Razem najlepiej, czyli jak wykorzystywać arteterapię do budowania relacji w rodzinie

| Dodano: 24 listopad 2021 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

RAZEM NAJLEPIEJ – to krótka prezentacja prostych metod arteterapeutycznych, które pomagają zrozumieć swoje dzieci, wspierając budowanie pozytywnych i pełnych zrozumienia relacji w rodzinie. Książka zawiera opis technik, które jako psycholog, arteterapeuta i mama, autorka stosuje podczas swojej pracy terapeutycznej z dziećmi i rodzicami oraz w życiu codziennym swojej rodziny. Arteterapia wizualna/plastykoterapia, bajkoterapia, teatroterapia, fotografoterapia oraz arteterapia na powietrzu to nie tylko świetne metody na spędzanie czasu RAZEM, ale możliwość poznania siebie i swojej rodziny. To także wspólne rozpoznawanie potrzeb, szansa pracy nad słabszymi stronami oraz pomoc w niwelowaniu deficytów, które zaburzają prawidłowy rozwój rodziny. Arteterapia, czyli forma terapii przez sztukę to doskonała zabawa zarówno dla rodziców, jak i dla dzieci. Połączenie zabawy i pracy sprawia, że czas jest w pełni wykorzystany, bo „liczy się jakość, a nie ilość wspólnie spędzonych chwil”. Przykładowe formy terapii zaprezentowane w książce nie są skomplikowane i nie wymagają szczególnych umiejętności, ani wymyślnych czy drogich.

Źródło: https://www.psychoskok.pl/produkt/razem-najlepiej-czyli-jak-wykorzystywac-arteterapie-do-budowania-relacji-w-rodzinie/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Razem najlepiej, czyli jak wykorzystywać arteterapię do budowania relacji w rodzinie"

Opinia

Awatar użytkownika


Krótki zbiór metod arteterapeutycznych, które mają na celu pomoc w zrozumieniu naszych dzieci, a także uzdrowienie relacji rodzinnych.
Jest to przepięknie wydany poradnik, w którym znajdziemy informację o tym czym jest arteterapia, na jakie formy możemy ją podzielić i przede wszystkim jak wykorzystać.
Dostajemy tu gotowe pomysły na wspólne zabawy, tworzenie"czegoś z niczego" doskonale się przy tym bawiąc, wspomagając rozwój swoich dzieci, wspierając ich kreatywność, wyobraźnię, ekspresję emocji, a także ucząc ich jednocześnie oszczędności i porządku. Nie liczy się aż tak bardzo to, co będziemy robić - ważne, aby robić to RAZEM.
Tych kilkadziesiąt stron jest skarbnicą pomysłów, które z przyjemnością wykorzystam w swojej relacji z synem. Bajkoterapia urozmaicona w własnoręcznie zrobione pacynki, ukazywanie emocji przez rysunek czy arteterapia podczas wspólnego przebywania na dworze to zdecydowanie dobry pomysł na walkę z problemami.
Autorka kupiła mnie już na wstępie słowami, z którymi w pełni się zgadzam. "Bo nie liczy się ilość, lecz jakość wspólnie spędzonych chwil."
Polecam każdemu rodzicowi, który chce maksymalnie wykorzystać czas, który ma dla swojej pociechy w tym pędzącym niczym rakieta świecie.

19 styczeń 2022 09:13

Opinia

Awatar użytkownika

Czytając książkę, dochodziłam do wniosku, że wiele z prezentowanych propozycji zajęć wykorzystywałam przy organizowaniu czasu wolnego mojego dziecka. Tym większą czułam satysfakcję, kiedy dowiedziałam się, że prowadziłam terapię, nawet o tym nie wiedząc. Ciekawi mnie tego typu literatura, dlatego też jestem ciekawa kolejnych porad autorki, które uważam za bardzo przydatne i wartościowe. Mam nadzieję, że autorka nie pozwoli długo czekać na kolejne publikacje.

Najważniejszym przesłaniem, jakie wyciągnie każdy czytelnik z lektury, to spędzanie czasu razem, bo RAZEM NAJLEPIEJ. Autorka cytuje słowa Michela Quoista: „Dzieci bardziej niż inni potrzebują mieć zupełna pewność, że są kochane przez tych, którzy mówią, że je kochają”. Zdaniem autorki to właśnie dobrze sprawdzony czas razem daje pewność bycia kochanym i ważnym. Jako rodzic nie mam nic więcej do dodania.

Reasumując: książka zaciekawiła mnie pomysłami i spostrzeżeniami, tak ważnymi dla każdego rodzica, który musi czasami dwoić się i troić, aby poznawać, krok po kroku, swoje dziecko. Jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania przede mną. Jednak wiem, dzięki tej książce, robiąc to, co robię, idę w dobrym kierunku.17 styczeń 2022 08:55

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl