Nigdy bym

| Dodano: 27 lipiec 2023 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

"Nigdy bym” to opowieść o kobietach, w których życiu powinno być już niewiele niewiadomych – są dojrzałe, mają stałą pracę, są w stałych i z założenia trwałych związkach, każdy dzień przypomina poprzedni. Los jednak nie patrzy w kalendarz i potrafi zaskoczyć, nawet gdy jesteś już po sześćdziesiątce…

Maria zostaje nagle porzucona przez męża po czterdziestu latach małżeństwa, Mariola natomiast ma trzydzieści cztery lata i właśnie od męża odeszła. Mimo że każda z nich wyznaje zupełnie różne wartości, nawiązuje się między nimi nić porozumienia. A to dopiero początek nowych znajomości. W sanatorium Maria poznaję Krysię, która kiedy tylko może, walczy z ograniczeniami narzucanymi przez skostniałe konwenanse. Czy kobiety, które tak nagle wkroczyły w świat Marii, pomogą jej pozbierać się po odejściu męża i rozpocząć nowe życie? Czy na kobiecej przyjaźni rzeczywiście można polegać?

Dostępna w

Opinie o: "Nigdy bym"

Opinia

Awatar użytkownika

Książka jest wciągająca od początku, dzięki zawiłości uczuć i przemiany bohaterek. Jej zaletą jest również zdolność do wspomagania czytelniczych refleksji na temat życia, zmian i wartości, które nadają nowe wyobrażanie na skutek niespodziewanych wydarzeń.

Podsumowując, "Nigdy bym" Alicji Filipowskiej to wciągająca i ekscytująca opowieści o kobietach, które mimo trudności odkrywają w sobie siłę, by stawić czoła życiu na nowo. Autorka nie tylko porusza ważne tematy, ale także wciąga czytelnika w świat analiz i relacji, tworząc tym samym wartościową lekturę, która zobowiązuje do refleksji nad własnym życiem.

Idealna propozycja dla tych, którzy już stracili nadzieję, że w życiu zawsze można wyjść na prostą. Ta książka pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany i odkrywanie nowych możliwości.


http://fajne-ksiazki.pl/nigdy-bym-alicja-filipowska-recenzja/

19 sierpień 2023 18:40

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl