Żywioł

| Dodano: 10 kwiecień 2019 | Dodana przez: redakcja

Share

Okładka

Twoja ocena

Intymny, zmysłowy tomik, który rozgrzeje wyobraźnię i pobudzi do myślenia.

Pierwsza część rozpoczyna się Świtem – tak jak każdy dzień. Im dłużej dzień trwa, tym bardziej opowieść rozwija się, tak jak i podmiot liryczny. Na samym początku był tylko nieśmiałą, niezaznającą swoich potrzeb i pragnień dziewczyną, która stopniowo dojrzewa, przemienia się w świadomą siebie, swojego ciała i wartości kobietę.

Budowa tego tomiku nawiązuje do cykliczności – po długiej, nawet najgorszej nocy zawsze wstaje dzień. I wszystko wydaje się lepsze, piękniejsze, mniej bolesne…

Pamiętać należy, że słowa potrafią być piękne. I potrafią bardzo zręcznie kłamać… Poezja nie jest prawdziwym życiem i nigdy nim nie będzie. A gorące uczucia w rzeczywistości mogą oznaczać niewiele znaczącą myśl.

Źródło: http://www.psychoskok.pl/produkt/zywiol/ ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Żywioł"

Opinia

Awatar użytkownika

Żywioł' to droga emocjonalna osoby nieszczęśliwie zakochanej, autorka prowadzi nas przez wszystkie etapy takiej relacji.

Najpierw uniesienie, ekscytacja, żądze, niebotyczne pragnienie tej drugiej osoby, nieodparta fascynacja. Następnie nasycanie się sobą, zbliżenia, czułości, dotyk tak silny że pobudza wszystkie zmysły...
Chcialoby się tak trwać w nieskończoność ale życie to nie poezja.. Nadchodzi etap bólu, rozczarowania, niezrozumienia..koniec. Koniec tego co miało być zawsze, na zawsze. Ból,tęsknota, pustka, morze łez...i pytanie dlaczego?
Każdy nieszczęśliwie zakochany wie o czym mowa i wie też że z czasem przychodzi później nostalgia, ona boli mniej, a wspomnienia choć wciąż żywe to już nie zabijają od środka..
Autorka pokazała że to co bolesne może też rozwijać.. i tak oto z zaślepionej dziewczyny stała się świadomą kobietą.. ' Żywioł' ożywił moje wspomnienia z tych nieudanych miłości, poruszył to co już dawno było uśpione i wydawało się zapomniane a jednak po przeczytaniu tomiku wypłynęło na powierzchnię..

Nie jest to poezja z wyższej półki, odbiór łatwy, bo język prosty. Były wiersze lepsze i gorsze. Niektóre baardzo do siebie podobne, słowa często się powtarzały, słownictwo ubogie to niemniej jednak ja przeszłam razem z autorką tą drogę zakochania, wznioslam się i upadłam.. poczułam na nowo to co kiedyś.. i dla mnie to jest najważniejsze i za to dziękuję.. To nie jest tomik tylko dla nieszczęśliwie zakochanych, ale też dla tych którzy dalej trwają w relacji. Zakochanie może minęło ale było, i warto robić wszystko by od czasu do czasu przywróć ten stan,wzniecić dawny żar, by ten bolesny koniec i smutne rozczarowanie nigdy nie musiały nadejść..

https://www.instagram.com/p/BwnMWb8hLvM/

24 kwiecień 2019 13:02

Opinia

Awatar użytkownika

Szalenie zmysłowy, imponująco intymny tomik, który jest w stanie rozgrzać wyobraźnię i pobudzić do myślenia.

Aleksandra Bartosik przedstawia studium szaleństwa oraz cierpienia wywołanych przez miłość. Ukazuje kontrast pomiędzy zakochaniem, byciem w związku a radzeniem sobie po rozstaniu.

Pisarka ma lekkie pióro i stworzyła kilka wierszy, które pokazują kontrast między byciem w związku, a radzeniem po rozstaniu.Czytelnik czytając przeżywa wszystkie emocje od radości po smutek.
To na pewno jeden z moich ulubionych zbiorów wierszy! Polecam!

https://www.instagram.com/p/BwZLmQjAxnA/

19 kwiecień 2019 09:02

Nowa opinia

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl