Z miłości do gór polecają Iskry

Obrazek artykułu
Bardzo możliwe, że latem większość z nas myśli jedynie o wypoczynku nad morzem, góry cierpliwie oczekują jednak na swój sezon. Z miłości do gór Iskry polecają niezwykłe książki. Monumentalne olbrzymy potrafią być niebezpieczne, najlepiej wiedzą o tym wszyscy, którzy odważyli się wspinać w kierunku nieba.

Pośród polecanych książek odnajdziemy:


Uciec jak najwyżej. Nie dokończone życie Wandy Rutkiewicz-  Mało jest kobiet na świecie, które w sporcie tak ekstremalnym jak himalaizm osiągnęły tak dużo. Opowieść o niej napisała dziennikarka, a zarazem przyjaciółka. Pisze tu o pasji wspinania, ale także o Wandzie Rutkiewicz jako o człowieku, o ludziach w jej życiu, przede wszystkim zaś o ich wcale niełatwej, ale wiernej przyjaźni, tworząc zaskakująco żywy portret swej bohaterki.

 

Na jednej linie- Najsłynniejsza polska himalaistka, opowiada o swojej drodze od pierwszych wspinaczek w Karkonoszach po zdobycie Mount Everestu w 1978 roku. Wspomina dom rodzinny, pierwsze fascynacje sportem, fotografią, literaturą, studia a później pracę w Instytucie Maszyn Matematycznych.

 

Komin Pokutników- Książka najwybitniejszego polskiego taternika lat 50. i 60., przez blisko pół wieku uchodząca za kultową. Jan Długosz, ginąc w 33. roku życia na grani Zadniego Kościelca, pozostawił po sobie legendę oraz trzynaście opowiadań, których akcja rozrzucona jest pomiędzy Tatrami, Alpami i Kaukazem.

 

Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach- Wielokrotnie wznawiany bestseller. Opowieść o historii powstania i działalności pogotowia górskiego

w polskich Tatrach, kronika najciekawszych oraz najtrudniejszych akcji ratunkowych przeprowadzanych począwszy od powstania TOPR w 1909 roku, refleksje dotyczące gór i ludzi.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl