Opinie o książce: "Nigdy bym"

Okładka
"Nigdy bym” to opowieść o kobietach, w których życiu powinno być już niewiele niewiadomych – są dojrzałe, mają stałą pracę, są w stałych i z założenia trwałych związkach, każdy dzień przypomina poprzedni. Los jednak nie patrzy w kalendarz i potrafi zaskoczyć, nawet gdy jesteś już po sześćdziesiątce… Maria zostaje nagle porzucona przez męża po czterdziestu latach małżeństwa, Mariola natomiast ma trzydzieści cztery lata i właśnie od męża odeszła. Mimo że każda z nich wyznaje zupełnie różne wartości, nawiązuje się między nimi nić porozumienia. A to dopiero początek nowych znajomości. W sanatorium Maria poznaję Krysię, która kiedy...

Opinia

Awatar użytkownika
Fajne Książki Do Czytania

Książka jest wciągająca od początku, dzięki zawiłości uczuć i przemiany bohaterek. Jej zaletą jest również zdolność do wspomagania czytelniczych refleksji na temat życia, zmian i wartości, które nadają nowe wyobrażanie na skutek niespodziewanych wydarzeń.

Podsumowując, "Nigdy bym" Alicji Filipowskiej to wciągająca i ekscytująca opowieści o kobietach, które mimo trudności odkrywają w sobie siłę, by stawić czoła życiu na nowo. Autorka nie tylko porusza ważne tematy, ale także wciąga czytelnika w świat analiz i relacji, tworząc tym samym wartościową lekturę, która zobowiązuje do refleksji nad własnym życiem.

Idealna propozycja dla tych, którzy już stracili nadzieję, że w życiu zawsze można wyjść na prostą. Ta książka pokazuje, że nigdy nie jest za późno na zmiany i odkrywanie nowych możliwości.


http://fajne-ksiazki.pl/nigdy-bym-alicja-filipowska-recenzja/

19 sierpień 2023 18:40

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl