Sierpniowe zapowiedzi Wydawnictwa "Nasza Księgarnia"

Obrazek artykułu
Sierpień zapewni młodszym czytelnikom masę wrażeń. Pośród zapowiedzi Wydawnictwa "Nasza Księgarnia" z pewnością znajdziemy książkę, która przykuje naszą uwagę.

Sekretnik Zosi z ulicy Kociej, Agnieszka Tyszka | Ilustracje: Agata Raczyńska- Premiera: 26.08.2015


To znowu ja, Zosia z ulicy Kociej! Siedzę właśnie na mojej ulubionej jabłoni, a na gałęzi obok leżą wszystkie zeszyty, które do tej pory dla was zapisałam. Sporo tego jest! Ale kiedy tak je przeglądam, dochodzę do wniosku, że wiele się w nich nie zmieściło!


Gdybym chciała uzupełnić to i owo, zeszytów przybyłoby tyle, że gałąź jabłoni mogłaby nie wytrzymać ciężaru! Dlatego dodam tylko to, co uznam za absolutnie niezbędne, a przy okazji sprawdzę, czy zapamiętaliście coś z moich zapisków. Dzięki temu będziemy mieć od tej chwili wspólne sekrety. I najważniejsze! Skorzystam też z niektórych szalonych pomysłów Maliny – NAJTWÓRCZEJSZEJ artystki i cioci na świecie, jak mówi Mania. To dopiero będzie zabawa!


„Sekretnik Zosi z ulicy Kociej” to wspaniały prezent nie tylko dla fanów serii, lecz także dla każdego, kto nie lubi się nudzić! W środku mnóstwo interaktywnych zadań, miejsc na tajne zapiski czy twórcze prace.

Stwórzcie wraz z Zosią własną książkę i świetnie się bawcie!

 


 Wyspy, Anita Graboś | Ilustracje: Anita Graboś- Premiera: 12.08.2015


Nostalgiczna, pełna tajemnic książka do kolorowania dla marzycieli w każdym wieku.


Na Bardzo Spokojnym Oceanie znajduje się niezwykły archipelag, na którym żyją ptaki, koty i ludzie. Część wysp wyrasta z dna oceanicznego i mocno trzyma się swego miejsca, inne jednak uwielbiają żeglugę i ciągle zmieniają położenie. Mieszkańcy archipelagu są towarzyscy i często podróżują do krewnych i przyjaciół: łodzią, statkiem, kolejką linową albo balonem. Lubią też świętować – wtedy zaprzyjaźnione z nimi ptaki łączą wierzchołki wysp kolorowymi lampionami. Najchętniej jednak wyspiarze spędzają czas we własnych bibliotekach, gdzie zawsze czeka na nich gorąca herbata różana.


A z każdej z przeczytanych książek codziennie powstaje nowa wyspa-marzenie…

Anita Graboś zajmuje się linorytem, rysunkiem oraz ilustracją książkową. Jej subtelne, przesycone atmosferą baśniowości prace łączą wieloznaczność z prostotą, melancholię z dziecięcą radością życia, a przede wszystkim zapraszają do samodzielnej podróży w głąb ukrytych szczegółów, znaczeń i odniesień kulturowych. "Wyspy" dają swoim odbiorcom niepowtarzalną szansę stworzenia z czarno-białych szkiców niezwykłych dzieł, które cudownie przemieni moc naszej wyobraźni.

 


Bery, gangster i góra kłopotów, Małgorzata Strękowska-Zaremba | Ilustracje: Monika Pollak- Premiera: 12.08.2015


Kuba i Wojtek to kumple na dobre i na złe. Niestety na ich osiedlu niewiele się dzieje. Inne dzieciaki przeżywają niezwykłe przygody, a oni nie. Co za niesprawiedliwość! Wkrótce jednak szczęście uśmiechnie się i do chłopaków. W okolicy pojawi się prawdziwy gangster…


„Bery, gangster i góra kłopotów” opowiada z dużym humorem o wielu ważnych sprawach: problemach w szkole, ucieczce z domu, dotrzymywaniu słowa, a także o wścibskich dziewczynach, których „nie można lubić!”.

Książka otrzymała wyróżnienie w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY oraz Małego Donga – nagrodę dziecięcego jury w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku Fundacji Świat Dziecka. Była też nominowana do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.


Małgorzata Strękowska-Zaremba – pisarka, dziennikarka, członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiej Sekcji IBBY oraz Stowarzyszenia Wolnego Słowa. Publikowała opowiadania oraz teksty dziennikarskie w „Tygodniku Solidarność”, „Wiadomościach Kulturalnych”, „Magazynie Literackim”, „Bibule” – dodatku do „Rzeczpospolitej”, „Życiu”, „Wyspie”, „Nowym Dzienniku” nowojorskim piśmie dla polonii. Autorka książek dla dzieci oraz powieści, opowiadań, tekstów edukacyjnych w pismach dla dzieci i młodzieży: „Miś”, „Świerszczyk”, „Płomyczek”, „Bluszczyk”. Współscenarzystka pierwszych odcinków programu telewizyjnego dla dzieci i rodziców „Od słów do głów” emitowanego na antenie TVP1. Współautorka podręczników do nauczania zintegrowanego dla kl. 0–III z cyklu „Moje abc”, przewodników dla nauczycieli, książek edukacyjnych dla kl. IV–VI i gimnazjum. Laureatka wielu konkursów, m.in. w 2004 r. otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”. Za książkę „Bery, gangster i góra kłopotów” w 2006 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, a w 2007 r. wyróżnienie Fundacji Świat Dziecka w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2006, jak również nominację do Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego oraz Małego Donga – nagrodę dziecięcego jury. W 2008 r. otrzymała wyróżnienie w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2008 za książkę „Złodzieje snów”. W 2009 r. za tę samą książkę, przyznano jej II Nagrodę w I Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, nagrodzona pozycja wpisana została na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.


Monika Pollak – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Ilustruje książki dla dzieci oraz podręczniki szkolne. Zajmuje się również grafiką użytkową. Dotychczas współpracowała z Gdańskim Wydawnictwem Psychologicznym, Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, Wydawnictwem Szkolnym PWN, wydawnictwem MAC Edukacja, Nową Erą, Siedmiorogiem, Magination Press oraz Naszą Księgarnią.

 


Z muchą na luzie ćwiczymy buzie, czyli zabawy logopedyczne dla dzieci, Marta Galewska-Kustra | Ilustracje: Joanna Kłos- Premiera: 12.08.2015


Podstawą poprawnej wymowy jest między innymi odpowiednia ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto ją z dzieckiem trenować, a nikt nie zachęci do tego lepiej niż Fefe! To wyjątkowa mucha! Gasi pożary, jeździ samochodem, chodzi do kina, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. Kto się z nią zaprzyjaźni, nie będzie się nudzić! Dzięki Fefe ćwiczenia staną się zabawą, a maluch, słuchając opowieści o przygodach muszki i realizując wyznaczone przez nią zadania, nawet się nie zorientuje, że właśnie wykonał ważną pracę.


Książka poprzez wesołą zabawę wspiera rozwój wymowy dziecka, a także jest nieocenioną pomocą dla dzieci z problemami artykulacyjnymi.


„Z muchą na luzie ćwiczymy buzie” to druga po „Wierszykach ćwiczących języki” książka z serii „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”.


Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra – logopeda i pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Pracownik naukowy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, specjalizuje się przede wszystkim w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji. Członkini Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Współautorka książki „Wierszyki ćwiczące języki”, autorka serii wspierającej rozwój mowy dziecka „Uczę się: mówić, wymawiać, opowiadać”


Joanna Kłos studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Mieszka trochę w Dębicy, trochę w Warszawie. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik. Obecnie zajmuje się ilustracją i wspólnie z mamą i siostrą prowadzi pracownię lalek Romaszop.


 

Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty- audiobook, Grzegorz Kasdepke | Lektor: Jarosław Boberek- Premiera: 12.08.2015


Wysoko, wysoko w chmurach, na szczycie strzelistego wieżowca mieści się pracownia inżyniera Ciućmy. Jest to bardzo pracowity wynalazca. Cały czas coś spawa, dokręca śrubki, oliwi zawiasy, wymienia zepsute części i wciąż projektuje coraz to nowe urządzenia i roboty. Nie wszystkie jednak okazują się takie, jak sobie zaplanował... Na przykład taki perkaty P0M0(ts)-NIcK II (nazywany pieszczotliwie Grubaskiem), który niestety wcale nie jest pomocny. Przeciwnie, ciągle przeszkadza i narzeka, że jest głodny! Albo toster o bardzo awanturniczym charakterku czy dość niezwykły sprej…


Jeśli lubicie się śmiać, posłuchajcie tej książki. Ona jest po prostu fantastyczna!


„Co Ufolud robi na naszej planecie? Czyta!”


Grzegorz Kasdepke o „Serii z Ufoludem”

 

 

Południowa Łąka – audiobook, Astrid Lindgren | Lektor: Marian Opania- Premiera: 12.08.2015


Bohaterowie wspaniale przeczytanej przez Mariana Opanię „Południowej Łąki” to ubogie dzieci, które wiodą życie niełatwe i pozbawione blasku. Ale Astrid Lindgren wie, że najmłodszym niezbędna jest kolorowa radość, jaką daje beztroska zabawa wśród piękna przyrody. Pozwala więc, by jej postaci w cudowny sposób znajdowały ów wytęskniony barwny świat lub by nieoczekiwanie spełniały się ich marzenia. Bo jedno u tej pisarki jest niezmienne: dzieci, które przedstawia, są wrażliwe i potrzebują do życia piękna i dobra, nawet jeśli o te wartości trudno.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl