Niekoniecznie depresja

| Dodano: 6 grudzień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Odkryj swoje prawdziwe emocje i znowu ciesz się życiem!

Często towarzyszy Ci obniżony nastrój i niepokój? Rano nie masz ochoty wstawać z łóżka, perspektywa stawienia czoła codziennym zadaniom budzi w Tobie lęk i zniechęcenie, a przy tym stopniowo odsuwasz się od swoich znajomych? Choć te objawy przypominają depresję, ich źródłem wcale nie musi być choroba, ale tłumione emocje!

Autorka książki Niekoniecznie depresja udowadnia, że prawidłowe przeżywanie wszystkich emocji, nawet tych bolesnych - jak gniew, smutek czy strach - pełni ważną, biologiczną funkcję w naszym organizmie.

Hillary Jacobs Hendel prezentuje unikatowe narzędzie zwane Trójkątem Zmiany. Pozwala ono zidentyfikować mechanizmy obronne i emocje hamujące oraz przepracować je, by móc prawidłowo przeżyć emocje podstawowe. Prowadzi to do stanu otwarcia emocjonalnego i osiągnięcia większego spokoju, poczucia szczęścia oraz poprawy więzi z bliskimi. Wykorzystanie tej metody pomaga poradzić sobie zarówno z codziennymi wyzwaniami, jak i złagodzić zaburzenia lękowe czy depresję, a dodatkowo rozwija naszą wrażliwość emocjonalną.

Samodzielne zastosowanie Metody Trójkąta Zmiany ułatwiają zawarte w książce ćwiczenia, przykłady z przeprowadzonych przez autorkę terapii oraz jej osobiste doświadczenia. To idealna lektura zarówno dla psychologów i psychoterapeutów, jak i wszystkich tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o swoich uczuciach i poprawić jakość życia.

Czytelnik książki Hilary Jacobs Hendel nauczy się, jak korzystać z bogactwa emocji oraz zrozumie, że uczucia to niezwykle skuteczne drogowskazy, podpowiadające, jak wyleczyć dawne rany, poprawić własne samopoczucie oraz żyć efektywnie i szczęśliwie.
Dr Diana Fosha, z Przedmowy

„Niekoniecznie depresja to wyjątkowo przydatna pozycja, która spełnia bardzo ważną rolę wśród poradników zajmujących się rozwiązywaniem problemów życiowych. W moim przekonaniu publikacja ta niezwykle pomoże szerokiemu gronu odbiorców – profesjonalistom, ale przede wszystkim osobom, które nie zajmują się terapią zawodowo. [...] Czytelnik, dzięki codziennemu stosowaniu metody Trójkąta Zmiany, poprawi swoje samopoczucie i odkryje, jak odczuwać satysfakcję z życia. Autorka pisze w sposób klarowny, wciągającym, zabawnym i urzekającym stylem. Z tych powodów moim klientom, kolegom, przyjaciołom i rodzinie będę w pierwszej kolejności polecał właśnie tą książkę.”
Benjamin Lipton, certyfikowany pracownik społeczny

„Oddaję dwa głosy na TAK. Niezwykle przejrzysta struktura książki bardzo ułatwia czytanie. Według mnie wyróżnia ją przede wszystkim fakt, że dotyczy pracy własnej. Autorka nie doradza, jak wesprzeć przyjaciela. Wyjaśnia, jak pomóc samemu sobie. Dopiero gdy zatroszczysz się o siebie, możesz tą świetną książkę polecić bliskiej osobie”
Arwen z Nowego Meksyku.

Hilary Jacobs Hendel jest certyfikowaną psychoanalityczką i psychoterapeutką oraz superwizorką metody intensywnej psychoterapii dynamicznej opartej na doświadczaniu. Licencjonowany pracownik pomocy społecznej, magister biochemii i nauk społecznych. Autorka licznych publikacji, które ukazywały się m.in. na łamach „The New York Times” oraz czasopism specjalistycznych. Jacobs Hendel konsultowała również psychologiczny rozwój postaci serialu Mad Men. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Źródło: https://wuj.pl/ksiazka/niekoniecznie-depresja#oprawa-miekka ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Niekoniecznie depresja"

Opinia

Emocje towarzyszom wszystkim

Awatar użytkownika

Udzielanie przydatnych informacji na temat rodzicielstwa, relacji i środowisk pracy jest w tej książce doskonałym dodatkiem. Każdy rozdział oraz towarzyszące mu ćwiczenia i quizy działają na rzecz osiągnięcia stanu otwartości, który przyniesie ogromne korzyści każdej osobie, bez względu na to, jak bardzo jest zagubiona lub w konflikcie. Przeżywamy wiele niuansów, wystarczy kilka kroków, aby to zrozumieć. W 100% uważam, iż jest to lektura obowiązkowa dla każdego z nas.


Czy wszyscy czytelnicy będą w stanie samodzielnie zdiagnozować i użyć koncepcji trójkąta zmian, aby rozwijać się emocjonalnie bez pomocy wyszkolonego terapeuty? Otóż, „ (…) każdy człowiek dysponuje nieustanną możliwością rozwoju, nauki rozbudzania energii i poprawiana swojego samopoczucia, niezależnie od swoich cech, w tym również wad. (…) Ciężka praca prowadzi do mistrzowskiego opanowania tego procesu. (…) jeśli po przeczytaniu tej książki potrafisz określić swój aktualny stan i nazwać własną pozycję na Trójkącie Zmiany, to wielkie osiągnięcie”.


Ta książka jest fenomenalna, jest nie tylko doskonałym źródłem samopomocy dla każdego, kto ma do czynienia z potężnymi emocjami, takimi jak żal, smutek, strach, złość, wina, wstyd i lęk, ale ma też wielką wartość w kształceniu nowych i doświadczonych terapeutów.


cały artykuł na stronie:  http://autorzy365.pl/emocje-towarzysza-wszystkim_a6429

10 styczeń 2020 18:55

Nowa opinia

Recenzje dla: "Niekoniecznie depresja"

Emocje towarzyszą wszystkim

Podstawowe emocje wyzwalają się automatycznie. To, jak radzimy sobie z naszymi emocjami, jest bardzo istotne i ważne i znacznie wpływa na nasze zdrowie emocjonalne i samopoczucie. Zrozumienie, jak emocje działają w umyśle i ciele, pomaga zapobiegać lękowi i depresji oraz łagodzić je, a także pokazuje nam wypróbowaną i prawdziwą, opartą na nauce metodę leczenia ran z dzieciństwa.Psychoterapeutka Hilary Jacobs Hendel zapewnia nam edukację emocji, której potrzebujemy. Dzięki fascynującym historiom...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl