Szkoła waldorfowska

| Dodano: 10 luty 2014 | Dodana przez: Jowita (Wivel) Szpilka

Share

Okładka

Twoja ocena

Szkoła waldorfowska autorstwa Iwony i Elżbiety Łoźnych, oparta na naukowych źródłach, przedstawia genezę i założenia systemu pedagogiczno–dydaktycznego szkoły zwanej waldorfowską, której placówki, po 1989 roku, otworzyły dla polskich uczniów swoje podwoje. Ponieważ propozycja ta jawi się w pierwszym kontakcie jako wyrastająca z pedagogiki chrześcijańskiej, autorki ukazują jej światopoglądowe korzenie na tle religii chrześcijańskiej.

Dzięki tej książce rodzice mają szansę krytycznego podejścia do szkoły waldorfowskiej, które wyrasta z rzetelnej wiedzy, nauczycielom zaś publikacja ta może pomóc w umiejętnym czerpaniu ze skarbca jej osiągnięć w taki sposób, by wzbogacić swój warsztat pracy bez jednoczesnego rezygnowania z własnego światopoglądu.

Źródło: http://www.ebooki123.pl/szkola-waldorfowska_p313 ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Szkoła waldorfowska"

Opinia

Szkoła i kara

Awatar użytkownika

Książka interesująca szczególnie dla pedagogów i nauczycieli. Jej przesłanie wnosi też do życia czytelnika pierwiastek chrystianizmu, który często jest odpychany we wspólczesnym świecie a wart jest zauważenia.

22 wrzesień 2014 11:01

Nowa opinia

Recenzje dla: "Szkoła waldorfowska"

Szkoła waldorfowska - propozycja dla dzieci, rodziców i nauczycieli

Informacje na ten temat pochodzą z licznych naukowych źródeł, polskich i obcojęzycznych, które wyszły spod piór zarówno antropozofów, jak również teologów, pedagogów i redaktorów pochodzących z różnych Kościołów chrześcijańskich, a także z wykładów organizowanych w naszym kraju przez pedagogów waldorfowskich. Ten typ szkolnictwa jawi się w pierwszym kontakcie jako wyrastający z pedagogiki chrześcijańskiej, dlatego też głównym wątkiem tej publikacji są jego światopoglądowe korzenie na tle religii chrześcijańskiej,...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl