KSIĄŻKA MOJEGO ŻYCIA - Takiej wystawy jeszcze nie było!

Obrazek artykułu
Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprasza na wystawę - KSIĄŻKA MOJEGO ŻYCIA.

Takiej wystawy jeszcze nie było! Czytelnicy i bibliotekarze mówią o książkach swojego życia!


KSIĄŻKA MOJEGO ŻYCIA
\Wystawa w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu
7 sierpnia – 30 września 2017

Wystawa, w której czytelnicy mówią o ważnych dla nich dziełach, to coś więcej niż tylko rekomendacje lekturowe. Ponad 70 uczestników przedsięwzięcia (m.in. z Wrocławia, Jeleniej Góry i Wałbrzycha, ale także np. z Prusic, Wąsosza, Ostroszowic, Pobiela i Płosek) pozwoliło, by inni zanurzyli się w świat ich osobistych odczuć i poznali literaturę z nieco innej – bardziej intymnej – strony. Z pozoru proste pytanie o najistotniejszy do tej pory przeczytany tekst i prośba o wykonanie fotografii z książką zaowocowały projektem stanowiącym wymianę myśli na wielu poziomach, łączącym w sobie cechy sondy, wywiadu i ekspozycji fotograficznej.

Poprzez oddanie głosu „zwykłym" ludziom możliwe było uzyskanie wypowiedzi szczerych i pozbawionych zbędnej nonszalancji. Każda historia jest wyjątkowa, za każdym wyborem kryje się coś innego. Swoimi czytelniczymi doświadczeniami dzielą się dzieci i seniorzy; mieszkańcy miast i małych miejscowości; ci, którzy w literaturze poszukują wyłącznie rozrywki i ci, dla których to lek na trudy życia. Znajdziemy tu nostalgiczne podróże w przeszłość, odpowiedzi na pytania egzystencjalne, motywatory do działania, bestsellery i książki zapomniane oraz szereg innych pozycji, z których każda ma szczególną wartość ze względu na rolę, jaką odegrała w czyimś życiu.
 
Wśród zdjęć pojawiły się najróżniejsze sposoby fotografowania się z książką: są tradycyjne portrety, obok nich typowe selfie albo sleeveface, a także zdjęcia, które wykorzystują motyw charakterystyczny dla wybranego dzieła.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii pod Plafonem Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej od 7 sierpnia do 30 września 2017 r. Ekspozycję zorganizowano z okazji Światowego Kongresu IFLA (Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń i Instytucji Bibliotekarskich), który odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 19-25 sierpnia 2017 r.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl