Wrocławscy pisarze

Obrazek artykułu
Określenie „pisarz” kojarzy nam się głównie ze sławnymi autorami, którzy na swoim kącie mają słynne powieści, znane nie tylko w kraju, ale i na całym świecie. Jednak jest to znacznie szersze pojęcie, którym objąć można sporą grupę osób.

Twórczość nie musi stanowić pierwszoplanowego zajęcia pisarza. Często jest to tylko hobbistyczne zajęcie, co jednak nie umniejsza zasług autora. Nie musi nawet na tym zarabiać, ważne, że lubi to co robi. Równie ważne jest podejście do samego siebie – jeżeli dana osoba zaczyna myśleć o sobie jako o pisarzu, to czy automatycznie się nim nie staje?
Wiele osób publikuje swoje dzieła jedynie w internecie, a mimo to są bardzo znani i lubiani. Oczywiście w kategorii pisarzy znajdują się również dziennikarze, no i oczywiście całe rzesza tych, którzy posiadają już swoich wydawców. Zarówno gdy piszą bajki dla dzieci i poważne naukowe publikacje.
Stowarzyszenie Polskich Pisarzy


We Wrocławiu znajduje się oddział Stowarzyszenia Polskich Pisarzy, który znajduje się w czołówce pod względem ilości znanych autorów. Skupia on twórców z całego regionu, najwięcej jest z samego Wrocławia, ale też wielu z okolic. Kilkoro członków przebywa też poza granicami kraju. Dzięki stowarzyszeniu, mogą oni tworzyć w ojczystym języku.
Stowarzyszenie organizuje liczne wydarzenia, jak turnieje czy konkursy, które pozwalają na wyróżnienie się autorów oraz mobilizują do działania osoby, które chciałby spróbować swoich sił jako pisarze.Inni wrocławscy twórcy


Wrocław jest oczywiście regionem, z którego pochodzi wielu znanych autorów. Czytani są chętnie nie tylko w naszym kraju. Można wyróżnić kila osób trudniących się w różnych kategoriach:

• Marek Krajewski – znany twórca powieści kryminalnych. Stworzył postać policjanta Eberharda Mocka, który specjalizuje się w najtrudniejszych przestępstwach. „Śmierć w Breslau” to doskonała książka, planowana jest jej ekranizacja.

• Andrzej Ziemiański – to twórca w kategorii science fiction. Najbardziej znanym jego dziełem jest „Achaja”. Stworzył także wiele opowiadań, które publikowane były w czasopismach, a także w formie zbiorów.

Jolanta Maria Kaleta - zyskująca coraz większe uznanie wśród czytelników, pisarka skupiająca się na tematyce związanej z Dolnym Śląskiem i Wrocławiem. Autorka wydała dotychczas 11 pozycji, jedną z najpopularniejszych jest „Strażnik bursztynowej komnaty”. 

• Agnieszka Wolny-Hamkało – bardzo znana poetka, na co dzień mieszkająca we Wrocławiu. Wydała wiele wierszy, opowiadań oraz esejów, często surrealistycznych, pełnych niezwykłych scen.

• Agnieszka Lingas-Łoniewska – to autorka, której twórczość kierowana jest głównie do kobiet. Jej książki opowiadają o miłości, dotykają spraw szczególnie bliskich płci pięknej. Najbardziej znane dzieła: „Bez przebaczenia”, „Zakład o miłość”, „Zakręty losu”.

Dla wielu pisarzy, twórczość jest głównym zajęciem oraz źródłem dochodu. Do stworzenia świetnego dzieła potrzeba spokoju, możliwość skupienia się jest niezwykle istotna, co z pewnością potwierdziłoby każdy autor. W związku z tym, często zajmują oni apartamenty, które pozwalają w pełni zaangażować się w tworzenie. Są klimatyzowane, dzięki czemu upał nie wpływa na zdolność koncentracji. Dodatkowo duża przestrzeń pozwala na wygospodarowanie specjalnego miejsca, na przykład gabinetu. To pozwala na zachowanie prywatności oraz odcięcie się od codziennych obowiązków, dzięki czemu można w spokoju oddać się twórczości.


Autor artykułu
Apartamenty Wrocławskie poznaj z nami Wrocław!

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku