Nie czekaj na pozwolenie. Jak uwolnić się emocjonalnie od rodziców

| Dodano: 27 lipiec 2023 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Czy wszyscy dorośli boją się różnych rzeczy, czy może tylko my stale się czegoś obawiamy? Czy to normalne, że wciąż odczuwamy strach przed ciemnością, prowadzeniem samochodu, dzwonieniem do kogoś, nudą czy sprawdzeniem stanu konta w banku? Że zupełnie zwyczajne sytuacje wywołują w nas stres i niepokój, a lęki codziennego życia dają się nam we znaki i mocno utrudniają funkcjonowanie?

Na podstawie obserwacji prowadzonych przez wiele lat pracy doświadczony psychoterapeuta Eudes Séméria wyróżnił cztery fundamentalne kategorie lęków, z którymi borykamy się na co dzień. Są to: lęk przed dorośnięciem, lęk przed uznaniem siebie, lęk przed działaniem i lęk separacyjny. Zdaniem autora ich źródłem jest konflikt tlący się w każdym z nas: między dzieckiem, którym już nie jesteśmy, a dorosłym, którym chcemy się stać.

Dzięki tej książce, zawierającej propozycje praktycznych i konkretnych rozwiązań, przestaniesz odpychać od siebie swoje lęki, wyzwolisz się z bierności i zależności, zostawisz dzieciństwo tam, gdzie jego miejsce, i zaczniesz śmiało podążać ku upragnionej dorosłości.

Źródło: https://wydawnictwofeeria.pl/rozwoj-osobisty,kategoria-27688 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Nie czekaj na pozwolenie. Jak uwolnić się emocjonalnie od rodziców"

Opinia

Awatar użytkownika


Książka Nie czekaj na pozwolenie Eudesa Sémérię stanowi cenny przewodnik, pomagający nam wejść głębiej w nasze wewnętrzne konflikty i lęki, zrozumieć ich źródło i skutki oraz poradzić sobie z nimi w zdrowy i skuteczny sposób. Wiele osób może znaleźć w tej książce pomoc i inspirację, przyglądając się swoim lękom, dając sobie wsparcie, by żyć pełnią życia.

Łatwo jest udawać, że strach nie ma na nas wpływu i szukać wymówek, dlaczego nie udaje nam się osiągnąć tego, do czego jesteśmy zdolni. Zamiast odwracać się i chować przed nimi, traktujmy strach jako wskazówkę do działania, a nie jak wymówkę. Spójrzmy na swój cel i stawmy mu czoła. Jeśli pozwolimy, by strach odciągał nas od osiągnięcia celu, to skutecznie się poddajemy.

A jak uwolnić się emocjonalnie od swoich rodziców?

Séméria twierdzi, że skuteczność do zmierzenia się z dorosłością powoduje, że tkwimy w roli dziecka, co utrudnia nam pełne wykorzystanie naszego potencjału. Autor odwraca perspektywę, zachęcając nas do przewartościowania naszych relacji z rodzicami. Zamiast pozostawać w roli dziecka wobec nich, należy podążać do zdrowych relacji z nimi. By stać się bardziej dorosłym, koniecznie trzeba zmienić pozycję, to znaczy zakwestionować i zmodyfikować reguły, które rządzą naszymi z nimi relacjami, również z innymi i samym sobą. Jednym z najważniejszych zagadnień poruszanych w książce jest „zdradzenie swoich rodziców”. Dorastanie oznacza „zdradzenie” naszych rodziców, a to nic innego jak uwolnienie się od ich nakazów. To niezwykle ważne pojęcie oznacza rezygnację z roli dziecka wobec rodzica i przechodzenie na relację dorosły-dorosły. Oczywiście nie jest to zadanie, ale konieczne jest to, aby wspierać swoją egzystencję i zdrowe relacje partnerskie.

Autor wspiera swoje tezy opisami różnych lęków, które codziennie nas dotykają. Przytaczanie przykładów sprawia, że ​​uwolnienie emocjonalne od rodziców staje się realistyczną i przystępną drogą. Daje również wsparcie i zastosowanie rozwiązań terapeutycznych, które mogą pomóc nam odkryć, stając się autentycznymi.

Czytanie tej książki skłania nas do refleksji i wyobraźni i relacji, i stanowi podróż do własnej dorosłości. To nie tylko popularnonaukowa lektura, ale prawdziwe wsparcie na lepsze pokochanie i zrozumienie siebie i swoich relacji z innymi. Eudes Séméria, nie boi się dostarczać pytań i ustawiać kontrowersyjne tezy, które całkowicie odmieniają nasze postrzeganie dorosłości i relacji z rodzicami.

Odkryj swoje lęki, zrozum je i naucz się nimi kierować, przez wyznanie wiary w wyzwania z większym wykorzystaniem siebie i harmonią. Nie czekaj na pozwolenie to niezwykle interesująca i wartościowa lektura dla każdego, kto chce zagłębić się w swoje emocje, poznać źródła swoich lęków i dokładniej rozwijać autentyczną analizę z samym sobą i innymi. Ta książka zobowiązuje do wielu refleksji i umożliwienia zrozumienie siebie. Polecam ją wszystkim, których inspiruje osobisty rozwój oraz pragną przedefiniować swoje relacje i pełnię swojego potencjału. 
http://fajne-ksiazki.pl/jak-uwolnic-sie-emocjonalnie-od-rodzicow/

3 sierpień 2023 18:05

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl