Opinie o książce: "Lila"

Okładka
Miłość masz taką, na jaką sobie pozwolisz... Ta miłość jest pełna emocji. Nie brakuje w niej mocnych wrażeń i emocjonalnych huśtawek. Historia romantyczna rozgrywająca się niemal wyłącznie we włoskich plenerach podczas krótkich wakacji. Akcję rozpoczyna wspomnienie sprzed trzech lat i wiąże przeżycia Lilii z losami jej przyjaciółki. Teraźniejszość natomiast kończy sielankowa atmosfera przyjęcia w posiadłości Costello. Lilianę i Marco, łączył kiedyś wakacyjny romans, zakończony zawodem miłosnym. Uczucie wciąż jednak się tli. Po telefonie od najlepszej przyjaciółki Natalii, Lila wraca do Włoch. Spotyka się tam również z Marco. Wspomnienia...

Opinia

Awatar użytkownika
daniel90
(anonimowy)

Książka mam wrażenie jest bardziej dopracowana i dzięki temu czyta się przyjemniej. Historia romantyczna, cała książkę można odczuć jak czują się bohaterowie. Naprawdę polecam, tak dobre fabularnie książki jeszcze nie miałem okazji czytać.

24 sierpień 2021 08:27

Opinia

Awatar użytkownika
redakcja

„Lila” to historia pełna namiętności, miłości, ale także rozczarowań. Nie jest to, bowiem zwykła powieść romantyczna. Przepełniona jest ona miłością, pożądaniem, a także wyborem przed jakimi staje nie tylko Lila, ale także Marco. Czytając ją przychodziło mi na myśl tylko jedno pytanie: Czy tradycja i styl życia Włochów pozwoli na miłość i poważny związek między dwojgiem ludzi? Czy sprawy jakimi się zajmują dadzą spokojnie żyć dla Lili? Z pozoru niewinne wypad wakacyjny okazał się możliwością związku przepełnionego namiętnością, jakiego Lila od dawna nie zaznała. W tej powieści nie tylko kupi od miłości, ale także od mafijnych porachunków – pieniądze, porwanie, handel bronią to wszystko przeraża Lilę.

 

Jest to doskonała powieść romantyczna z elementami mafijnymi. Czyta się ją bardzo szybko i jest przyjemną pozycją na wieczór. Wątki, które się w niej znajdują następują sprawnie po sobie, co dale lepszy pogląd całej historii. Poboczni bohaterowie nie są nad wyraz opisywani, co niekiedy można zauważyć w innych książkach, ale stanowią idealną całość historii z głównymi bohaterami, czyli Marco i Lilką. Owa powieść porusza wątek przemytu bronią, porwania, rodzinnych starć, a także pisze o wartościach takich jak lojalność, prawdziwa przyjaźń, miłość, oraz braterstwo. Dla Włochów te wartości są niezwykle ważne. Czy Lila będzie w stanie sprostać tym wymaganiom? Pytań jest wiele, lecz wraz z kolejnymi stronami książki odkrywają się wszystkie karty, a historia układa się w całość. Nie udało mi jej, bowiem przeczytać w odstępie czasu, gdyż za wszelka cenę chciałam poznać kolejne wątki tej historii. I tak została ona przeze mnie pochłonięta w jeden wieczór.

 

Książka Agnieszki Kraśkiewicz „Lila” jest pozycją nietuzinkową, dającą dużą dozę emocji, a także odkrywająca wiele życiowych nauk. Pozycja warta przeczytania. Każdy znajdzie w książce coś dla siebie i z pewnością nie będzie się przy tym nudzić. Historia ta bardzo mi się podoba jest ciekawa i wciągająca. Jest w niej duża dawka namiętności z przewagą czułości i delikatności. Również nie brakuje huśtawki emocjonalnej.


https://sztukater.pl/ksiazki/item/38477-lila.html

27 lipiec 2021 11:07

Opinia

Awatar użytkownika
Oaza Recenzji Mirki Dudko
(anonimowy)


Przyjemna, romantyczna fabuła dająca odczuć targające bohaterami namiętności, pożądanie i łączące ich więzi miłości, którą muszą sobie uświadomić wskutek różnych wydarzeń, zwłaszcza wówczas, gdy dzieli ich odległość i czas. To opowieść o miłości z wątkiem mafijnym, ale nie jest to typowy romans mafijny. Na pierwszy plan wysuwają się relacje między Lili i Marco, w które wplecione zostały wątki związane z rodzinnymi tradycjami, biznesowymi układami i włoskimi klimatami. Ta część podobała mi się bardziej, niż „”Piękny” ze względu na mniejszą ilość wulgaryzmów i prostackich zachowań. Oczywiście są też sceny erotyczne, ale nie dominują nad całością, lecz jedynie mają charakter dopełniający.


https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/07/834-lila-tom-2-przedpremierowo.html

26 lipiec 2021 09:37

Opinia

Awatar użytkownika
czyta.mymamy
(anonimowy)

Kasia i Marta Akcja książki zaczyna się od wspomnień sprzed trzech lat głównej bohaterki. Lilka to młoda kobieta, która wraz ze swoją koleżanką Nikolą po zakończeniu studiów wyrusza na niezapomniane wakacje do Włoch. Trzecia z przyjaciółek- Natalia nie może im towarzyszyć z powodów osobistych. Bohaterka pragnie odpocząć od codzienności, już od pierwszych dni wzrok dziewczyny przykuwa przystojny mężczyzna, który również zamieszkuje ten sam hotel co ona. Wkrótce Lila ma okazję by osobiście poznać tajemniczego gościa. Między nimi zaczyna rodzić się powoli uczucie. Okazuje się, że Marco przynależy do jednego z większych włoskich klanów i ma już jakieś zobowiązania wobec innej kobiety. Jak nowa znajomość wpłynie na losy głównej bohaterki? Czy tajemniczy mężczyzna okaże się miłością jej życia? Odpowiedź oczywiście znajdziecie, czytając książkę, do czego gorąco zachęcamy i polecamy. 

Autorka napisała piękną historię o miłości, rozstaniach i nie tylko. Porusza wątek przemytu bronią, porwania, rodzinnych konwenansów, a także pisze o wartościach takich jak lojalność, prawdziwa przyjaźń, miłość, oraz braterstwo. Naszym zdaniem to znakomita lektura zwłaszcza na upalne dni. Lekka, napisana przystępnym językiem romantyczna powieść, którą czyta się bardzo szybko. Każdy znajdzie w książce coś dla siebie i z pewnością nie będzie się przy tym nudzić. Oceniamy zdecydowanie 5/5 

https://www.instagram.com/p/CRZSSdchy6W/ 

19 lipiec 2021 08:58

Opinia

Awatar użytkownika
Natalia Woźniak - mamcia z książką
(anonimowy)

Poznajemy Lilę i jej przyjaciółki. Po skończonych studiach dziewczyny Lila i Nikola wybierają się na Wakacje do Włoch. Najbliższe dwa tygodnie mają spędzić w czterogwiazdkowym hotelu, który znajdował się na uboczu. Biały, czteropiętrowy mały budynek ze złotymi napisami i niebieskimi balkonami.Lila poznaje Marco tajemniczego mężczyznę, który zaczął się o nią troszczyć. Ich znajomość rozkwitała w najlepsze. Na jednej z imprez dziewczyna dowiaduje się, że większość kobiet tam będące to "dziewczyny do towarzystwa". Mężczyźni dokonując wyboru, dziewczyn zostają ich własnością do czasu, aż się nią znudzi.Wakacyjny romans zakończył się zawodem miłosnym, ale ich miłość nie wygasła.Po telefonie od swojej przyjaciółki, Lila wraca do Włoch. Wspomnienia dawnych namiętności powracają, a uczucie, którym młodzi się darzyli, staje się bardziej intensywne.Ta zmysłowa historia porwie cię od pierwszych stron. Świetna książka, która wchłonęła mniam na kilka godzin. Napisana w dobrym stylu przez co przeczytałam ją na "raz". Czyta się szybko i przyjemnie. Bohaterowie świetnie wykreowani, każdy z nich wnosi coś innego do powieści. Historia Lili i Marco bardzo mi się podoba jest ciekawa i wciągająca. Jest w niej duża dawka namiętności z przewagą czułości i delikatności. Również nie brakuje huśtawki emocjonalnej.
https://www.instagram.com/p/CRWkTlNhNqg/

16 lipiec 2021 09:52

Opinia

Awatar użytkownika
Monika Urban

Jestem ciekawa tej historii i wprost nie mogę się doczekać, kiedy w końcu będę mogła ją poznać. Miałam okazję przeczytać „Pięknego” i tym bardziej czekam na historię miłości Lili i Marco… Już zamówiłam egzemplarz przedpremierowy i nie pozostaje mi nic innego jak czekać na datę premiery

9 lipiec 2021 10:22

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl