Literacki Stand-up: Sylwia Chutnik i Grażyna Plebanek NOKAUT

Obrazek artykułu
Październikowy Literacki Stand-up należy do kobiet. Silnych kobiet, które nie boją się stanąć do walki.

 LITERACKI STAND-UP w BIG BOOK CAFE

    EPIZOD #5  NOKAUT

        Sylwia Chutnik i Grażyna Plebanek


Wyzwanie podejmują Sylwia Chutnik i Grażyna Plebanek, wyraziste pisarki i felietonistki, autorki bestsellerowych powieści. Obie są feministkami, aktywnie walczą o prawa kobiet, obie też z entuzjazmem trenują boks, dlatego scena w Big Book Cafe zamieni się na ten wieczór w bokserski ring. Będziemy świadkami słownych nokautów, mocnych prostych i bolesnych puent.

 

Opowiemy o tym, co czujemy oglądając serial „Mad Men”, w którym pięknie ubrane kobiety parzą kawę, i co myślimy czytając „Opowieść podręcznej” Margaret Atwood. O naszym zaangażowaniu w czarne marsze, o kobiecości XXI wieku i o cofce obyczajowej. O naszych bohaterkach: tych silnych („Córki rozbójniczki”) i tych przygiętych przez życie („Jolanta”, a w wersji wybuchowej „Pani Furia”)  - zapowiadają Chutnik i Plebanek.

 


Autorki zmierzą się z krzywdzącymi stereotypami („ jeśli ładna, to głupia”) i z presją dotyczącą wyglądu („bądź piękna, bądź młoda, bądź seksi). Przypomną, jak ważne jest siostrzeństwo i dlaczego dojrzałe kobiety powinny pielęgnować w sobie dziewczynki. Chutnik i Plebanek będą walczyć w obronie matek, a także kobiet, które nie planują macierzyństwa. Bo każda powinna mieć prawo wyboru. Mężczyzn także zapraszamy na ten dynamiczny i ostry dwugłos.

 

LITERACKI STAND-UP to oryginalny cykl występów na żywo, podczas których autorzy próbują sił w roli performerów i wygłaszają komentarze do rzeczywistości. Na scenie literackiej wystąpili wcześniej Krzysztof Varga, Michał Witkowski, Justyna Kopińska, Max Cegielski. Wydarzenia z tego cyklu odbywają się co miesiąc, zawsze w piątki wieczorem.

#5 Literacki Stand-up w Big Book Cafe

20 października, godzina 20

ul. Dąbrowskiego 81

 

Bilety 15 zł

Przedsprzedaż w serwisie www.bilety24.pl (https://www.bilety24.pl/inne/literacki-stand-up-sylwia-chutnik-i-grazyna-plebanek-35410?id=172770)

oraz w Big Book Cafe (tylko gotówka)


Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl