Opinie o książce: "Trzy kroki do dobrego związku"

Okładka
Czy czujesz, że twój związek stał się źródłem problemów i stresu? Czy coraz więcej twoich rozmów z partnerem kończy się sprzeczkami? Nie poruszacie pewnych tematów, żeby się nie kłócić, a w efekcie coraz bardziej się od siebie oddalacie? Marzysz o szczęściu we dwoje, ale obawiasz się, że nigdy nie uda wam się go osiągnąć? Wszyscy pragniemy żyć w satysfakcjonującej relacji, łatwo wpadamy jednak w pułapkę niekończących się kłótni, przepełnionych okrucieństwem i pogardą dla partnera. Czy istnieje sposób, aby rozwiązać problemy, które wydają się nie do pokonania, zaspokoić potrzeby, które ma każdy z nas, i poprawić jakość...

Opinia

Awatar użytkownika
DariaReads
(anonimowy)

Kto z nas nie pragnie bycia w dobrym, szczęśliwym związku?
Pragniemy drugiej osoby u boku, poczucia, że jesteśmy dla kogoś ważni, że jest ktoś, kto zawsze chętnie nas wysłucha. I pragniemy miłości.
Dlaczego więc związki tak często stają się źródłem cierpienia? Skąd biorą się kłótnie, różne, czasami zupełnie niepotrzebne spory? Co, gdy zamiast się zbliżać, mamy wrażenie, że coraz bardziej się od siebie oddalamy?

Na powyższe pytania nie ma jednej, stałej odpowiedzi. Podobnie jak nie ma złotego sposobu, dzięki któremu czarne chmury mogłyby raz na zawsze zniknąć znad każdego związku.
Są jednak metody, które mogą pomóc w budowaniu dobrej, zdrowej relacji. Relacji, w której obie strony będą czuły się tak, jak tego potrzebują.

Mira Kirshenbaum jest terapeutką rodzin i autorką książki "Trzy kroki do dobrego związku. Jak stać się parą, którą zawsze chcieliście być". W swoim poradniku porusza wiele istotnych i ciekawych kwestii, które mogą dać do myślenia oraz sprawić, że być może na pewne aspekty naszego związku zaczniemy patrzeć nieco inaczej niż do tej pory.

Książka składa się z dwóch części. Części pierwszej zatytułowanej: "Dlaczego Wasz związek przeżywa trudności" oraz części drugiej: "Rozwiązanie". Można w niej przeczytać m.in. o ośmiu kluczowych aspektach miłości, o tym, dlaczego się kłócimy, o demonstracji siły, wolności w związku, uleganiu emocjom, o tym, jak wyrażać własne opinie czy o metodzie trzech kroków.
Ponadto znaleźć tu można różne ćwiczenia i pytania, które wręcz samoistnie skłaniają do odpowiedzenia na nie w swojej głowie. A opisane sytuacje zostały przygotowane na podstawie rzeczywistych osób i zdarzeń, z którymi zetknęła się autorka podczas lat swojej pracy.
To pozycja, która bez wątpienia skłania do licznych przemyśleń, a dzięki prostemu, przystępnemu językowi czyta się ją szybko i swobodnie.

Myślę, że jest to poradnik, z którego można wynieść sporo wartościowych treści i który mógłby pomóc niejednej parze w dążeniu do coraz lepszej, głębszej relacji.

,,Miłość oznacza pokazywanie drugiej osobie, że jest dla ciebie ważna. Jak to zrobić? Dowiedzieć się, co jest dla niej naprawdę istotne, a następnie zgodnie z tą wiedzą odpowiednio ją traktować oraz okazywać jej, że jest dla ciebie przynajmniej równie ważna, jak ty sam(a)".

6 sierpień 2022 18:31

Opinia

Poznaj trzy kroki dobrego związku

Awatar użytkownika
Jowita (Wivel) Szpilka

Trzy kroki do dobrego związku Miry Kirshenbaum to fantastyczna książka dla każdego, kto pragnie zdrowego związku lub kogoś, kto już jest w związku (niekoniecznie zdrowym). Autorka jest specjalistą od relacji i podaje nam powody, dla których pary z sobą walczą i jak można rozwiązywać konflikty między sobą, bez użycia starych schematów. Jeśli pragniesz pozyskać skuteczne narzędzia do swojego zestawu niezbędnika życia, ta książka pomoże ci to zrobić skutecznie. Poradnik w przystępny i zrozumiały sposób został poparty licznymi, praktycznymi przykładami, które pomogą zrozumieć podstawowe problemy, z którymi boryka się większość par.


Książka opowiada o typowych problemach, z jakimi spotykają się pary w życiu codziennym. Daje nam wgląd w kilka typowych argumentów i pokazuje, jak często proste sprawy, mogą nagle stać się trudne do rozwiązania. 


Ogólnie rzecz biorąc, jest to książka, którą każdy powinien przeczytać i zastosować w swoim życiu. Możemy myśleć, że nasze życie jest idealne takie, jakie jest, ale posiadanie niezbędnych narzędzi nie tylko pomoże nam poprawić relacje, ale także wzmocni nasze więzi. Jest to świetna książka dla każdego, kto szuka rozwiązań, aby zakończyć toksyczne, a nawiązać zdrowe relacje. To bardzo pomocna książka, o tym, dlaczego pary walczą i co zrobić, aby zrozumieć swojego partnera, związek i sprawić, by stał się zdrowy. Koncepcje opisane w tej książce mogą pomóc wyjaśnić wiele konfliktów w różnych związkach. Otwiera oczy na zrozumienie konfliktów, z którymi codziennie się mierzymy i pomaga zobaczyć perspektywę wielu stron tego samego konfliktu. Daje również mnóstwo strategii radzenia sobie z konfliktami na różnych poziomach. Zburzenie murów, aby wrócić do słuchania i zaspokajania swoich potrzeb, jest ostatecznym celem autorki, a ta książka może pomóc zakończyć negatywny cykl, bez względu na to, jakie są twoje indywidualne problemy.


cała recenzja na stronie: http://autorzy365.pl/poznaj-trzy-kroki-dobrego-zwiazku_a7126

6 sierpień 2022 18:13

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl