Jolanta Maria Kaleta o sobie oraz książce Obcy w Antykwariacie – Na Sofie Szarlatana 002

Obrazek artykułu
Jolanta Maria Kaleta, pisarka, która tematykę swych powieści zwykła umieszczać na terenie Wrocławia oraz Dolnego Śląska, zdradza jak dojrzewał pomysł na książkę Obcy w Antykwariacie – Na Sofie Szarlatana 002, jednocześnie uchylając rąbka tajemnicy o własnej osobie.

Filmik, wszystkich zainteresowanych wprowadza na spotkanie z niezwykłą autorką, krótkim fragmentem utworu Ludwiga Van Bethovena – „Dla Elizy”. Jako zapatrzeni w migające obrazy goście początkowo moglibyśmy odnieś wrażenie, że mowa będzie o muzyce. Nieznany artysta, grywający na klawiaturze z książkowych stronic, podobnież jak pióro obnażające swą stalówkę pozwala domyśleć się, że rozmowa dotyczyć będzie słowa pisanego. Rozmowa przebiegająca w niezwykle miłej atmosferze, na tle antykwariatu doskonale współgra z tematyką, jednocześnie choć w nieznacznym stopniu podkreślając naturę Jolanty Marii Kalety.

Można by przecież błędnie pomyśleć, że pisarka będąca z wykształcenia historykiem musi być niezwykle poważną i „konserwatywną” osobą. Spoglądając w oczy, energicznie gestykulującej blondynki, i przysłuchując się jej wypowiedzą dochodzi się jednak do stwierdzenia, że historia w odpowiednich „rękach” może ukazać jeszcze wiele niezwykłych tajemnic. Jolanta Maria Kaleta wspomina o opowieściach babci, które wzrastały w jej wnętrzu oraz fascynacji antykwariatem, który jak mawia jest ”miejscem magicznym”. Pośród szpargałów, które z najróżniejszych względów czekają na nowych właścicieli można znaleźć wszystko, i spotkać każdego. Jolanta Maria Kaleta, na sofie w nietypowym antykwariacie spotkała tajemniczego antykwariusza, a wraz z nim…., i tego można się dowiedzieć czytając książkę.

Zainteresowani osobą autorki mogą przybyć 18 października o godzinie 18:00 do Wrocławia. W Empiku Renoma autorka będzie zachęcać do lektury najnowszej powieści „Strażnik Bursztynowej Komnaty”, tym razem okaże się, że tajemnica Bursztynowej Komnaty może być bliższa rozwiązaniu niż kiedykolwiek.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl