Kochać (się) mądrze!

Okładka
Miłość to uniwersalne uczucie, które jest nie tylko trudne, ale też bardzo ważne dla naszego życia. Wszyscy pragniemy być kochani i zrozumiani. Temat miłości jest poruszany w kulturze, literaturze, filmie, sztuce i muzyce, co wskazuje na jej fundamentalną rolę w naszym społeczeństwie.


 

Autorka książki "Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wzmacniać relacje intymne" przedstawia miłość z różnych perspektyw i kontekstów. Zaczyna od definicji miłości i jej potrzeb, a następnie analizuje dobre relacje oraz jak uważność i szacunek wpływają na ich jakość. Skupia się również na intymności, rytuałach par, dobrej komunikacji i seksie, jako elementach ważnych dla utrzymania związku. Autorka nie unika również trudnych aspektów miłości, takich jak niemiłość, nieudane związki i rozstania.

 

W kontekście współczesnych czasów, kiedy kryzysy i samotność są coraz bardziej powszechne, książka ta radzi, jak budować i utrzymywać relacje, zarówno z partnerem, jak i samym sobą. Uważność i współczucie są kluczowe dla udanej relacji, a miłość i współczucie są ze sobą powiązane i się uzupełniają.

 

Książka składa się z dwóch części, w których autorka analizuje różne aspekty miłości i relacji, zarówno duchowe, jak i fizyczne. W pierwszej części skupia się na analizie miłości z perspektywy uważności i współczucia, wpływu przeszłości na związki oraz umysłu konkurencyjnego w relacjach. W części drugiej książki porusza temat bycia i niebycia w związku, wyznaje, że miłość nie musi wiązać się z bólem i bólem, przedstawiając cztery fundamenty uważności oraz rytuały, które pomagają utrzymać obecność w związku. Autorka analizuje również znaczenie słów, tabu w związku i trudne uczucia.

 

"Kochać (się) mądrze " jest nie tylko dla ludzi, którzy chcą poprawić swoje relacje, ale również dla psychologów i psychoterapeutów prowadzących terapię par. Książka ta daje wgląd w różne aspekty miłości i relacji, pomagając czytelnikom lepiej zrozumieć i utrzymać trwałe związki.

Od 2 do 10000 znaków

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl