Psychoskok na 20. Targach Książki w Krakowie

Obrazek artykułu
20 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie pozostaną w naszej pamięci. Wszystkim Autorom przybyłym do naszego stoiska, serdecznie dziękujemy za przybycie. Wiemy, że nie było łatwo, gdyż ze względu na dodatkowy ruch przedświąteczny, związany ze Świętem Zmarłych, wyczynem było dotarcie na czas.

 Nasze stoisko D27 Hala Wisła

stoiskostoisko2


Przy stoisku gościliśmy: Jolantę Marię Kaletę z najnowszą powieścią „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”, Stefanię Jagielnicką z jej najnowszą powieścią :”Amfetamina”. Premierę książek miały także: Ewelina Rubinstein – „Jerozolima. Miasto Boga”. Gościem honorowym tegorocznych targów był Izrael, zatem książka naszej Autorki, to ważny akcent w wydarzeniu.


kaletajagielnickarubinstein


Stefania Jagielnicka, dziennikarka, pisarka i poetka, autorka wielu interesujących powieści, za którymi zwykła skrywać cząstkę siebie (m.in.: „Amfetamina”, „Zabójstwo z urojenia”, „Bezkarni zbrodniarze”, „W amoku”)


kopiasz4kamieniecka5

Jolanta Maria Kaleta, autorka wielu znanych powieści z wątkiem historycznym w tle (m.ni.: „Złoto Wrocławia”, „Testament Templariusza”, „Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy”)


kaleta4kaleta3


Obecnością swoją ucieszyły nas również:

Eweliną Rubinstein wraz z książką „Jerozolima. Miasto Boga”, Aneta Skarżyński – z premierową „Podróżą na Operiona” – nie brakło trzech tytułów  Wysp – Naftalinowych, Paprykarzowych i Pieprzowych; Pani  Alicja Masłowska-Burnos- „Odprowadzam ciszę”i „Nie wchodź w moja ciszę” oraz, po raz pierwszy na targach zaprezentowaliśmy „Panią Nelę z Saskiej Kępy”, piękną biografię, autorstwa Małgorzaty Mossakowskiej-Górnikowskiej, która premierę książki miała nieco wcześniej, lecz nie sposób byłoby ją pominąć w tak ważnym wydarzeniu.rubinstein     

                                                                             Eweliną Rubinstein wraz z książką „Jerozolima. Miasto Boga”


 aneta skarżyńskipodróż

Aneta Skarżyński promująca „Podróż na Operiona”, autorka trylogii Wysp: „Wyspy Nafalinowe”. „Wyspy Paprykarzowe” oraz „Wyspy Pieprzowe”


burnos        mossakowskamossakowska2

Alicja Masłowska-Burnos, autorka Trylogii ciszy: „Nie wchodź w moją ciszę” oraz „Odprowadzam ciszę” /Małgorzata Mossakowska-Górnikowska promująca „Panią Nelę z Saskiej Kępy”


Zaproszeni byli również: Janusz Płoński z „Kandydatem na prezydenta”, Dominika Czajka z „Królową kokonu”, Justyna Ewelina Depta z „ Kocham Cię Mamo” i Klaudia Kopiasz z powieścią „W głąb lawendowych uliczek”. Pojawiła się też Pani Anna Kalkowska-Wysocka, prezentująca swoje powieści: „Kiedy wiosna nie nadchodzi” i „Moje życie bez ciebie”. Na targach przez wszystkie cztery dni była obecna nasza koleżanka z wydawnictwa, a zarazem poetka i redaktor prowadząca, Renata Grześkowiak, która połączyła pracę z przyjemnością bycia autorką i prezentowała swój tomik poezji „Na granicy słońca i cienia…”.


kopiasz septa czajka

        Klaudia Kopiasz                                          Justyna Ewelina Depta                                                     Dominika Czajkakalkowska                        płoński

Anna Wysocka-Kalkowska                                                                                                               Janusz PłońskiNa targi nie dojechała niestety Pani Marta W. Staniszewska, której książka „I obiecuję Ci miłość” również miała swoją premierę. Zakorkowane drogi i wypadki niestety uniemożliwiły Autorce dotarcie na miejsce, co powinno być sygnałem dla organizatorów targów, że organizacja  wydarzenia niemalże w przeddzień tak dużego święta, to „czasowy” niewypał i duże obciążenie dla wszystkich przybywających gości. Pani Marta nie dotarła, ale jej trzy książki: „Nigdy cię nie zapomniałam”, „Nigdy nie pozwolę ci odejść” oraz „I obiecuję ci miłość” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Smutek na twarzach fanek był wymowny i świadczył o sympatii, jaką darzona jest Autorka.


staniszewska2staniszewska

                                                                          Książki Marty W. Staniszewskiej, której niestety zabrakło na Targach


Dziękujemy organizatorom za świetne przygotowanie targów, ogromne tłumy gości świadczą o popularności wydarzenia i o tym, że czytelnictwo w Polsce ma się dobrze, a zainteresowanie Autorami,  „polowanie” na autografy, wspólne zdjęcia i ciekawe rozmowy dały pisarzom i wydawcom dodatkowy impuls by pisać i wydawać. Literatura Polska ma się dobrze.


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl