Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek

| Dodano: 24 listopad 2021 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Depresja to poważna, potencjalnie śmiertelna choroba. Charakteryzuje się między innymi obniżeniem nastroju, ciągłym zmęczeniem, osłabieniem koncentracji, problemami ze snem i apetytem, izolacją społeczną i całkowitym brakiem nadziei na lepsze jutro… Pamiętaj: nie musisz się tak czuć! Depresję się leczy! Możesz sobie pomóc, korzystając z porady specjalisty, który przepisze ci leki bądź skieruje cię na terapię. Nie musisz tej trudnej drogi pokonywać samotnie.

A o czym jest ta książka? To nie tylko rozprawa o objawach i leczeniu depresji, lecz także (a może przede wszystkim) praktyczny poradnik o tym, gdzie szukać pomocy, jak nie bać się wizyty u psychiatry, czego oczekiwać po terapii, jak rozmawiać z osobami chorymi na depresję, jak mówić o swoich uczuciach i obawach. Pomoże tym, którzy borykają się z chorobą osobiście lub próbują wesprzeć bliskiego, który cierpi na depresję.

Źródło: https://www.rm.com.pl/product-pol-1723-Depresja-Jak-pokonac-smiertelny-smutek.html?query_id=1 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek"

Opinia

Awatar użytkownika

Smutek może być chorobą. Niestety choroby psychiczne nadal bywają tabu, a przecież warto poznać i zrozumieć chorobę, aby pomóc sobie i bliskim. Ta wiedza w niczym nam nie zaszkodzi, a jedynie pomoże.

Depresja jest naprawdę poważną chorobą, która u każdego może wyglądać inaczej, ale zawsze powinna być traktowana poważnie, a nie bagatelizowana. Smutek, przygnębienie, apatia, brak chęci czy nadziei, to nie są tylko widzi mi się, a czasem poważne objawy. Warto o tym wiedzieć.

Warto też wiedzieć, że to nie musi być ja zawsze, że depresję także można leczyć. Także o tym jest ta książka, o objawach, o tym gdzie szukać pomocy, jak mówić tym co się czuje i nie rozmazać z osobami, które mierzą się z tą chorobą.

Mamy tu fakty, motywacje, informacje, a nawet robiące wrażenie grafiki.

Myślę, że to bardzo potrzeba książka, która została napisana sposób dokładny i naprawdę świetny.

25 listopad 2021 21:09

Opinia

Poradnik o depresji

Awatar użytkownika

Poradnik „Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek? - to wademekum, w którym odnajdziemy wiele informacji na temat depresji, jej diagnozowania i leczenia. Książka zawiera również mity i fakty na temat depresji. Jak wygląda pierwsza wizyta u psychiatry? Jak należy rozmawiać z chorym? Jakie są grupy leków psychiatrycznych? Jakie są somatyczne objawy depresji i jak z nimi postępować? Dowiemy się również, skąd się bierze depresja i jak przebiega w chorobach przewlekłych. Ten przewodnik po depresji może skierować Cię na drogę do wyzdrowienia. TO 12 rozdziałów poświęconych podstępnej chorobie, która wysysa energię, odbiera nadzieję i motywację, utrudniając podjęcie kroków, które pomogą poczuć się lepiej.


Wykonanie pierwszego kroku jest zawsze najtrudniejsze i może przynieść zadowalające rezultaty. Kluczem jest zacząć od małych rzeczy i postępować naprzód. Nawet jeśli otrzymujesz profesjonalną pomoc, wskazówki zawarte w tym poradniku mogą być częścią Twojego planu leczenia, przyspieszając powrót do zdrowia i zapobiegając nawrotom depresji. Warto jest go przeczytać, a jednocześnie dołączyć do grupy wsparcia. Informacje w nim zawarte mogą pomóc nam lepiej zrozumieć, co powoduje, że odczuwamy przygnębienie. Istnieje kilka kluczowych kroków opisanych przez Annę Duman, które możemy przedsięwziąć, aby poprawić nastrój i pomóc w wyleczyć się z depresji. Do kogo należy się zgłosić po pomoc? Kiedy wystarczy pomoc psychologa, a kiedy szukać jej u psychiatry? A może warto wsparcia szukać u psychoterapeuty lub coacha? W książce wszystko jasno zostało przedstawione. O tym, że w pojedynkę utrzymanie zdrowej perspektywy i podtrzymywanie wysiłku potrzebnego do pokonania depresji może być trudne – również przeczytamy w tym poradniku. 


Cały artykuł na stronie: http://autorzy365.pl/poradnik-o-depresji_a6905

25 listopad 2021 21:06

Nowa opinia

Recenzje dla: "Depresja. Jak pokonać śmiertelny smutek"

Poradnik o depresji

Depresja może przeszkadzać w codziennej pracy, może również wpływać na relacje i powodować niektóre przewlekłe schorzenia. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że czasami przygnębienie jest normalną częścią życia. Smutne i przygnębiające wydarzenia zdarzają się każdemu. Jednak jeśli przygnębienie trwa dłużej i często się nasila, to wtedy możemy mieć do czynienia z depresją Depresja jest to poważna choroba, która potencjalnie może prowadzić do śmierci. Dlatego tak ważne jest, by ją poznać, zrozumieć, żeby pomóc...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl