Poznaj trzy kroki dobrego związku

Okładka
Autorka licznych bestsellerów i ekspertka od związków, Mira Kirshenbaum, próbuje wyjaśnić, co tak naprawdę sprawia, że w związkach często powstają konflikty.

 

Jak trudno nam się w związkach komunikować i co sprawia, że wylewamy na siebie wzajemne pretensje i oskarżenia. Ponadto bada dynamikę władzy w związkach i uczy pary swojej trzyetapowej metody zakończenia walki o to, kto w związku ma rządzić i odnalezienia drogi powrotnej do miłości, wzajemnego zrozumienia i akceptacji.

Jak to się dzieje, że dwoje ludzi, mających dobre intencje, którzy z początku o siebie się troszczą, kończy w  związku pełnym kłótni, niezrozumienia, stresu i oddalenia?


Niejedna  para staje w obliczu konfliktu, a często źródłem problemu jest to, że nie zaspokajamy naszych potrzeb. Na początku postaramy się temu zaradzić rozsądnymi prośbami – lub wskazówkami – i uprzejmym, tonem pełnym zrozumienia i miłości. Jednak kiedy to zawodzi, czujemy się pozbawieni mocy, co prowadzi do licznych westchnień, przewracania oczami, milczenia, subtelnych poniżeń, obelg, a nawet gróźb. W ten sposób trwa ciągła, nieskończenie destrukcyjna dynamika. 


Trzy kroki do dobrego związku Miry Kirshenbaum to fantastyczna książka dla każdego, kto pragnie zdrowego związku lub kogoś, kto już jest w związku (niekoniecznie zdrowym). Autorka jest specjalistą od relacji i podaje nam powody, dla których pary z sobą walczą i jak można rozwiązywać konflikty między sobą, bez użycia starych schematów. Jeśli pragniesz pozyskać skuteczne narzędzia do swojego zestawu niezbędnika życia, ta książka pomoże ci to zrobić skutecznie. Poradnik w przystępny i zrozumiały sposób został poparty licznymi, praktycznymi przykładami, które pomogą zrozumieć podstawowe problemy, z którymi boryka się większość par.


Wierzymy, że jeśli chodzi o nasze życie, najważniejszym elementem są relacje. Nawet jeśli nie ma konkretnych problemów lub obaw, to ważne jest by, ​​zawsze mieć ochotę na wprowadzenie ulepszeń i opcji, aby uczynić sprawy lepszymi. Ten podręcznik jest interesujący i daje nam przeróżne perspektywy na różne scenariusze, o których czasem nawet nie bylibyśmy w stanie pomyśleć. Ta książka ukazuje rolę dynamiki władzy i walki o władzę w życiu jako czynnika przyczyniającego się do upadku związku. Widzimy zmagania, ale często nie mamy narzędzi do rozwiązania tych problemów. Dzięki wiedzy, jaka płynie z tej książki, możemy łatwiej spokojnie i cierpliwie patrzeć na sytuację i skutecznie dyskutować, niż niepotrzebnie wpadać w błędne koło ruchów władzy.


Książka opowiada o typowych problemach, z jakimi spotykają się pary w życiu codziennym. Daje nam wgląd w kilka typowych argumentów i pokazuje, jak często proste sprawy, mogą nagle stać się trudne do rozwiązania.


Patrząc na rzeczy z zewnątrz, łatwiej jest zobaczyć, co dzieje się źle i czego pary powinny unikać w konfliktach. Książki skupia się na kwestiach, które pojawią się w trakcie związku. Analizuje każdą z nich i pokazuje nam, jak mogą one niekorzystnie wpłynąć na pary. Rozwiązania i metodologie, dzięki którym można rozwiązać konflikty i znaleźć spokój w związku, są również świetnie pokazane. Następnie autorka przechodzi do swojego rozwiązania, które nazywa metodą trzech kroków. 1. w pełni zrozum i usłysz się nawzajem, 2. zbadaj mnóstwo alternatyw oraz 3. przeprowadź burzę mózgu i podejmij decyzję. Rozwiązywanie konfliktów jest bardzo ważne w relacjach partnerskich, a w ogniu walki często zapominamy, jak się zachować


Ogólnie rzecz biorąc, jest to książka, którą każdy powinien przeczytać i zastosować w swoim życiu. Możemy myśleć, że nasze życie jest idealne takie, jakie jest, ale posiadanie niezbędnych narzędzi nie tylko pomoże nam poprawić relacje, ale także wzmocni nasze więzi. Jest to świetna książka dla każdego, kto szuka rozwiązań, aby zakończyć toksyczne, a nawiązać zdrowe relacje. To bardzo pomocna książka, o tym, dlaczego pary walczą i co zrobić, aby zrozumieć swojego partnera, związek i sprawić, by stał się zdrowy. Koncepcje opisane w tej książce mogą pomóc wyjaśnić wiele konfliktów w różnych związkach. Otwiera oczy na zrozumienie konfliktów, z którymi codziennie się mierzymy i pomaga zobaczyć perspektywę wielu stron tego samego konfliktu. Daje również mnóstwo strategii radzenia sobie z konfliktami na różnych poziomach. Zburzenie murów, aby wrócić do słuchania i zaspokajania swoich potrzeb, jest ostatecznym celem autorki, a ta książka może pomóc zakończyć negatywny cykl, bez względu na to, jakie są twoje indywidualne problemy.

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl