Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne

| Dodano: 24 styczeń 2023 | Dodana przez: Fajne Książki Do Czytania

Share

Okładka

Twoja ocena

Miłość. Uczucie najtrudniejsze, ale przecież najważniejsze

Mówi się, że cała nasza kultura - wszystko, co tworzymy, książki i filmy, wiersze i piosenki, obrazy i rzeźby - traktuje o miłości, powstaje dla miłości, z powodu miłości lub jej braku. Bo miłość, ta romantyczna, ale też między przyjaciółmi czy rodzicami i dziećmi, jest w naszym życiu najważniejsza. Każdy chce być kochany, rozumiany, ważny. Niestety, to właśnie z nią miewamy największe problemy. Jest trudna, ponieważ przypomina o innych relacjach, niekoniecznie miłosnych. Czasami o tęsknotach czy lękach, ale również o tym, czego najbardziej pragniemy i czego najbardziej się boimy. W jakimś sensie miłość czyni nas nagimi, a mało komu chcemy się tak pokazywać.

Autorka książki podjęła się trudnego zadania: postanowiła przyjrzeć się miłości z różnych perspektyw i w rozmaitych kontekstach. Zaczyna od zdefiniowania tego, czym w ogóle jest miłość, i ustalenia, po co nam relacje i jakie potrzeby zaspokajamy dzięki związkom z innymi ludźmi. Zastanawia się nad tym, czym jest dobra relacja, czego jej potrzeba i jak do jej jakości mają się uważność i współczucie. Przygląda się także jednej z najważniejszych składowych miłości, czyli intymności - rytuałom par, dobrej komunikacji i seksowi, w którym partnerzy dbają o siebie nawzajem. Nie boi się zajrzeć na drugą stronę, tam gdzie czekają na nas "niemiłość" i "nieżycie", trudne emocje, a czasem... rozstanie. Zdarza się przecież, że miłość się kończy. Jednak, odpowiednio pielęgnowana, może trwać nawet całe życie.

Miłość i współczucie to partnerzy w związku. Jedno mówi "kocham", drugie "współodczuwam". A uważność pozwala im się usłyszeć.

Źródło: https://sensus.pl/ksiazki/kochac-sie-madrze-jak-uwaznosc-i-wspolczucie-moga-wspierac-relacje-intymne-julia-e-wahl,kosima.htm#format/d ( otwierane w nowym oknie )

Dostępna w

Opinie o: "Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne"

Opinia

Awatar użytkownika

„Kochać (się) mądrze ” jest nie tylko dla ludzi, którzy chcą poprawić swoje relacje, ale również dla psychologów i psychoterapeutów prowadzących terapię par. Książka ta daje wgląd w różne aspekty miłości i relacji, pomagając czytelnikom lepiej zrozumieć i utrzymać trwałe związki.http://autorzy365.pl/kochac-sie-madrze_a7276

22 luty 2023 21:09

Nowa opinia

Recenzje dla: "Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wspierać relacje intymne"

Kochać (się) mądrze!

  Autorka książki "Kochać (się) mądrze. Jak uważność i współczucie mogą wzmacniać relacje intymne" przedstawia miłość z różnych perspektyw i kontekstów. Zaczyna od definicji miłości i jej potrzeb, a następnie analizuje dobre relacje oraz jak uważność i szacunek wpływają na ich jakość. Skupia się również na intymności, rytuałach par, dobrej komunikacji i seksie, jako elementach ważnych dla utrzymania związku. Autorka nie unika również trudnych aspektów miłości, takich jak niemiłość, nieudane związki...

Nowa recenzja

Proszę się zalogować

Aby dodawać recenzje oraz zmieniać opisy należy się zalogować.
Jeśli nie masz jeszcze konta:

Adding grade as non logged

Niezalogowani użytkownicy muszą potwierdzić przyznanie oceny dla książki. Jeśli nie chcesz przyznać oceny zamknij to okno, zalogowani użytkownicy nie muszą potwierdzać dodania oceny.

Oceń książkę

Znajdź nas na Facebooku

Partnerzy

Subiektywnie o książkach
Dwumiesięcznik SOFA
Wydawnictwo Psychoskok
Wydawnictwo MG
Kuźnia Literacka
Zażyj Kultury
Fundacja  Polonia Union
Kulturalne rozmowy - Sylwia Cegieła
Sklep internetowy TylkoRelaks.pl
CoCzytamy.pl