Zapowiedzi wydawnictwa Sonia Draga - styczeń

Obrazek artykułu
Zapraszam do zapoznania się z naszymi styczniowymi planami.

Tytuł: Rewolucja energetyczna. Ale po co ?

Autor: Marcin Popkiewicz

 

ISBN: 978-83-7508-667-6

Liczba stron: 424

Format: 143 x 223 mm oprawa twarda

Cena: 52,90zł

Wydanie I

Premiera 7 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

Wyjątkowa książka, ukazująca złożone kwestie technologiczno-społeczne energetyki

Rewolucja energetyczna to dogłębna analiza sytuacji energetycznej świata i Polski podana w przystępnej formie. Jest tu wszystko to, co zwykle kojarzy nam się nie z pozycjami analitycznymi, lecz powieściami sensacyjnymi. Na horyzoncie majaczy zagrożenie, a im bliżej mu się przyglądamy, tym bardziej okazuje się realne i przerażające. Są dzierżące władzę „czarne charaktery” działające dla własnych korzyści, sprzecznych z interesem ogółu. Na scenie pojawiają się też jednak nowe siły, próbujące powstrzymać katastrofę. Czy pokonają piętrzące się przed nimi przeszkody i uratują świat?

Opowieść jest tym bardziej przejmująca, że nie jest fikcją, a stawką są losy świata, w którym żyjemy. Jeśli nie zmienimy obecnego kursu, zapłacimy wysoką cenę. Z drugiej strony Rewolucja energetyczna daje spójną wizję nie tylko lepszej przyszłości energetycznej, ale też społecznej, gospodarczej i środowiskowej. Wybierzmy mądrze.

Ta książka jest drogowskazem, mobilizującym do działania, jakby od tego zależała przyszłość świata. Bo zależy.

 

 

Tytuł: Wielki szort

Autor: Michael Lewis

 

Tłumaczenie: Kinga Man

ISBN: 978-83-7999-693-3

Format: 143 x 205  mm twarda

Cena: 37,00

Wydanie I

Premiera 7 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

 

Chciwość, korupcja, zimna kalkulacja i tajemnice, o których niewygodnie mówić.

Premiera filmu na podstawie książki z gwiazdorską obsadą: Brad Pitt, Chrystian Bale, Steve Carelle, Rayan Gosling już w styczniu w kinach!

 

Tylko niewtajemniczonym wydaje się, że kryzys na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych zaczął się jesienią 2008 roku. Znawcy tematu doskonale wiedzą, że prawdziwy, cichy krach miał miejsce rok wcześniej: na rynkach derywatów powiązanych z obligacjami i hipotekami, gdzie wykorzystano mizerię finansową uboższych, zadłużonych warstw społeczeństwa amerykańskiego. Na rynkach, na które SEC nie ośmielała się, czy też wolała nie zaglądać.

Wielki Szort. Mechanizm maszyny zagłady to pierwszy dokument, który szczegółowo przedstawia kulisy największego ogólnoświatowego kryzysu naszych czasów. Lewis opowiada historię równie wciągającą i niezwykłą jak w swoich poprzednich bestsellerach, dowodząc po raz kolejny, że jest znakomitym, obdarzonym humorem kronikarzem naszych czasów.

 

 

Tytuł: Kochany Diego, całuję cię Quiela

Autor: Elena Poniatowska

 

Tłumaczenie: Danuta Rycerz

ISBN: 978-83-7999-554-7

Liczba stron: 112

Format: 123 x 195  mm oprawa twarda

Cena: 24,90 zł

Wydanie I

Premiera 7 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

                                                           

Napisana z niezwykłą precyzją opowieść o namiętności do mężczyzny i prawdziwej pasji tworzenia

 

 

Kochany Diego… to wyraz dziennikarskiego doświadczenia autorki i jej literackiego talentu. Książeczka zawiera zbiór fikcyjnej korespondencji Angeliny Pietrowny Biełowej, rosyjskiej emigrantki i początkującej malarki, wysyłanej z szarego powojennego Paryża do Diego Rivery, uważanego za najwybitniejszego twórcę monumentalnego malarstwa freskowego.

Wielka miłość Angeliny wypełnia każde słowo wysyłanych do ukochanego listów. Biełowa była w związku z malarzem dziesięć lat i na zawsze pozostał miłością jej życia.

 

Książka została wznowiona w wielu krajach po przyznaniu Elenie Poniatowskiej Nagrody Cervantesa.

 

Tytuł: Historia ucieczki

Autor: Elena Ferrante

 

Tłumaczenie: Lucyna Rodziewicz - Doktór

ISBN: 978-83-7999-549-3

Format: 123 x 195  mm oprawa zintegrowana

Cena: 37,90 zł

Wydanie I

Premiera 13 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

Elena Ferrante to jedna z największych współczesnych autorek” – The New York Times.

 

Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z Genialnej przyjaciółki i Historii nowego nazwiska, to młode kobiety. Bardzo szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, ma małego synka, porzuciła męża i dostatnie życie, pracuje w fabryce w bardzo ciężkich warunkach. Elena opuściła Neapol, ukończyła studia w Pizie i wydała dobrze sprzedającą się książkę, która otworzyła jej drzwi do świata ludzi zamożnych i wykształconych. Obie przez lata usiłowały pokonać bariery biedy, ignorancji i zależności, w jakich chciał je zamknąć los.

Teraz ich życie biegnie w zawrotnym tempie przez lata siedemdziesiąte, przeplatając ze sobą chwile nadziei i niepewności, napięcia i rywalizacji. Nadal łączy je silna choć burzliwa przyjaźń, która to przygasa, to wybucha, prowadząc do nieoczekiwanych spotkań i zwrotów akcji.

Polecamy wcześniejsze części Cyklu Neapolitańskiego:

      

Tytuł: Zjawa

Autor: Michael Punke

 

Tłumaczenie: Przemysław Hejmej

ISBN: 978-83-7999-543-1

Liczba stron: 296

Format: 143 x 205  mm oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Cena: 34,90

Wydanie I

Premiera 13 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

                                                           

Film na podstawie powieści Zjawa. Opowieść o zemście, z Leonardo Di Caprio w roli głównej, jest pretendentem do Oscara 2016!!!

Oparta na motywach życia trapera Hugh Glassa, postaci autentycznej, powieść Zjawa to relacja o tym, jakie żniwo może zebrać zawiść  i zdrada, i czym bywa obsesja zemsty.

 

W roku 1823 trzydziestosześcioletni Hugh Glass zaciąga się do oddziału  formowanego przez Kompanię Futrzarską Gór Skalistych, który wyrusza na  niebezpieczną wyprawę przez dziewicze, niezbadane terytoria. Pewnego dnia zostaje straszliwie poturbowany przez niedźwiedzia grizzly i oddany pod opiekę dwóch ludzi z oddziału– Johna Fitzgeralda, bezwzględnego najemnika oraz młodego Jima Bridgera, przyszłego „Króla ludzi gór”. Gdy do ich obozowiska zbliżają się Indianie, Fitzgerald i Bridger pozostawiają Glassa na pastwę losu. Co gorsza, zabierają rannemu broń i całe wyposażenie – wszystko to, co dawałoby mu jakąś szansę na samodzielne przeżycie. Opuszczony, bezbronny i wściekły, Glass składa samemu sobie obietnicę, że przetrwa. I że dokona zemsty.

 

Tytuł: Pacjent

Autor: Juan Gómez - Jurado

 

Tłumaczenie: Jerzy Wołk - Łaniewski

ISBN: 978-83-7999-547-9

Format: 143 x 205  mm oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Cena: 38,00

Wydanie I

Premiera 13 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

                                                           

Pełna napięcia opowieść o 63 godzinach pełnych moralnych rozterek!

 

 

„Nie jestem ani świętym, ani męczennikiem, ani terrorystą, ani szaleńcem, ani mordercą. Jestem ojcem. Oto, co się wydarzyło”.

Ceniony neurochirurg  David Evans dostaje makabryczne ultimatum: jeżeli jego następny pacjent przeżyje operację, córeczka lekarza zginie z rąk psychopaty.

Kiedy doktor Evans odkrywa, że pacjentem, który musi umrzeć, jest prezydent Stanów Zjednoczonych, rozpoczyna się rozpaczliwe odliczanie.

Juan Gómez-Jurado z typową dla siebie maestrią utkał intrygę, od której nie można się oderwać. Pacjent to pasjonująca opowieść o niemożliwym do rozwikłania dylemacie moralnym, który może wpłynąć na dzieje świata.

 

Tytuł: Seniorzy w natarciu

Autor: Catharina Ingelman-Sundberg

 

Tłumaczenie: Patrycja Włóczyk

ISBN: 978-83-7999-539-4

Format: 123 x 195  mm oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Cena: 35,90

Wydanie I

Premiera 13 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

 

  „Dobroduszna, pełna humoru, zwariowana komedia kryminalna”.

Independent on Sunday, Wielka Brytania

 

Co robi grupka emerytów, którzy nudzą się w domu opieki? Którzy nie mogą pogodzić się z jedzeniem bez smaku, z brakiem ruchu, ze złym traktowaniem i z tym, że cały czas się na nich oszczędza. I którzy przypuszczają, że lepiej im będzie w więzieniu. Zakładają Emerycką Szajkę, żeby tak jak Robin Hood zabierać bogatym i rozdawać potrzebującym!

Märtha, Geniusz, Stina, Grabi i Anna-Greta zatrzymują się w luksusowym hotelu, żeby okraść kilkoro zamożnych gości. Sprawy nieco się komplikują i wkrótce Emerycka Szajka zostaje wciągnięta w rozgrywki przestępczego światka. I właśnie wtedy seniorzy zaczynają rozkręcać się na dobre!

Przezabawna opowieść o tym, że prawdziwe życia zaczyna się około osiemdziesiątki!

 


Tytuł: Seniorzy w natarciu

Autor: Catharina Ingelman-Sundberg

 

Tłumaczenie: Patrycja Włóczyk

ISBN: 978-83-7999-679-7

Czyta; Artur Barciś

Cena: 33,90 zł

Wydanie CD Audio

Premiera 20 stycznia 2016

 

Tytuł: JFK Ostatni dzień

Autor: François Forestier

 

Tłumaczenie: Jakub Jedliński

ISBN: 978-83-7508-625-6

Format: 143 x 205  mm oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Cena: 36,00

Wydanie I

Premiera 13 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

 

JFK. Ostatni dzień to dynamiczna, pełna zaskakujących faktów i mrożąca krew w żyłach opowieść.

Autor bardzo dobrze naszkicował kontekst, przedstawił władzę współczesną i jej historię, wydarzenia potwierdzone i budzące wątpliwości”.

L’Express

 

John Fitzgerald Kennedy zginął w Dallas 22 listopada 1963 roku. Jego śmierć to największa zagadka kryminalna ubiegłego stulecia. Zamieszanych było w nią ponad tysiąc osób. W gronie podejrzanych znaleźli się skorumpowani politycy, cyniczni oszuści, rozemocjonowani gliniarze, nienawistni milionerzy, skrajnie prawicowi łajdacy, bierni ochroniarze, rzezimieszki z nizin społecznych, fałszywie oskarżeni, wariaci i uczciwi ludzie. Chociaż dowodów, teorii i hipotez wciąż przybywa, a liczba publikacji na temat zbrodni sięga ponad 2000, to wciąż pozostaje ona owiana tajemnicą.

JFK. Ostatni dzień opowieść o ostatnich chwilach życia prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mimo że jej zakończenie jest znane, wiele faktów zaskakuje. Większość postaci to czarne charaktery. Na samym czele tego ponurego korowodu idzie nie kto inny tylko prezydent, skoncentrowany na własnym ego notorycznie zdradzający żonę, perwersyjny drań bez serca. Nawet uwielbiana przez tłumy Jackie nie jest krystaliczna. Nastroje polityczne w Dallas nie napawają optymizmem, a sami mieszkańcy wydają się być bandą wariatów.

 

Tytuł: Długa chwila ciszy

Autor: Paul Colize

 

Tłumaczenie: Elżbieta Janota

ISBN: 978-83-7999-590-5

Format: 143 x 205  mm oprawa broszurowa ze skrzydełkami

Cena: 38,00

Wydanie I

Premiera 20 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book

 

Thriller o tajnej organizacji żydowskiej wymierzającej sprawiedliwość nazistom

 

Stanisław Kervyn, egocentryczny biznesmen seksoholik, od wielu lat próbuje odkryć prawdę na temat śmierci ojca, zamordowanego w Kairze w 1954 roku w zamachu, w którym zginęło czterdzieści osób.

Nathana Katz, żydowski imigrant ocalały z obozu koncentracyjnego, po przybyciu do Nowego Jorku zostaje zwerbowany przez organizację, która tropi nazistowskich przestępców z czasów wojny i wymierza im sprawiedliwość.

Jaka tajemnica łączy tych dwóch mężczyzn?

 

Tytuł: Pokój

Autor: Emma Donoghue

 

Tłumaczenie: Ewa Borówka

ISBN: 978-83-7999-685-8

Format: 143 x 205  mm oprawa zintegrowana

Cena: 38,00

Wydanie I

Premiera 27 stycznia 2016

 

Dostępna także jako e-book                                                                                                

Wyobraź sobie, że ktoś zamyka cię w niewielkim pokoju z małym dzieckiem!

Od dziś będziesz w nim spędzać dwadzieścia cztery godziny na dobę

 siedem dni w tygodniu!

Przez wiele lat!

Opowiedziana głosem małego chłopca

ciepła i wzruszająca powieść nominowana do prestiżowej nagrody Bookera,

obsypana pochwałami przez wszystkie liczące się tytuły prasowe

nie tylko w Stanach Zjednoczonych!

 

Premiera ekranizacji powieści w lutym 2016 roku!

 

Dla pięcioletniego Jacka Pokój jest całym światem. To tu się urodził, to tu bawi się i uczy ze swoją mamą. Na noc mama układa go do snu bezpiecznie w szafie na wypadek, gdyby przyszedł Stary Nick.

Dla Jacka Pokój jest domem, dla jego Mamy więzieniem, w którym została zamknięta przed siedmioma laty. Dzięki ogromnej determinacji, pomysłowości i bezgranicznej matczynej miłości udało jej się stworzyć dla synka namiastkę normalności. Niestety ciekawość chłopca rośnie z wiekiem i Mama zdaje sobie sprawę, że Pokój nie wystarczy mu na długo…

 

Pokój, książka opowiedziana oryginalnym, pociesznym i wzruszającym głosem Jacka, to porywająca historia o matce i synu oraz ich miłości pozwalającej przetrwać to, czego przetrwać niepodobna. To powieść przejmująca, chwytająca za serce, poruszająca najczulsze struny naszej wrażliwości.

 

Tytuł: Rodzinny interes

Autor: Anders Roslund, Stefan Thunberg

Tytuł oryginału: Björndansen

 

Tłumaczenie: Elżbieta Ptaszyńska-Sadowska

Czyta: Krzysztof Plewako- Szczerbiński

ISBN: 978-83-7999-653-7

Format: CD MP3 – 2 płyty

Cena: 33,90zł

Wydanie I

Premiera : 13.01

 

Oparty na faktach mroczny szwedzki kryminał!

 

Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o piątce wspólników, w tym trzech braciach, którzy w ciągu zaledwie dwóch lat dokonali dziesięciu zuchwałych napadów na banki. Przemoc jakiej doświadczyli w domu rodzinnym wywołała w nich pragnienie niezależności. Kluczem do sukcesu miały być pieniądze. Do gangu przyłączył się przyjaciel z dzieciństwa, były żołnierz, Jasper oraz dziewczyna najstarszego z braci. Żaden z członków nie był nigdy wcześniej karany. Włamanie do wojskowego składu i kradzież ogromnej ilości broni to dopiero początek ich działalności. Doskonały plan. Droga wolna. Idealnie wykonana robota. Jak przy każdym kolejnym napadzie…

Czwarty z braci Stefan Thunberg, który nie brał udziału w przestępstwach, czekał dwadzieścia lat, by opowiedzieć tę historię. Wspólnie z uznanym pisarzem kryminałów Andersem Roslundem, napisali znakomity thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

Prawa do ekranizacji książki kupiło studio Stevena Spielberga DreamWorks!

 

 

Tytuł: Zaginione wojowniczki

Autor: Anne Fortier

Tytuł oryginału: The Lost Sisterhood

 

Tłumaczenie: Ewa Penksyk - Kluczkowska

Czyta: Weronika Nockowska

ISBN: 978-83-7999-661-2

Format: CD MP3

Cena: 33,90zł

Wydanie I

Premiera : 13.01

 

 

Hipnotyzująca opowieść o młodej uczonej ryzykującej reputację i życie, by dowieść istnienia legendarnych Amazonek.

 

Pracująca w Oxfordzie młoda uczona, Diana Morgan, specjalizuje się w językach starożytnych. Od dzieciństwa fascynuje się mitologią grecką, a w szczególności, za sprawą babki, tematem starożytnych wojowniczek  – Amazonek. Ekscentryczna babka Diany, nim pewnego dnia zniknęła bez śladu, opowiadała wnuczce, że sama jest jedną z nich. Współpracownicy Diany z politowaniem kręcą głową nad jej obsesją. Pewnego dnia jednak tajemnicza fundacja składa jej propozycję nie do odrzucenia.

Diana udaje się do Afryki Północnej i dołącza do poszukiwacza skarbów Nicka Barrana. Na ścianie świątyni ukrytej dotąd pod piaskami pustyni odkrywa imię pierwszej królowej Amazonek, Myriny. Kierując się wskazówkami z inskrypcji, Diana i Nick ruszają na poszukiwania legendarnego skarbu, który Amazonki wywiozły z oblężonej Troi. Diana nie domyśla się, jakiej natury jest ów skarb, wie natomiast, że Nick realizuje swój własny plan. Nie mogąc zaufać nikomu i nieustannie czując czyjś oddech na plecach, Diana zbliża się do odkrycia prawdy, która zmieni jej świat.

Zaginione wojowniczki przenoszą nas z Anglii do Afryki Północnej, do Grecji i Turcji, ze starożytności do współczesności – to zapierająca dech w piersiach, oszałamiająca podróż dwóch kobiet na równoległych wyprawach, Diany Morgan i Myriny. Nieustraszone bohaterki walczą o życie, lecz także o to, by dziedzictwo Amazonek nie przepadło na wieki.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl