Październikowe zapowiedzi Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Obrazek artykułu
Pośród październikowych zapowiedzi Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziemy masę pozycji dla młodszych czytelników.

Ignatek szuka przyjaciela, Paweł Pawlak- Ilustracje: Paweł Pawlak

 A gdyby tak świat odwrócić na lewą stronę? Zajrzeć pod spód? Może udałoby się tam znaleźć coś, czego bezskutecznie szukamy po naszej stronie. Na przykład przyjaźń…


Mały, smutny kościotrup na okładce książki dla dzieci pozornie nie wróży nic dobrego. A jednak spotkanie kościstego Ignatka z pewną samotną dziewczynką staje się dla obojga początkiem niezwykłej przygody i wędrówki po dwóch światach, z których każdy jest piękny i potrzebny.


A wszystko zaczęło się od tego, że dziewczynce wypadł ząb. Zwykły mleczny ząb...


Paweł Pawlak jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę.


 

Nieziemski kalendarz cwaniaczka 2016,  Jeff Kinney - | Ilustracje: Jeff Kinney- Premiera: 14.10.2015

Nie wiesz, kiedy wypada Międzynarodowy Dzień Sera? Spokojnie! W roku 2016 to Greg Heffley będzie ci przypominał o wszystkich ważnych uroczystościach rodzinnych i państwowych. A także o świętach, o których może byś wolał nigdy nie usłyszeć...

 

               

Przygody detektywa Blomkvista, Astrid Lindgren - Premiera: 14.10.2015

Zbiorowe wydanie trzech książek:

- „Detektyw Blomkvist”,

- „Detektyw Blomkvist żyje niebezpiecznie”,

- „Detektyw Blomkvist i Rasmus, rycerz Białej Róży”.

Największym problemem Kallego Blomkvista jest to, że mieszkańcy Lillköping są wyjątkowo uczciwymi ludźmi. Trzynastolatek marzy, by zostać znakomitym detektywem. Trudno jednak tego dokonać, gdy mimo najszczerszych chęci nie można wpaść na trop żadnej zbrodni. Szczęście jednak uśmiechnie się do Kallego – zupełnie niespodziewanie w okolicy pojawi się ktoś bardzo podejrzany...

 

               

Fistaszki zebrane 1975-1976, Charles M. Schulz- Premiera: 14.10.2015

Dzieło Charlesa M. Schulza pokazało mi, czym może być komiks, i sprawiło, że sam zapragnąłem zostać autorem komiksów.


Bill Watterson, twórca komiksu „Calvin i Hobbes”


Kiedy historia Fistaszków osiąga półmetek, rodzina Snoopy’ego powiększa się o brata Spike’a, siostrę Belle, a nawet siostrzeńca. Ponadto w tym tomie pojawia się trójkąt miłosny pomiędzy Linusem, Snoopym i Truflą, Peppermint Patty zaś startuje w wyścigu lotniczym i zapisuje się do szkoły dla psów. Charlie poznaje swego baseballowego idola, Joego Shlabotnika, a Marcie zyskuje natrętnego adoratora. Dowiadujemy się też, jaki los spotyka gadający budynek szkolny.

 

 

 Huczmiranki. Eukaliptus i werbena. Tom 1, Agata Mańczyk- Premiera: 07.10.2015

 Słabość nadeszła szybko. Porwała mnie gwałtownie, a ja nie stawiałam oporu. Ta ucieczka w nicość była moim wybawieniem. Jedyną sensowną drogą, którą mogłam podążyć. Dotrzymałam danego słowa. Ród Huczmiran pozostał bezpieczny, choć nieszczęśliwy. Takie jest nasze przeznaczenie.


Rok 2013. Nina Huczmiran przyjeżdża do Warszawy. Tułanie się po Europie nie przyniosło zapomnienia ani nie ukoiło bólu, czas więc zmierzyć się z demonami przeszłości i spróbować wrócić na łono rodziny.

Rok 1963. Daria Huczmiran czuje się najszczęśliwszą kobietą na świecie. Właśnie przyjęła oświadczyny tego jedynego, ma głowę pełną planów i marzeń. Jednak babka i matka inaczej zaplanowały jej przyszłość.

Rok 1890. Linda Huczmiran jest w ciąży. Porzucona przez ukochanego, nieznajdująca oparcia w najbliższych zrobi wszystko, żeby uratować swe nienarodzone dziecko. Nawet jeśli będzie musiała prosić o pomoc największego wroga.


„Huczmiranki” to porywająca saga rozgrywająca się w Warszawie na przestrzeni ponad stu lat. Książka pełna magii i tajemnic.


Huczmiranki zawsze musiały radzić sobie same… Dla tych silnych i dumnych kobiet najważniejsze powinny być więzy krwi, ale co jeśli w rodzinie pojawi się czarna owca, która zapragnie żyć po swojemu?


„Huczmiranki” to pierwsza książka Agaty Mańczyk dla dorosłych.


Drugi tom – Huczmiranki. Rumianek i mięta – już wiosną 2016.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku