Poradnik o depresji

Okładka
Depresja to poważne zaburzenie nastroju, które można leczyć. Pierwszym krokiem jest rozpoznanie objawów i uzyskanie pomocy. Ludzie doświadczają depresji na różne sposoby.

Depresja może przeszkadzać w codziennej pracy, może również wpływać na relacje i powodować niektóre przewlekłe schorzenia. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że czasami przygnębienie jest normalną częścią życia. Smutne i przygnębiające wydarzenia zdarzają się każdemu. Jednak jeśli przygnębienie trwa dłużej i często się nasila, to wtedy możemy mieć do czynienia z depresją

Depresja jest to poważna choroba, która potencjalnie może prowadzić do śmierci. Dlatego tak ważne jest, by ją poznać, zrozumieć, żeby pomóc sobie albo też umiejętnie otoczyć opieką bliską osobę. Depresję się leczy – korzystając z odpowiedniej porady specjalistycznej, można tego dokonać – warto zaznaczyć, że wymaga to czasu i cierpliwości i co najważniejsze w pojedynkę nie jesteśmy w stanie pokonać tej drogi.


Anna Dumanowska-Mrozek, lekarz na co dzień pracująca z osobami borykającymi się z problemami psychiatrycznymi wychodzi z pomocą dla osób zmagających się z depresją oraz ich rodzin. W swojej książce prezentuje jak dbać o kondycję psychiczną, jak pomóc swoim bliskim, którzy doświadczają depresji, jak ich umiejętnie wspierać oraz gdzie szukać pomocy.


Bo depresja to coś więcej niż po prostu uczucie nieszczęścia lub zmęczenia przez kilka dni. To podstępna choroba.
Niektórzy uważają, że depresja jest trywialna i nie jest prawdziwym stanem zdrowia. Mylą się – to prawdziwa choroba z prawdziwymi objawami. Depresja nie jest oznaką słabości ani czymś, z czego można się „wyrwać”, „zbierając się w garść”. Dobrą wiadomością jest to, że przy odpowiednim leczeniu i wsparciu większość osób z depresją może w pełni wyzdrowieć. I tutaj z pomocna będzie książka Anny Dumanowska-Mrozek.


Poradnik „Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek? - to wademekum, w którym odnajdziemy wiele informacji na temat depresji, jej diagnozowania i leczenia. Książka zawiera również mity i fakty na temat depresji. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry? Jak należy rozmawiać z chorym? Jakie są grupy leków psychiatrycznych? Jakie są somatyczne objawy depresji i jak z nimi postępować? Dowiemy się również, skąd się bierze depresja i jak przebiega w chorobach przewlekłych. Ten przewodnik po depresji może skierować Cię na drogę do wyzdrowienia. TO 12 rozdziałów poświęconych podstępnej chorobie, która wysysa energię, odbiera nadzieję i motywację, utrudniając podjęcie kroków, które pomogą poczuć się lepiej.


Wykonanie pierwszego kroku jest zawsze najtrudniejsze i może przynieść zadowalające rezultaty. Kluczem jest zacząć od małych rzeczy i postępować naprzód. Nawet jeśli otrzymujesz profesjonalną pomoc, wskazówki zawarte w tym poradniku mogą być częścią Twojego planu leczenia, przyspieszając powrót do zdrowia i zapobiegając nawrotom depresji. Warto jest go przeczytać, a jednocześnie dołączyć do grupy wsparcia. Informacje w nim zawarte mogą pomóc nam lepiej zrozumieć, co powoduje, że odczuwamy przygnębienie. Istnieje kilka kluczowych kroków opisanych przez Annę Dumanowską-Mrozek, które możemy przedsięwziąć, aby poprawić nastrój i pomóc w wyleczyć się z depresji. Do kogo należy się zgłosić po pomoc? Kiedy wystarczy pomoc psychologa, a kiedy szukać jej u psychiatry? A może warto wsparcia szukać u psychoterapeuty lub coacha? W książce wszystko jasno zostało przedstawione. O tym, że w pojedynkę utrzymanie zdrowej perspektywy i podtrzymywanie wysiłku potrzebnego do pokonania depresji może być trudne – również przeczytamy w tym poradniku.


Sama natura depresji sprawia, że ​​trudno jest sięgnąć po pomoc. Kiedy jesteśmy w depresji, mamy tendencję do wycofywania się i izolowania, tak że nawet kontakt z bliskimi członkami rodziny i przyjaciółmi może być trudny. Ta książka pomoże nam na wielu płaszczyznach – poznamy, czym jest depresja, jak przebiega i jak z nią postępować. Jest to doskonałe źródło informacji dla osoby chorej, ale również dla osób próbujących przynieść ulgę bliskiej osobie, która cierpi z powodu depresji.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl