Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów i ich bliskich

| Dodano: 28 luty 2022 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Masz trudności z wyrażaniem uczuć i utrzymywaniem relacji?
Czasem nagle wybuchasz i nie wiesz dlaczego?
Przewidujesz najgorsze i nie wierzysz w możliwość zmiany na dobre?
Nie lubisz krytyki i obawiasz się porażki?
Widzisz, że źle gospodarujesz czasem, ale nie potrafisz nic z tym zrobić?
Nie potrafisz się całkiem odprężyć i swobodnie się bawić?

Jeśli na część z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, być może należysz do ogromnej grupy mężczyzn, których dr Robert Ackerman nazywa „milczącymi synami”. Milczący synowie mogą pochodzić z rodzin naznaczonych alkoholizmem, przemocą, perfekcjonizmem, skrajnym chłodem emocjonalnym czy krytycyzmem. Mężczyźni ci rzadko mówią o tym, czego doświadczyli w przeszłości. Wydaje się, że funkcjonują jak wszyscy inni – mają poczucie humoru, są lojalnymi przyjaciółmi i potrafią ciężko pracować – ale tak naprawdę wnoszą swoje cierpienie w każde miejsce, do którego docierają w życiu. Dr. Ackerman jest jednym z nich i jak nikt inny wie, jak pokonać problemy, z którymi się borykają.

W tej książce, będącej silnym wsparciem dla mężczyzn, pomaga też kobietom wreszcie zrozumieć, co czują ich partnerzy, synowie czy przyjaciele.

Jeśli jesteś mężczyzną, ta książka może być o tobie. Jeśli jesteś kobietą, może ona być o kimś, kogo kochasz.

Przekład: Dariusz Rossowski

Źródło: http://wydawnictwofeeria.pl/pl/ksiazka/wsparcie-dla-doroslych-synow-z-dysfunkcyjnych-domow ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów i ich bliskich"

Opinia

Zrozumieć mężczyznę

Awatar użytkownika


Książka nie jest aktem oskarżenia rodziców, ale wskazuje drogę przez przeszkody związane z dorastaniem w trudnej rodzinie i odnalezieniem własnego potencjału — w pracy, w zabawie, w związkach, w rodzicielstwie. Opierając się na solidnych badaniach i studiach przypadków, opisujących inne niż alkoholowe typy rodzin dysfunkcyjnych, a wszystko po to, by lepiej poznać środowisko, w którym dorastali. Zamieścił również wywiady z kobietami: czy to partnerkami, czy matkami, pozostającymi w bliskiej relacji z cichymi synami, by sami mogli usłyszeć, co one na ich temat mówią i jak ich odbierają.

 

Książka podzielona została na kilka części, w których autor dokładnie wyjaśnia, kim są cisi synowie i analizuje problemy, z jakimi często się borykają, powody, dla których nie doświadczają pełnego zakresu emocji oraz sposób, w jaki rodzice wpływają na ich życie, a także jak przyszłość wpłynęła na ich relacje z innymi ludźmi. Okazuje się, że rdzeniem wszystkich tych relacji jest intymność - to jak ją definiują i jaką postać przyjmuje w ich życiu.


Uzdrowienie oznacza wyjście poza zasady rządzące dysfunkcyjną dynamiką rodziny. Warto zapamiętać, by znane Dorosłym Dzieciom Alkoholików hasła: „nie mów, nie ufaj, nie czuj ” zastąpić nowym zestawem wytycznych w dorosłych wyborach i relacjach. Urzeczywistnić sobie potencjał, jaki w nas drzemie, a wszystko po to, by nie ulegać starym schematom, ale szanować i akceptować siebie.


Cała recenzja: http://autorzy365.pl/zrozumiec-mezczyzne_a7033

 

 


25 maj 2022 07:17

Nowa opinia

Recenzje dla: "Wsparcie dla dorosłych synów z dysfunkcyjnych domów i ich bliskich"

Zrozumieć mężczyznę.

  Dorastając w rodzinie z uzależnionym, chorym psychicznie lub nadużywającym rodzicem, wiesz, jakie to trudne – a dysfunkcja chorego rodzica dotyka wszystkich członków rodziny. Z czasem rodzina zaczyna kręcić się wokół utrzymywania status quo – dysfunkcji. Sztywne zasady i role rodzinne rozwijają się w dysfunkcyjnych rodzinach, które pomagają utrzymać dysfunkcyjny system rodzinny i pozwalają uzależnionemu na dalsze nadużycia, a sprawcy przemocy na dalszą bezprawie.   W dysfunkcyjnych rodzinach...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl