We wrześniu będzie można spotkać znaną poetkę Aleksandrę J. Starostecką

Obrazek artykułu
Wielu ludzi potrafiących docenić literaturę piękną, ucieszy to wydarzenie. Ponownie okazuje się bowiem, że poezja ma niezwykłą moc. Jeden wiersz, poemat, czy zapisana rymowanym tekstem sentencja, potrafi pozytywnie wpłynąć na umysł. Ceniona, rozpoznawalna od dawna, pochodząca z Dąbrowy Górniczej Aleksandra J. Starostecka, ponownie postara się osobiście stanąć przed fanami. Znaną poetkę Aleksandrę J. Starostecką będzie można spotkać we wrześniu

Galeria Sztuki i Miejsce Spotkań "Ślimak" Toruń Królowej Jadwigi 20/ 1A zaprasza 9 września 2022, piątek o 19:00 na Spotkanie Poetyckie z Aleksandrą J. Starostecką.


Niecierpliwym poleca się poznanie wierszy, które zaaranżował Jan Niemaszek. Rytmiczną recytację łatwo odnaleźć na portalu YouTube. Oczywiście każdy może zakupić wybrany tom poetycki Starosteckiej na stronie wydawnictwa Psychoskok.

Warto przypomnieć, że Aleksandra J. Starostecka jest doświadczoną nauczycielką i bibliotekarką. Najpewniej zawsze w tle autorka przygotowuje kolejne, skłaniające do refleksji utwory. Starostecka należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich, dzięki czemu jej warsztat wciąż się rozrasta. Ważne, że utwory tej kobiety były nawet publikowane w kilku antologiach, czasopismach i na stronach internetowych.

Na literacką scenę poetka wkroczyła, otwierając „Drzwi”. Jest to liryczna wędrówka prowadząca poprzez codzienne trudności. Autorka nie bała się napisać o tym, co boli oraz smuci. Cierpienie jest częścią człowieczego istnienia. Na szczęście zło jest skutecznie zwalczane. Starostecka w swoich wierszach zawarła nadzieję.

Inspiracją do tworzenia poezji jest dla mnie najczęściej człowiek, emocje i uczucia, które nim kierują”. - Aleksandra J. Starostecka

Tworzenie tekstów literackich to ciężka praca. Wskazana poetka nie marnuje czasu i stąd nowe tomiki. „Inny” to zbiór, który ukazał się jako czwarty. Ponownie wiersze przygotowane przez Starostecką okazały się trafione. Wartościowe sentencje, kryją się praktycznie w każdym wierszu. Nie bez przyczyny utwory ujęte zostały w cztery rozdziały: „Kolory”, „Oddechy”, „Zmarszczki” i „Zapiski z kalendarza”. Doświadczona życiowo poetka uważnie analizuje rzeczywistość. Nie sposób nie zauważyć piętrzących się problemów. Po przeczytaniu utworów tej poetki, codzienność wyda się przyjemniejsza.

"Wiersze przychodzą, kiedy chcą i trzeba je zdążyć, zapisać, bo szybko umykają z pamięci. Z tego zapisywanego zbioru wybieram te, które uważam, że mogą znaleźć się w przygotowywanej publikacji. Proces ten trwa pewien czas i nigdy nie jest łatwy”.

Aleksandra J. Starostecka wie, że „Trudno rozmawia się z milczeniem”. Tomik o tym tytule skierowany jest do wszystkich. Samotność bywa trudna do zwalczenia. Czasem obecność drugiego człowieka, może nadać nowy sens każdemu momentowi. Wartościowe przesłanie kryją również w sobie sensualne wiersze Starosteckiej. Czytając, zostaniemy skłonieni do rozważań nad własnym postępowaniem. Zło kusi, ale można go unikać. Poetka w utworach zebranych w tej pozycji, nagradza słowem dobrych ludzi i piętnuje tych czyniących nieszczęścia. Całość przesiąknięta jest poetyckim spokojem.


„Każdy tom poetycki ma ogromne znaczenie, to „takie dziecko”, które wypuszcza się w wielki świat, wierząc, że trafi dobrze, do wrażliwego odbiorcy”– Aleksandra J. Starostecka.



Los bywa nieprzewidywalny. Czasem radości niszczą dramaty. Poetka przygotowała mądrze zatytułowany tomik „Wczoraj i Dzisiaj”. Musimy dbać o swoją kondycję psychofizyczną. W umyśle kryje się klucz do naszego sukcesu. Poszukując pozytywów w każdej sytuacji, nauczymy się tak potrzebnego w obecnych czasach optymizmu. Wiersze Starosteckiej wykazują ambiwalencję, stąd są tak atrakcyjne. Czytając, zrozumiemy, że „Wczoraj i Dzisiaj” jest zanurzone w boskości natury.

Inspiracją do tworzenia poezji jest dla mnie najczęściej człowiek, emocje i uczucia, które nim kierują”

Jakby przy okazji przypomnijmy, co ongiś rzekł poeta Henri Michaux (1899-1984):„piszę, żeby zwiedzać samego siebie”.

Starostecka na pewno zwiedza samą siebie, rozważa istotę swej duszy.”





Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl