Kołysana wiatrem

| Dodano: 23 styczeń 2021 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

To już XI obszerny tomik poetycki Barbary Wrzesińskiej. Doświadczona autorka po raz kolejny dowiodła, że poezja jest językiem duszy. W krótkich, melodyjnych frazach, ukryty jest ważny przekaz. Przesłanie, które powinien odczytać każdy.

Codzienność opisana wierszem. Egzystencjalne troski podkreślone rymami.

W ten sposób skomponowana jest poetycka przestrzeń. Nie zabraknie wzruszeń, ponieważ uchwycone zostały najcenniejsze niuanse. W trakcie lektury zdarzą się chwilę bolesne, ale również te pełne radości i miłości. Barbara Wrzesińska ponownie na łamach swoich utworów dziękuję Bogu. Nie można się dziwić, bo w ostatnim czasie jest za co okazywać wdzięczność Stwórcy. Wiersze napisane w czasie pandemii również znalazły się w tym zbiorze. Czas przymusowej izolacji poetka wykorzystała twórczo. By to zrozumieć, wystarczy poddać się upływającym momentom.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/kolysana-wiatrem/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kołysana wiatrem"

Nowa opinia

Recenzje dla: "Kołysana wiatrem"

Poezja to przede wszystkim własne przeżywanie

Poezja to potrzeba chwili i tylko chwila decyduje o tym, jaki będzie wiersz… „Kołysana wiatrem” to tomik poezji Barbary Wrzesińskiej, który zabiera czytelnika w niezwykły świat poezji, gdzie wystarczy dać się ponieść słowom, by zajrzeć do wnętrza autorki i oglądać świat jej oczyma. Jednak poezja to przede wszystkim własne przeżywanie, interpretowanie. To czytelnik decyduje o finalnym przesłaniu wiersza, bo każdy z nas może czuć inaczej… Podmiot liryczny prezentuje jakąś postawę, jakieś uczucia, ale to czytelnik...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl