Na spacer przez „ Łąkę Leśmiana”

Obrazek artykułu
6 sierpnia Muzeum POLIN w Warszawie otwiera „Łąkę Leśmiana”. Inspiracją dla plenerowej instalacji stał się wiersz „Łąka” Bolesława Leśmiana.

Dla uczczenia przypadającej w tym roku 80. rocznicy śmierci i 140. rocznicy urodzin Bolesława Leśmiana, Muzeum POLIN organizuje przestrzeń na wolnym powietrzu. Dzięki temu od dnia 6 sierpnia do końca września wszyscy zainteresowani będą mogli wybrać się na „Łąkę Leśmiana” - plenerową instalację zlokalizowaną na zielonym skwerze przy Muzeum POLIN w Warszawie od strony Lewartowskiego.


Już 6 sierpni, w dniu otwarcia będzie można udać się na spacer śladami poety po warszawskich ulicach. Ponadto „Łąka Leśmiana” zapewni przybywającym masę atrakcji. Jak zapewniają organizatorzy: „Program kulturalny towarzyszący Łące Leśmiana tworzy wiele ciekawych wydarzeń, m.in.kameralne spotkania wokół poezji, koncerty, konwersacje językowe na trawie (j. hebrajski i esperanto), zajęcia z jogi, gimnastyka dla seniorów, warsztaty artystyczne,warsztaty z wiedzy o ziołach i ich wykorzystaniu oraz  wiele innych."


Bogaty program kulturalny zachęca do aktywnego wypoczynku i kontaktu z wierszami  Bolesława Leśmiana zebranymi w tomie „Łąka”, które z pewnością nabiorą wyjątkowego charakteru, gdy będziemy poznawać je leżąc na hamaku rozstawionym na terenie „Łąki”. W tle usłyszymy w płynące z głośników dźwięki prawdziwej łąki, przygotowane przez reżysera dźwięku Bartłomieja Woźniaka.


Za projekt i wykonanie instalacji odpowiedzialne są: Magdalena i Barbara Motylińskie z Magdalena Motylińska Pracownia Projektowa.


Źródło i szczegółowy program wydarzeń związanych z Łąką Leśmiana na stronie: http://www.polin.pl/pl/laka-lesmiana

 

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl