Islandia. Trwa przyjmowanie zgłoszeń i ustalanie listy zaproszonych autorów. Już dziś wiemy, że udział weźmie 80 wystawców i odbędzie się blisko 50 spotkań, warsztatów i dyskusji” – powiedział Bibliotece Analiz Paweł Szopowski, organizator gdańskiej imprezy.

Pierwsze Gdańskie Targi Książki odbyły się od 16 do 18 marca na 3000 mkw. powierzchni w klimatycznym wnętrzu odrestaurowanego gmachu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Uczestniczyło w nich 70 firm wydawniczych, frekwencja wyniosła 12,2 tys., nie licząc uczestników koncertów, jakie w trakcie targów odbywały się w gdańskiej Filharmonii. W trakcie 30 spotkań w ramach bogatego programu towarzyszącego wystąpili: Katarzyna Bonda, Marek Kamiński, reporterki Urszula Jabłońska, Aleksandra Lipczak i Karolina Sulej, a także Mariusz Szczygieł, Anna Cieplak, Marcin Świetlicki oraz Michał Zawadka.

 

Organizatorzy wyliczyli, że prezentowano książki w 17 kategoriach: proza, poezja, non-fiction, kryminał, fantastyka i sci-fi, komiksy, książka artystyczna, psychologia, biografie, socjologia, hobby i literatura piękna, dla dzieci, edukacyjna, kulinarna i sportowa. Targom towarzyszyły dwie wystawy artystyczne.

 

Targi miały ośmiu patronów medialnych, w gdańskich autobusach i tramwajach umieszczono 160 plakatów informujących o wydarzeniu.

 

Patronaty nad wydarzeniem objęli: ambasador Islandii, konsul honorowy Islandii, marszałek województwa pomorskiego, a także prezydent Miasta Gdańsk.

 

Patronami medialnymi wydarzenia są: „Gazeta Wyborcza”, trojmiasto.pl, Radio TOK FM, Sztuka Wyboru oraz grupa mediów „Biblioteki Analiz”.


Źródło : Instytut Książki

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl