Wywiad Roksany Obuchowskiej (DOKiS.PL) z Jolantą Marią Kaletą

Obrazek artykułu
"W Tajnych Kompletach, mieliśmy przyjemność spotkać się i porozmawiać z panią Jolantą Marią Kaletą, znaną, wrocławską pisarką, autorką m.in. „Złota Wrocławia”, „Obcego w antykwariacie”, „Kolekcji Hankego” i wielu innych." - donosi DOKiS.pl
W Tajnych Kompletach Pani Roksana Obuchowska (redakcja DOKiS.PL) spotkała się z wrocławską pisarką Jolantą Marią Kaletą, by porozmawiać o twórczości pisarki:
o tym gdzie poszukuje inspiracji i jaka jest jej recepta na udaną powieść. Zapytaliśmy o to, co zdarza się najpierw: intrygująca historia, czy zarys fabuły, a także o to ile w powieściach pisarki, z wykształcenia historyka i politologa, historii, a ile polityki. Poznaliśmy historię antykwariatu żywcem wyjętego z powieści „Obcy w antykwariacie” i dowiedzieliśmy się gdzie Jolanta Maria Kaleta najchętniej spędza wolny czas – w Sudetach, przemierzając je wzdłuż i wszerz. Wiemy dlaczego miejscem akcji swoich książek pisarka uczyniła Dolny Śląsk - bohaterowie powieści Kalety podróżują co prawda po Polsce, a także po Europie, jednakże osią opisywanych w nich wydarzeń pozostaje zawsze malowniczy Dolny Śląsk i jego tajemnicze lokacje: kompleks Riese w Górach Sowich, zamek w Niedzicy, Ostrów Tumski i in. Pisarka opowiedziała nam także o swojej fascynacji górami, o historiach opowiadanych przez babcię i dzieciństwie na wrocławskim Biskupinie. 

/źródło:http://www.dokis.pl/articles/view/231/Jest już opublikowany wywiad z pisarką w Dokis TV. A dla fanów pisarki doskonała wiadomość - z pisarką spotkamy się już 4 kwietnia we wrocławskiej księgarni BETA w Sky Tower, przy okazji promocji jej najnowszej powieści „Duchy Inków”.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl