Jak żywe! – cztery plenerowe spotkania z bajką

Obrazek artykułu
Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu – organizator wakacyjnego projektu „Akcja-ilustracja, czyli kreatywne lato z biblioteką” - serdecznie zaprasza na cztery wyjątkowe sobotnie spotkania z ożywionymi postaciami z ilustracji książkowych, którym towarzyszyć będą kiermasze książek i akcje bookcrossing.
„Jak żywe! – cztery plenerowe spotkania z bajką” odbędą się w soboty 10 i 24 lipca oraz 7 i 21 sierpnia 2021 o godz. 11.00 w Ogrodzie Zagłębiowskiej Mediateki (ul. Kościelna 11). Wstęp wolny – obowiązuje limit miejsc.

Podczas ogrodowych spotkań, aktorzy z Teatru Zagłębia w Sosnowcu (partner akcji letniej) oraz pracownicy MBP, dzięki kostiumom, charakteryzacji i grze aktorskiej, przeobrażą się w postacie z ilustracji wybranych książek, a następnie odczytają wspomniane książeczki dzieciom. Doszły nas słuchy, że z tej okazji Mediatekę odwiedzą Ania z Zielonego Wzgórza, demoniczna Cruella, dobra wróżka chrzestna i Kapelusznik z Krainy Czarów…
Dodatkowo, uczestnicy ogrodowych spotkań będą mogli wziąć udział w akcji bookcrossingowej (wymiana - książka za książkę) oraz zapoznać się z aktualną ofertą rynku wydawniczego dla dzieci i młodzieży przy pełnym ilustratorskich perełek stoisku Księgarni Bookszpan z Sosnowca (partner akcji letniej). Warto zabrać ze sobą portfel lub kartę płatniczą Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program „Akcji-ilustracji, czyli kreatywnego lata z biblioteką” można znaleźć na www.biblioteka.sosnowiec.pl

Honorowym patronatem letnią akcję objął Prezydent Miasta Sosnowca – Arkadiusz Chęciński.

Partnerami akcji są: Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia, Księgarnia Bookszpan Sosnowiec, Zespół Szkół Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe, Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Dwie Siostry, Centrum Informacji Miejskiej w Sosnowcu.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl