Zapowiedzi Wydawnictwa Nasza Księgarnia - październik 2015

Obrazek artykułu
Pośród październikowych zapowiedzi Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziemy masę pozycji dla młodszych i starszych czytelników.



Zaczarowany las. Koloruj, szukaj symboli, odkryj tajemnicę.  Johanna Basford | Ilustracje: Johanna Basford- Premiera: 07.10.2015

  Kontynuacja bestsellerowego „Tajemnego ogrodu” – najpopularniejszej książki do kolorowania na świecie.

Witaj w zaczarowanym lesie!

Znajdziesz tu rysunki do wypełnienia kolorem, niezwykłe stworzenia i magiczne przedmioty – w tym dziewięć symboli potrzebnych, by odkryć tajemnicę zamku.


Nieważne, ile masz lat. Nieważne, kim jesteś – artystą, królem tej krainy czy poszukiwaczem przygód. Wpadnij do króliczej nory i odkryj czarno-białą magię...


Johanna Basford jest rysowniczką i entuzjastką tuszu oraz atramentu. Tworzy na papierze skomplikowane, bogate w szczegóły ilustracje inspirowane florą i fauną szkockiej wsi, czyli okolic, w których dorastała.


 

Ksin sobowtór - Konrad T. Lewandowski- Premiera: 07.10.2015

Wielki powrót kultowej „Sagi o kotołaku” – tym razem w wersji poszerzonej przez autora o ekscytujące, nieznane dotąd wątki.

W spisku kryje się spisek, a w nim jeszcze jeden spisek... Skutkiem splotu intryg Ksin rozpoczyna wędrówkę przez równoległe światy. W każdym z nich odkrywa kolejne znaczenia i cele swojej misji oraz prawdy o sobie samym. Wkrótce kotołak będzie musiał stawić czoło najpotężniejszemu z dotychczasowych wrogów i nowej miłości. Na którą drogę wstąpi, gdy przyjdzie moment nieodwracalnego wyboru pomiędzy sercem a rozumem...?

Podstawą „Ksina sobowtóra”, tomu trzeciego sagi w nowym wydaniu, jest dawna „Wyprawa kotołaka”, która zyskała obecnie misterną szkatułkową konstrukcję.


 

Kroniki krwi 5. Srebrne cienie, Richelle Mead-| Premiera: 14.10.2015

Nowa seria autorki „Akademii wampirów”!

 

Sydney podjęła decyzję, by ufać swojemu sercu i intuicji, a nie naukom wpajanym od dziecka przez alchemików. Jednak zapłaciła za to najwyższą możliwą cenę. Gdy zwierzchnicy odkryli prawdę o jej uczuciach, najgorszy scenariusz stał się nieunikniony. Odizolowana od świata, oddzielona od rodziny, przyjaciół oraz ukochanego mężczyzny będzie musiała podjąć walkę o tożsamość. Pozostanie wierną własnym ideałom okaże się jednak szalenie trudne w otoczeniu, gdzie z trudem można odróżnić wrogów od tych, którym warto zaufać, a przetrwanie każdego dnia jest wyzwaniem. Sydney wierzy, że przyjaciele zdołają ją ocalić.

 

Ale czy pomoc nadejdzie w porę?


 

Rok w lesie, Emilia Dziubak | Ilustracje: Emilia Dziubak- Premiera: 21.10.2015

 Dziki, wilki, bażanty, niedźwiadek, mrówki, dzięcioł, lisy, borsuk, zaskrońce, żaby, łoś i wiele innych zwierzaków zamieszkuje pewien las. Jak się bawią, a jak odpoczywają? Kto śpi w dzień, a kto w nocy? Kto się z kim lubi? Kto jakie ma przysmaki? Poszukajcie odpowiedzi na kartach tej niezwykłej książki. „Rok w lesie” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Każdy miesiąc to ten sam szczegółowo rozrysowany kadr lasu z mieszkańcami pokazanymi w innych sytuacjach, warunkach pogodowych, w innej porze dnia lub nocy. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów i interaktywną zabawę. „Rok w lesie” można oglądać godzinami. Ta niezwykła książka pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje świetną zabawę.


Emilia Dziubak – ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Debiutowała w 2011 roku autorską książką kucharską dla dzieci pt. „Gratka dla małego niejadka”, która znalazła się w ścisłym finale konkursu na najpiękniejsze książki obrazkowe 4th CJ Picture Book Award w Korei. Jej ilustracje ukazują się w takich czasopismach jak „Gaga”, „Przekrój”, „Wprost” czy „Art & Business”. Dwukrotnie otrzymała nominacje w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku. Laureatka Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w 2014 roku za książkę „Proszę mnie przytulić”. Dla „Naszej Księgarni” zilustrowała również „A ja nie chcę być księżniczką” oraz „Klasycy dzieciom”.


 

Pierwsze przygody Mikołajka , René Goscinny, Jean-Jacques Sempé | Ilustracje: Jean-Jacques Sempé- Premiera: 21.10.2015

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od ponad 50 lat! I ciągle zdobywają nowych fanów w różnym wieku, zachwycając kolejne pokolenia. Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej – ten charakterystyczny kwadratowy format rozpoznawał każdy miłośnik serii. Teraz po raz pierwszy komplet pięciu klasycznych tomów serii w jednej książce: „Mikołajek”, „Rekreacje Mikołajka”, „Wakacje Mikołajka”, „Mikołajek i inne chłopaki, „Mikołajek ma kłopoty”. René Goscinny (1926–1977)

 

Pisarz urodził się w Paryżu, jednak jego rodzina wyemigrowała do Argentyny, gdzie René odbył całą edukację szkolną w College Franҫais w Buenos Aires. Po powrocie do Francji na początku lat pięćdziesiątych stworzył całą serię legendarnych postaci. Z Jean-Jacques’em Sempé wymyślił przygody Mikołajka, wprowadzając w narracji język dzieciaków. Później stworzył Asteriksa z Albertem Uderzo. Przygody małego Gala zostały przyjęte entuzjastycznie i weszły do kanonu utworów najczęściej czytanych na świecie. Autor w tym samym czasie stworzył z Morrisem „Lucky Luke’a”, z Tabarym „Iznoguda”, z Gotlibem „Les Dingodossiers” itd. Będąc naczelnym magazynu „Pilote”, zrewolucjonizował sztukę komiksu, nadając mu rangę „dziewiątej sztuki wyzwolonej”. Goscinny był także genialnym scenarzystą, ale to poprzez przygody Mikołajka, jego dziecięce psoty i wybryki, wzruszającą naiwność, pokazał wielkość swego talentu pisarskiego. Jean-Jacques Sempé (ur. 1932)


Jako uczeń (raczej słaby) zajmował się głównie rozrabianiem. Wydalony z College Moderne de Bordeaux z powodu braku dyscypliny, rozpoczął aktywne życie zawodowe: jako złota rączka u hurtownika win, wychowawca na koloniach, goniec w biurze…


Mając osiemnaście lat, zaciągnął się na ochotnika do wojska. Stacjonując w Paryżu, odwiedzał liczne redakcje gazet i w 1951 roku sprzedał swój pierwszy rysunek do „Sud-Ouest”. Z początkiem błyskotliwej kariery rysownika prasowego zbiegło się jego spotkanie z Goscinnym, które zaowocowało stworzeniem postaci Mikołajka.


Sempé jest jednym z nielicznych rysowników francuskich ilustrujących okładki prestiżowego tygodnika „New Yorker” i do dzisiaj regularnie rozśmiesza tysiące czytelników „Paris Match”.

 

 

Pippi Pończoszanka,  Astrid Lindgren | Ilustracje: Zbigniew Piotrowski- Premiera: 14.10.2015

Z okazji 70. urodzin Pippi Pończoszanki przypominamy pierwsze polskie wydanie historii o tej najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata. Książka z niezapomnianymi ilustracjami Zbigniewa Piotrowskiego ukazuje się w limitowanej edycji kolekcjonerskiej.


Pippi mieszka samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i... nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników.Astrid Lindgren (1907–2002). Najbardziej znana na świecie autorka książek dla dzieci urodziła się w Vimmerby. Tworzenie historii dla najmłodszych czytelników zaczęła w wieku 34 lat, kiedy na prośbę chorej córki wymyśliła postać Pippi Pończoszanki. Maszynopis nie został jednak zaakceptowany przez wydawnictwo. Pierwszą książką Astrid Lindgren przyjętą do publikacji została powieść dla dziewcząt „Zwierzenia Britt-Mari”. I tak w 1944 roku rozpoczęła się seria sukcesów szwedzkiej pisarki.


Napisała kilkadziesiąt książek (poza Pippi najbardziej znane to: „Dzieci z Bullerbyn”, „Ronja, córka zbójnika”, „Bracia Lwie Serce”, serie o Emilu ze Smalandii, Karlssonie z Dachu, Madice z Czerwcowego Wzgórza czy Lotcie z ulicy Awanturników) i stała się jedną z najbardziej wpływowych osób w Szwecji. Jej książki przetłumaczono na blisko 100 języków, często były także ekranizowane. Została uhonorowana dziesiątkami nagród szwedzkich i międzynarodowych, m.in. medalem Hansa Christiana Andersena (1958), International Book Award UNESCO (1993), Orderem Uśmiechu, a także nagrodą Right Livelihood Award w 1994 roku. 2 maja 1989 roku Uniwersytet Warszawski przyznał jej tytuł doktora honoris causa. Astrid Lindgren zmarła 8 stycznia 2002 roku w Sztokholmie, w wieku 94 lat. W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazała się unikatowa pozycja: korespondencja Astrid Lindgren z jedną z czytelniczek pt. „Twoje listy chowam pod materacem”. W przygotowaniu dziennik pisarki z czasów II wojny światowej.

 


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl