Wydawnictwo Sonia Draga - marzec 2016

Obrazek artykułu
Zapraszam do zapoznania się z propozycjami Wydawnictwa Sonia Draga na marzec.

czeTytuł: Czekoladowe pragnienie- Premiera: 2 marca 2016

Autor: Care Santos

Tytuł oryginału: Desig de Xocolata

Tłumaczenie: Karolina Jaszecka
Format: 143x205 mm

Oprawa: broszurowa + skrzydełka

ISBN: 978-83-7999-618-6

Cena: 38,00


Książka dostępna także jako e-book

 

Trzy niezwykłe historie trzech różnych kobiet splecione namiętnością do czekolady i scenerią bajecznej, pełnej tajemnic Barcelony!

 

Współcześnie. Sara, żona Maxa, prowadzi w Barcelonie dobrze prosperujący sklep z czekoladą, który odziedziczyła po rodzicach. Kiedy po wielu latach z kobietą i jej mężem kontaktuje się dawno niewidziany przyjaciel i uznany cukiernik, Oriol Poiret, długo skrywane uczucia odżywają ze zdwojoną siłą, a biały porcelanowy dzbanek do czekolady na powrót staje się symbolem miłości dwojga bohaterów...


XIX wiek, czasy wspaniałego rozkwitu Barcelony i wielkich przemysłowych fortun. Aurora, służąca państwa Turull, a zarazem opiekunka i przyjaciółka ich córki Candidy, przeprowadza się wraz ze swoją podopieczną do domu jej męża, Antoniego Sampsonsa, początkującego producenta czekolady. Tam znajduje zapomniany przez wszystkich porcelanowy dzbanek do czekolady, która wkrótce staje się świadkiem burzliwych losów obu kobiet...


XVIII wiek. Mariana, żona Fernandeza, wynalazcy pierwszej maszyny do robienia czekolady w formie tabliczek i oficjalnego dostawcy francuskiego dworu, próbuje ukryć przed światem, że jej mąż nie żyje, i udowodnić, że jako kobieta może być dobrym czekoladnikiem. Kiedy uświadamia sobie, że jest ofiarą spisku, którego celem jest wykradnięcie maszyny jej męża, robi wszystko, by spisek ten udaremnić...

 

Czekoladowe pragnienie to druga powieść autorki, za którą otrzymała nagrodę literacką 34. edycji konkursu Premi Ramon Llull!
ladyTytuł: Nie powiesz nikomu?- Premiera: 9 marca 2016

Autor: Sophie Kinsella

Tytuł oryginału: Can you keep a secret?

Tłumaczenie: Monika Wiśniewska 
Format: 123x195 mm

Oprawa: broszurowa + skrzydełka

ISBN: 978-83-7999-576-9

Cena: 29,90


Książka dostępna także jako e-book

 

Kolejna pełna humoru powieść Sophie Kinselli, królowej literatury kobiecej!

 

Każdy z nas ma jakieś wstydliwe sekrety. Ale co jeśli pozna je nieznajomy?

I jeśli ten nieznajomy okaże się... twoim szefem?

Poznajcie Emmę Corrigan, nieco roztrzepaną, młodziutką kobietę o wielkim sercu, która panicznie boi się latać. Nic więc dziwnego, że kiedy w trakcie służbowego lotu samolot wpada w turbulencje, Emma sądzi, że to ostatnia chwila w jej życiu. W odruchu paniki zaczyna się zwierzać pasażerowi obok (całkiem przystojnemu, ale tego z nerwów nie udaje jej się zauważyć) ze swoich wstydliwych sekretów.


A, trzeba przyznać, Emma ma ich kilka. Zaczynając od tego, że jej chłopak zawsze przypominał jej Kena od Barbie. Co więcej, straciła dziewictwo z Dannym Nussbaumem, gdy rodzice na parterze oglądali w telewizji Ben-Hura. Nie wspominając o tym, że nie ma bladego pojęcia, co oznacza skrót NATO ani tym bardziej co to za organizacja.


Samolot ląduje bezpiecznie, a Emma żałuje tego, co powiedziała. Na szczęście, swoje tajemnice powierzyła nieznajomemu, więc nie ma się czego obawiać... Tak jej się przynajmniej wydaje. Do czasu, kiedy poznaje Jacka Harpera, dyrektora firmy, w której pracuje. Teraz to on zna każdy upokarzający szczegół z jej życia...

 

„Zręcznie napisana, niesamowicie zabawna, Nie powiesz nikomu? to imponujące uzupełnienie poprzednich powieści Kinselli".

Marie ClaireczarowTytuł: Marzenie znachorki- Premiera: 9 marca 2016

Autor: Sabine Ebert

Tytuł oryginału: Der traum der hebamme

Tłumaczenie: Małgorzata Huber
Format: 143x205 mm

Oprawa: broszurowa + skrzydełka

ISBN: 978-83-7999-578-3

Cena: 39,90

Książka dostępna także jako e-book

 

Piąty tom urzekającej sagi o znachorce, która podbiła już serca wielu czytelników na całym świecie!

 

Jesienią 1191 roku Tomasz, syn Marty, pozbawiony złudzeń wraca z wyprawy krzyżowej. Ale w ojczyźnie także nie zaznaje spokoju, ponieważ w Marchii Miśnieńskiej panuje okrutny Albrecht. Książę atakuje swego brata Dytryka, u którego boku Tomasz walczył w Ziemi Świętej. W tej sytuacji nie pozostaje im nic innego, jak tylko ponownie sięgnąć po broń. Szanse na zwycięstwo są małe, dlatego Dytryk zmuszony jest zawrzeć taktyczny sojusz z landgrafem Turyngii. W zamian za jego wsparcie ma się zaręczyć z córką landgrafa. Jest to wysoka cena, bowiem Dytryk od dawna potajemnie kocha Klarę, córkę Marty...

 

„Sabine Ebert stworzyła w swoich powieściach fascynujący świat, który wciągnie cię bez reszty, a losy Marty i pozostałych bohaterów śledzić będziecie z zapartym tchem".       

Schreib-Lust.de

 

Saga o znachorce to oparta na rzetelnych badaniach opowieść o historii Niemiec pod koniec dwunastego wieku, o odwadze zwykłych ludzi i o ich nadziei na lepsze życie".

Deutsche Presse-Agentur GmbH

 


ruiTytuł: Ruiny przeszłości- Premiera: 9 marca 2016

Autor: Chris Bohjalian

Tytuł oryginału: The light in ruins

Tłumaczenie: Adam Olesiejuk 
Format: 143x205 mm

Oprawa: zintegrowana

ISBN: 978-83-7999-381-9

Cena: 38,00

Książka dostępna także jako e-book

 

Kolejny mistrzowsko skonstruowany bestseller „The New York Times"!

 

1943: Wśród idyllicznych wzgórz na południe od Florencji mieszka rodzina Rosati, włoski ród szlachecki, którego członkowie wierzą, że mury wiekowej rezydencji ochronią ich przed wojną pustoszącą całą Europę. Życie osiemnastoletniej Cristiny upływa więc w spokoju i radości. Ale wraz z przybyciem dwóch żołnierzy, Włocha i Niemca, sielankowy nastrój zostaje zburzony na zawsze. Cristiną zaczyna się interesować młody niemiecki porucznik, naziści coraz śmielej nadużywają gościnności gospodarzy, a niegdysiejsze sanktuarium Rosatich powoli staje się ich więzieniem.

1955: Serafina Bettini, piękna funkcjonariuszka wydziału dochodzeniowego florenckiej policji, zmaga się z własnymi demonami – wspomnieniami wojennymi. Ale gdy zostaje jej przydzielone makabryczne śledztwo w sprawie seryjnego zabójcy, który z zimną krwią morduje ostatnich pozostałych przy życiu członków rodziny Rosati, musi jeszcze raz spojrzeć w przeszłość i zagłębić się w tragiczną historię ofiar, jak również stawić czoło swoim własnym traumatycznym przeżyciom.

 

„Arcydzieło...Niesamowita lektura, która przeniesie tak długoletnich fanów, jak i nowych miłośników w przeszłość do jednego z najbardziej burzliwych okresów w historii Włoch".

Bookreporter


drTytuł: Drugie życie

Autor: SJ Watson
Tytuł oryginału: Second life

Tłumaczenie: Ewa Penksyk-Kluczkowska
Format: 123x195 mm

Oprawa: broszurowa + skrzydełka

ISBN: 978-83-7999-588-2

Cena: 36,90

Premiera: 16 marca 2016

Książka dostępna także jako e-book

 

Długo oczekiwany thriller psychologiczny bestsellerowego autora „The New York Times", znanego z powieści Zanim zasnę!

 

Intrygująca opowieść o tym, na ile można poznać drugiego człowieka i do czego się posunąć, by odkryć prawdę o ukochanej osobie.

Julia dowiaduje się, że jej siostra została brutalnie zamordowana i postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się, jak do tego doszło. Na własną rękę rozpoczyna śledztwo. Wkrótce w internecie poznaje mężczyznę, który sprawia, że kobieta traci nad sobą kontrolę. Szukając odpowiedzi na kolejne pytania, stawia na szali swoje małżeństwo, rodzinę, a nawet życie.

Kocha męża, ale ma obsesję na punkcie nieznajomego.

Jest oddaną matką, ale jest gotowa poświęcić wszystko.

Wie, co robi, ale straciła kontrolę.

Jest niewinna, ale nie ma czystego sumienia.

Prowadzi podwójne życie.

Być może podwójnie za to zapłaci.

 

„Pasjonująca lektura – wprawnie skonstruowana intryga, przekonujące postaci i niepokojące przesłanie, które prowadzi do naprawdę intrygujących wniosków.Drugie życie to dobitny dowód na to, że Watson nie jest artystą jednego przeboju".

Independent

 

cid:part1.08070506.05080202@soniadraga.com.pl
Więcej zapowiedzi
Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl